Czy zacząć chodzić na solarium przed studniówką? Żaneta, 18 l.

Czy zacząć chodzić na solarium przed studniówką? Żaneta, 18 l.
15.12.2016

Za miesiąc mam studniówkę. Strasznie się z tego cieszę, bo mało brakowało, a bym zrezygnowała. Nie miałam z kim pójść... Na szczęście znalazł się taki jeden i teraz jestem szczęśliwa. Wszystko już prawie zapięte na ostatni guzik, ale mam kłopot z pewnym szczegółem. Otóż, zastanawiam się, czy warto iść na solarium.

Mam normalną karnację – ani nie białą, ani nie jakąś ciemną. W lecie opalam się dosyć szybko i na brązowo. Ale wiadomo jak jest w zimie. Nie widziałam długo słońca i wyglądam gorzej, niż zazwyczaj. Wybrałam kanarkową sukienkę, która tylko pogłębi ten problem. Będę jeszcze bledsza, niż jestem.

Koleżanki mówią, że powinnam się opalić, ale ja się od nich różnię. Dla mnie byłby to pierwszy raz, a one robią to non stop.

Nie mam zielonego pojęcia, jak moja skóra zareaguje na takie sztuczne opalanie. Na pewno nie poszłabym na 20 minut, ale kilka trzeba poleżeć, żeby coś złapać. Strasznie się boję, że dostanę jakiegoś uczulenia. Albo będzie wyglądało tak, że nic mnie nie ruszyło, a następnego dnia okaże się, że jestem spalona.

Zostało mi niewiele czasu i nie wiem co robić... Pójść na próbę? A jeśli źle zareaguję i nawet za miesiąc będą widoczne plamy? A już pomijając to, zastanawiam się, czy taka sztuczna opalenizna to nie jest trochę obciach. Tyle się mówi o tych biednych solarach...

Doradźcie, proszę!

Żaneta

45 % tak
55 % nie

Komentarze (7)

Ocena: 4.57 / 5
BlueDot (Ocena: 5) 18.12.2016 15:39
Polecam rajstopy w sprayu , na swoją studniówkę też chciałam byc delikatnie opalona , w sklepie kosmetycznym ekspedientka poleciła mi rajstopy w sprayu bardzo dobry efekt tylko trzeba równomiernie rozsmarować , nie zostawia przebawień ani śladów na ubraniach , ja byłam bardzo zadowolona ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.12.2016 12:42
Problemy pierwszego świata Isc na solarium czy nie... Matko boska
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.12.2016 13:21
idź klilka razy na 5-8 min, skóra nabierze ładnego odcienia a nawet nie będzie widać że byłaś na solarium . na wszelki wypadek twarz posmaruj delikatnym filtrem (wystarczy 6 lub 10) to na pewno nie będziesz miała czerwonej buźki
odpowiedz
natalia (Ocena: 5) 15.12.2016 12:36
Jeśli chcesz to idź , wedlug mnie to ok pomysł. Ja tez o tym mysłałam , ale ja zawsze tydzień przed takimi okazjami smaruję się balsamem brązującym. Na solarium musiałabym wydać nieco ponad z 50 zł , a balsam kupuje za 15 zł. Tylko trzeba go dobrze rozetrzeć i i będzie fajnie wyglądał
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.12.2016 10:48
Jeśli nie chodzisz na solarium to dobrze jednak myślę że na taką okazję która zdarza się raz w życiu możesz sobie ze 2 -3 razy iść na solarium ale tylko na kilka min. albo możesz kupić sobie jakiś dobry balsam brązujący. Ja nie chodzę na solarium jednak przez studniówką i przed weselem mojej siostry byłam po 2 razy.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo