Czy wrzucić pieniądze do puszki WOŚP? Renata

Czy wrzucić pieniądze do puszki WOŚP? Renata
13.01.2017

Za chwilę kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i sama nie wiem, co mam o tym myśleć... Przez lata wspierałam tę akcję. Nawet w podstawówce byłam wolontariuszką i bardzo się cieszyłam, że sporo zebrałam. Potem co roku chodziłam na koncerty, dawałam drobne kwoty, potem coraz większe i z dumą nosiłam na ubraniu czerwone serduszko. Nie miałam wątpliwości, że warto, bo ta fundacja robi bardzo dużo dobrego dla dzieci, a ostatnio też dla ludzi starszych. Mój zapał nagle gdzieś zniknął... Nie wiem, czy warto ich znowu wesprzeć.

Żeby nie było – doceniam wspaniałą robotę, którą zrobił Owsiak i jego ekipa. Sama widziałam w szpitalu wiele sprzętu, które zakupiono dzięki WOŚP. To realna pomoc i to się ceni. Słyszałam też od koleżanki, że na oddziale geriatrycznym, gdzie leżała jej babcia, wreszcie wstawiono specjalne łóżka dla osób, które nie chodzą. Super! Ale... jakim kosztem? Nie wiem, czy wszystkie pieniądze idą właśnie na takie cele. Dlatego pierwszy raz zastanawiam się, czy w ogóle coś wrzucić do puszki.

Szczerze mówiąc, Owsiak zaczął mnie trochę denerwować. Nawet jak nikt go nie pyta, to wypowiada się na tematy, na jakie nie powinien. Po co mieszać w to wszystko swój światopogląd, politykę i tak dalej... Głośno jest też o sytuacji z konferencji prasowej, kiedy wyrzucił dziennikarza, bo zadał mu niewygodne pytanie. Nie wiem jak Wy, ale kiedy ja coś takiego widzę, to mam wrażenie, że próbuje się coś ukryć. A chodziło oczywiście o finanse i kolejne firmy pana Jerzego. Przepływy pieniędzy, zamykanie firm, otwieranie kolejnych... Nie wiem, czy nie chodzi o pieniądze, które sama wrzuciłam kiedyś do puszki.

Przekonuje mnie argument, że Caritas zbiera wielokrotnie więcej kasy dla potrzebujących i się tym tak nie obnosi. Nie jestem specjalistką od księgowości, podatków i fundacji, więc nie umiem powiedzieć, czy sprawozdania finansowe WOŚP są przejrzyste. Co chwilę wychodzą informacje, że fundacja przejada część tych pieniędzy albo płaci nimi za organizację Woodstocku. Akurat do tego nie chciałabym przykładać ręki, bo dla mnie to zupełnie niepotrzebna i szkodliwa impreza.

Owsiak znowu z kimś się sądził, są wątpliwości komu i jaki sprzęt dają. Zdarzyło się też, że zabierali z oddziału łóżka. Ta cała atmosfera zaczęła mi się nie podobać. Może za mało wiem, ale boję się, że kiedyś wyjdzie cała prawda i nie będziemy z niej zadowoleni.

Dlatego mam proste pytanie – wierzycie WOŚP i wspieracie? Nie macie żadnych wątpliwości? Chciałabym wierzyć, że to wspaniała akcja bez żadnych przykrych tajemnic, ale chyba nie potrafię...

Wrzucicie w tym roku coś do puszki?

Renata

83 % tak
17 % nie

Komentarze (11)

Ocena: 4.27 / 5
gość (Ocena: 5) 16.01.2017 13:29
TAK wolę wrzucić do puszki WOŚP nawet jeśli część pieniędzy idzie dla Owsiaka bo on w ciągu roku robi więcej dla ludzi dobrego niż te bydło z ul. Wiejskiej przez całą kadencję. Wrzucę nawet jeśli część pieniędzy idzie na Woodstock ( a nie idzie). Woodstock to najwspanialszy festiwal w Polsce, byłam nie raz i mam same pozytywne wspomnienia z tej imprezy. Jasne jest tam bród, alkohol itp. ale na każdym tak ogromnym festiwalu jest bród i kurz, nie da się tego uniknąć a co do alkoholu to jak ktoś umie się bawić z alkoholem to spoko ale nie rozumiem ludzi którzy jadą na Wooda tylko po to żeby się napierdolić i nic nie pamiętać, ja piję na Woodstocku ale z umiarem bo jest tyle ciekawszych rzeczy, koncertów, spotkań i innych rzeczy od najebania się. Woodstock jest piękny, spotkałam tam wielu wspaniałych i otwartych ludzi ale trzeba też mieć odpowiednie nastawienie do takiej imprezy. Niestety wielu którzy krytykują Woodstock nawet nigdy tam nie byli. Tak krytykują WOŚP a co roku Polacy wrzucają coraz więcej kasy do puszek i dobrze. Jestem w 100 za WOŚP ! TAK wolę wrzucić do puszki WOŚP nawet jeśli część pieniędzy idzie dla Owsiaka bo on w ciągu roku robi więcej dla ludzi dobrego niż te bydło z ul. Wiejskiej przez całą kadencję. Wrzucę nawet jeśli część pieniędzy idzie na Woodstock ( a nie idzie). Woodstock to najwspanialszy festiwal w Polsce, byłam nie raz i mam same pozytywne wspomnienia z tej imprezy. Jasne jest tam bród, alkohol itp. ale na każdym tak ogromnym festiwalu jest bród i kurz, nie da się tego uniknąć a co do alkoholu to jak ktoś umie się bawić z alkoholem to spoko ale nie rozumiem ludzi którzy jadą na Wooda tylko po to żeby się napier*olić i nic nie pamiętać, ja piję na Woodstocku ale z umiarem bo jest tyle ciekawszych rzeczy, koncertów, spotkań i innych rzeczy od najeb*nia się. Woodstock jest piękny, spotkałam tam wielu wspaniałych i otwartych ludzi ale trzeba też mieć odpowiednie nastawienie do takiej imprezy. Niestety wielu którzy krytykują Woodstock nawet nigdy tam nie byli. Tak krytykują WOŚP a co roku Polacy wrzucają coraz więcej kasy do puszek i dobrze. Jestem w 100 za WOŚP !
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.01.2017 12:57
TAK wolę wrzucić do puszki WOŚP nawet jeśli część pieniędzy idzie dla Owsiaka bo on w ciągu roku robi więcej dla ludzi dobrego niż te bydło z ul. Wiejskiej przez całą kadencję. Wrzucę nawet jeśli część pieniędzy idzie na Woodstock ( a nie idzie). Woodstock to najwspanialszy festiwal w Polsce, byłam nie raz i mam same pozytywne wspomnienia z tej imprezy. Jasne jest tam bród, alkohol itp. ale na każdym tak ogromnym festiwalu jest bród i kurz, nie da się tego uniknąć a co do alkoholu to jak ktoś umie się bawić z alkoholem to spoko ale nie rozumiem ludzi którzy jadą na Wooda tylko po to żeby się napierdolić i nic nie pamiętać, ja piję na Woodstocku ale z umiarem bo jest tyle ciekawszych rzeczy, koncertów, spotkań i innych rzeczy od najebania się. Woodstock jest piękny, spotkałam tam wielu wspaniałych i otwartych ludzi ale trzeba też mieć odpowiednie nastawienie do takiej imprezy. Niestety wielu którzy krytykują Woodstock nawet nigdy tam nie byli. Tak krytykują WOŚP a co roku Polacy wrzucają coraz więcej kasy do puszek i dobrze. Jestem w 100 za WOŚP !
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.01.2017 00:22
Nie wrzucaj, ale jak trafisz do szpitala, to bądź uczciwa i nie zapomnij poinformować, że nie korzystasz ze sprzętu aferzysty i złodzieja, jak twoje dziecko trafi na oiom to poproś o sprzęt poświęcony przez księdza ufundowany przez kk, a jak babcia będzie umierała na geriatrii to glośno wyraź swój sprzeciw i zażądaj wymiany jej respiratora na taki dwudziestoletni, ale moralnie bez zarzutu
zobacz odpowiedzi (1)
Asia (Ocena: 5) 13.01.2017 16:57
Ehh... i tak działa ta cholerna propaganda. Oczywiście, że ciągle słychać o przekrętach Wośp, bo kościół i politycy z Pis robią wszystko żeby podciąć Jurkowi skrzydła. Wośp jest konkurencja dla Caritasu. Zacznij czytać rzetelne gazety, a wtedy się dowiesz ile kościoły wyłudzają pieniędzy dla siebie , które maja iść na potrzebujących. Skarbówka dokładnie sprawdza Owsiaka i jego działalność, pieniądze idą jedynie na zakup naklejek z symbolem orkiestry, a reszta idzie na sprzęt i potrzebujących. Gdyby nie Owsiak to w szpitalach nie byłoby tego sprzętu bo państwo się nie interesuje tym chociaż powinno. Ja w tym roku wspieram Wośp i zachęcam wszystkich do tego.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.01.2017 08:40
oczywiście że część pieniędzy idzie na opłacenie działalności fundacji.a z czego niby miałoby to wszystko być? tylko czy to jest coś złego? gdyby nie wydali powiedzmy 20tys na reklamę toby nie zebrali 400 tys na sprzęt. przecież nikt z własnej kieszeni czegoś takiego nie opłaci. może i istnieją bezinteresowni ludzie którzy poświęcają swój czas dla biednych ale nie wierzę że cała ekipa fundacji pracuje za darmo. na pewno potrzeba mnóstwo specjalistów chociażby właśnie od finansów żeby takie przedsięwzięcie miało szansę ruszyć. ja mogę sama stanąć na ulicy za darmo z puszką bez serduszka. ale ile według was zbiorę bez reklamy i konkretnej fundacji stojącej za mną? tak jak już ktoś napisał wcześniej lepiej dać księdzu na nowy samochód. mam księdza w rodzinie i wiem jak to wygląda. nie mówię że wszyscy są tacy ale czarna sutanna świętym nie czyni. mój znajomy uważa np że Rydzyk jest o wiele lepszy i robi więcej dobrego. tylko ja nie zauważyłam żeby owsiak miał prywatny samolot i wyciągał na siłę kasę od emerytów. chcesz to dajesz. podejrzewam że jak nie wrzucisz tych 5zł do puszki to nic się nie stanie. jest wiele ludzi, którzy rozumieją całą ideę i wesprą z własnej woli. też ostatnio uważam ze owsiak jest trochę za głośny i wszędzie go pełno. jednak ja nie daję jemu tylko właśnie na ten sprzęt.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo