Czy to sprawiedliwe, że obniżą mi ocenę z zachowania, bo upiłam się na studniówce? Dominika

Czy to sprawiedliwe, że obniżą mi ocenę z zachowania, bo upiłam się na studniówce? Dominika
24.01.2017

Przyznam się, że w czasie studniówki zaszalałam. Naprawdę dobrze się bawiłam, więc niby dlaczego miałam się pilnować… Wiem, że przy nauczycielach nie wszystko wypada, ale bez przesady. Wszyscy jesteśmy dorośli. U nas oficjalnie był alkohol na stołach, więc nie trzeba było się kryć. Wypiłam za dużo i nie wypieram się tego. W pewnym momencie urwał mi się film.

Nie zrobiłam na pewno niczego strasznego. Po prostu się wygłupiałam i raz zwymiotowałam. W łazience, a nie na stół, więc już w ogóle nie rozumiem afery. Nie tylko ja straciłam nad sobą kontrolę, bo takich osób było więcej. Teraz czepiają się wyłącznie mnie. W poniedziałek po studniówce wezwała mnie wychowawczyni i urządziła pogadankę.

 

Powiedziała, że było jej za mnie wstyd, bo moje zachowanie świadczy też o niej. W czasie najbliższej wywiadówki ma o wszystkim powiedzieć rodzicom, a na radzie pedagogicznej na pewno obniżą mi ocenę z zachowania. Z wzorowego pewnie na poprawne. Jeszcze mi tego brakuje, żeby iść na studia z taką opinią. Dla mnie to niesprawiedliwe. Nie zrobiłam wtedy nic złego!

Poza tym, byłam na terenie prywatnym i jestem pełnoletnia, więc co kogo obchodzi, jak się zachowuje po szkole dorosła osoba? Nikogo nie pobiłam, ani nie zwyzywałam. Zwykłe wygłupy powinni mi chyba wybaczyć. Studniówka to w końcu impreza, a nie stypa. Teraz robią ze mnie największą zakałę w szkole, a naprawdę nic strasznego na sumieniu nie mam. Co o tym myślicie?

Dominika

62 % tak
38 % nie

Komentarze (12)

Ocena: 4.67 / 5
gość (Ocena: 5) 26.01.2017 15:05
Generalnie nie pije się alkoholu na studniówce. To że nauczyciele Wam pozwolili to był kredyt zaufanie do Was! Po prostu dałaś ciała i tyle.... Teraz mają nauczkę zeby nie pozwalać na tego typu ekscesy. To byli wasi opiekunowie. Odpowiadali za Was? Rozumiesz?
odpowiedz
bbbb (Ocena: 5) 24.01.2017 14:47
Jezeli jest pelnoletnia i nie popelnila jakiegos przestepstwa, nie ma wychowaczyni prawo obnizyc jej ocene z zachowania. Na jakiej podstawie? Moze sama siebie ponizyla swoim zachowaniem na imprezie, napewno nie szkole czy wychowawczyni, to jest glupota. Baw sie, tylko z umiarem.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.01.2017 09:15
Witamy w dorosłym życiu. Za głupotę się płaci. Jak się nie umiesz kontrolować, ponieś konsekwencje. P.S. To nie był żaden "teren prywatny" a impreza szkolna.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 24.01.2017 07:51
"Jeszcze mi tego brakuje, żeby iść na studia z taką opinią." przy naborze na studia nikogo nie obchodzą Twoje oceny, tym bardziej z zachowaia, tylko matura
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 24.01.2017 06:31
nie byłaś na terenie prywatnym, studniówka to impreza szkolna
zobacz odpowiedzi (6)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo