Czy pójść z przyjaciółką na aborcję, chociaż jestem przeciwko przerywaniu ciąży? Dorota, 23 l.

Czy pójść z przyjaciółką na aborcję, chociaż jestem przeciwko przerywaniu ciąży? Dorota, 23 l.
11.03.2017

Moja najlepsza przyjaciółka wpadła. Choć wpadka to może nie jest najlepsze słowo, bo ona ma 24 lata i niebawem skończy studia. Spokojnie mogłaby urodzić to dziecko, ale po prostu nie chce. Twierdzi, że w jej planie na życie czas na bycie matką jest za kilka lat. Teraz chce się bawić, pracować, romansować. Ojcem dziecka jest chłopak, z którym uprawiała taki niezobowiązujący seks - od czasu do czasu numerek u niej albo u niego, gdy przyszła im na to ochota.

Dwa tygodnie temu dowiedziała się, że jest w ciąży. Tydzień temu zdecydowała, że nic mu o niej nie powie - temu kumplowi, i usunie problem za swoją kasę. Powiedziała mi o wszystkim, a ja załamałam nad nią ręce. Jak można chcieć dokonać aborcji, kiedy nie ma żadnego powodu - dziecko pewnie jest zdrowe, ona mogłaby spokojnie je utrzymać (facet, rodzice). Po prostu nie mieści mi się to w głowie!

 

Umówiła się na zabieg na piątek. Prosi, żebym z nią poszła, pomóc jej ze wszystkim. Nie wiem, co mam robić. Wiem, że powinnam ją wspierać, bo to moja przyjaciółka, ale chyba nigdy bym sobie nie wybaczyła, że w tym uczestniczyłam… Rozumiem ją tak może w 30 procentach. 70 procent podpowiada mi, że ona powinna urodzić. Ale z drugiej strony - czy można kogoś do tego zmusić? Łatwo się mówi, że może oddać. To mogłaby przeżyć jeszcze bardziej.

Jestem wściekła, że zachowała się tak nieodpowiedzialnie. Jej głupota może teraz zniszczyć naszą wieloletnią przyjaźń… Co robić?!

Dorota

55 % tak
45 % nie

Komentarze (12)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 13.03.2017 11:02
Jej sumienie jej sprawa ale to Twoja przyjaciółka i liczy na Twoje wsparcie bo dla niej to też będzie trudne. Ważne żeby prprzynajmniej jak najszybciej chce to zrobić
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.03.2017 12:23
A po co ty tam, będziesz ja, za reke trzymać podczas aborcji. Radzila bym,zeby twoja znajoma zalatwila sobie to sama i nikogo nie ciagala po takich instytucjach, a i ty będziesz miała czyste sumienie, ponieważ nie będziesz brala w tym udziału.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 11.03.2017 20:15
Aborcja na życzenie jest według naszego prawa nielegalna. Poza tym z taką wywłoką już dawno dałabym sobie spokój. Znajdź lepszą koleżankę.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 11.03.2017 17:21
Nieplanowana ciąża jest wpadką w każdym wieku- nawet w małżeństwie można wpaść. A co do samego zabiegu: nie idź, skoro to wbrew twoim przekonaniom.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.03.2017 15:14
jej życie jej sprawa, ale skoro nie akceptujesz jej decyzji nie powinna cię nakłaniać do uczestniczenia w tym. ona ma swój wybór, ale ty masz prawo odmówić pójścia z nią na zabieg i ona powinna to zrozumieć
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo