Chcę nadać córce takie samo imię, jakie mój brat wybrał dla swojego dziecka. Zrobić to? Magda

Chcę nadać córce takie samo imię, jakie mój brat wybrał dla swojego dziecka. Zrobić to? Magda
15.03.2017

Jestem w 5. miesiącu ciąży i jak to każda mama - już teraz zastanawiam się nad imieniem dla dziecka. Wiem, że urodzę córeczkę i praktycznie od zawsze miałam jeden typ. Bardzo podoba mi się Maja i trudno będzie mi z niego zrezygnować. A tak niestety podpowiada mi rodzina… O co im chodzi? Otóż, mój brat rok temu został ojcem i ich córka ma tak na imię. Teraz wszyscy mi odradzają, bo to bez sensu, żeby dwie osoby w rodzinie z tego samego pokolenia nazywały się identycznie.

Wiem, że to może być trochę kłopotliwe, ale bez przesady. Nazwiska będą różne, bo ja po ślubie zmieniłam na męża. A z imionami różnie przecież bywa. Ja mam np. dwóch wujków, którzy noszą to samo i jakoś ich ze sobą nie mylę. Ktoś powie, że jest tyle innych możliwości, a ja się uparłam. Nie zaprzeczam. Trudno tak nagle zrezygnować z czegoś, o czym się myślało od dawna. Brat mnie bardzo zezłościł tym swoim wyborem.

 

Dla moich rodziców to jest największy problem, bo oni nie chcą mieć dwóch wnuczek o takim samym imieniu. To sprawi tylko kłopot, bo nigdy nie będzie wiadomo o której mowa. Jest w tym trochę sensu, ale czy to dla nich powinnam poświęcać swoje marzenia? To będzie przede wszystkim moja córka, a dopiero w dalszej kolejności wnuczka, kuzynka, siostrzenica i tak dalej. Ja już nawet teraz mówię do niej Majeczko i łatwo nie odpuszczę.

Szkoda, że tak wyszło, ale cóż zrobić… Myślę, że prędzej czy później wszyscy się przyzwyczają i nie będzie dylematów o którą Maję chodzi. Taką mam przynajmniej nadzieję, bo na ten moment jestem na 100 procent pewna, że nie posłucham rodziny. Ale jednak proszę o radę, bo może jakoś bardziej trzeźwo na to spojrzycie.

Magda

37 % tak
63 % nie

Komentarze (9)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.03.2017 08:15
Teraz co druga mała dziewczynka to Maja. Może wymyśl jakieś podobne np Kaja mniej popularne ale ładne nie nadawaj jej tak samo na imię jak córka brata
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.03.2017 20:30
Nie dość, że imię bardzo przeciętne, ale to oczywiście kwestia gustu, to teraz co trzecia dziewczynka ma tak na imię, jest okropnie oklepane. Mam kilka znajomych nauczycielek i każda ma w klasie przynajmniej 5 Majek. Choćby z tego względu lepiej wymyśleć coś oryginalniejszego, bo bratem bym się akurat nie przejmowała.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.03.2017 20:17
o matko, takie brzydkie imię a taka batalia :(
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.03.2017 18:42
No cóż, nikt ci nie zabroni zdublować imienia, ale ja bym nie chciała nazywać dziecka tak samo przy takim bliskim pokrewieństwie... Nawet jakby brat czy siostra wybrali jakieś upatrzone przeze mnie imię, z automatu bym je odrzuciła, trudno. Na pewno nie jest to jedyne imię, które ci się podoba. Ja radzę szukać dalej, bo będzie dziwna sytuacja jak nazwiesz tak samo i rzeczywiście dla twoich rodziców beznadziejnie :P a Majek jest już od zatrzęsienia. Nie dość że co piąta dziewczynka to Maja to jeszcze najbliższa kuzynka też...? Niby nic strasznego, ale jednak mocno odradzam.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.03.2017 13:04
Mój mąż ma ojca i wujka henka. Oni mają synów sebastianow i wnuczki maje. Więc nie jest źle. I też są wszyscy w podobnym wieku. Rób jak uważasz. Nie będziesz brała jakiegoś imienia które ci się nie podoba bo później dziecko urodzisz.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo