Czy nadać synkowi spolszczoną wersję imienia Brian - Brajan? Magda, 27 l.

Czy nadać synkowi spolszczoną wersję imienia Brian - Brajan? Magda, 27 l.
26.01.2017

Jestem w 6. miesiącu ciąży i zaczynam zastanawiać się nad wyborem imienia. To znaczy, wcześniej miałam już jakieś pomysły, ale przestały mi się podobać. No i teraz wiem, że urodzę syna, więc wybór ogranicza się do tych męskich. Do jednego mam szczególny sentyment i chodzi o Brajana/Briana.

Wiem, że różnie się w Polsce patrzy na takie zagraniczne imiona, ale co mam poradzić, że to najbardziej mi pasuje? Jestem już praktycznie zdecydowana, ale pozostaje kwestia pisowni. Po angielsku czy spolszczona wersja. Dzisiaj już nie trzeba tego robić i można legalnie nadać imię w zagranicznym brzmieniu.

 

Niestety, mój mąż nie chce mi w tym pomóc. Imię mu się podoba, ale co do pisowni, to daje mi wolną rękę. Rozmawiałam z wieloma osobami na ten temat i z każdej strony inne argumenty. Albo, że spolszczona wersja brzmi dziwnie i warto wybrać oryginał, albo że żyjemy w Polsce i warto wybrać naszą pisownię.

Może być Brajan, ja nie mam nic przeciwko. Tylko jestem ciekawa, co inni o tym myślą. Pomożecie mi dokonać tego wyboru?

Magda

14 % tak
86 % nie

Komentarze (15)

Ocena: 4.4 / 5
mala (Ocena: 5) 10.07.2017 17:02
Hmm bardzo odważny wybór. W Polsce ludzie którzy nadają takie imiona uznawani są za biednych umysłowo. Z drugiej strony na przestrzeni lat wchodziło dużo imion z innych krajów, jesteśmy więc świadkami historycznych zmian! MOIM ZDANIEM: jak już to Brajan, jak nie nadajesz polskiego imienia (albo już uznawane za polskie) to chociaż w polskiej pisowni (w końcu najprawdopodobniej będzie się syn posługiwał tym imieniem głównie w Polsce). Jeszcze jedno - jakby w szkole się z niego śmiali, to każ mówić dziecku, że mamusia miała polot ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 29.01.2017 10:25
Anglojęzyczne imiona. Powstały po to, aby polskie wsiury poczuły się światowe.
odpowiedz
Edi (Ocena: 4) 26.01.2017 23:13
Nie zwracaj uwagi na te komentarze z docinkami odnośnie imienia. Imię Brajan jest już na tyle popularne w Polsce, że nawet nie rozważałabym na Twoim miejscu wersji oryginalnej, ale spolszczoną. Sama znam kilku Brajanów i nie uważam,że jest coś złego w tym imieniu. A i nigdy nie słyszałam,żeby byli z tego powodu w jakikolwiek sposób szykanowany wśród rówieśników. Imię jak każde inne. :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.01.2017 20:22
Brajan Dorian proponuję :D
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.01.2017 18:24
A nie masz czasem na imię Jessica albo Karyna a mąż to nie Seba?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo