Czy dzięki tabletkom uda mi się wreszcie schudnąć? Kinga, 22 l.

Czy dzięki tabletkom uda mi się wreszcie schudnąć? Kinga, 22 l.
23.11.2016

Od roku próbuję coś zrobić ze swoją nadwagą, ale nie mam już na to więcej siły. Robiłam wszystko, co tylko możliwe, ale spadało kilka kilogramów, potem wracały i w tak w kółko. Wyrzekałam się słodyczy i ćwiczyłam, co było dla mnie prawdziwą męczarnią, a efektów nie było. Tłumaczyłam sobie, że organizm próbuje się bronić i nie mogę się poddać. I tak od miesięcy żyję w koszmarze, a waga nie drgnęła. Dałam sobie już z tym spokój.

Oczywiście dalej bardzo chcę schudnąć, bo nie mogę na siebie patrzeć. Ale jak? Na siłownię na pewno już nikt mnie nie namówi. Wystarczyło mi wylewanie potu w czterech ścianach, które nic nie dało. Zresztą, z takim ciałem nigdzie się nie pokażę w stroju sportowym. To by było za duże upokorzenie. Z dietą też problem, bo próbowałam różnych i nic. Zastanawiam się nad jakimś innym rozwiązaniem.

Próbowałam też suplementów diety. Łykałam tabletki, piłam herbatki. Efekt taki sam, czyli żaden. Chodzę znerwicowana, bo ile się można tak bez sensu męczyć. Koleżankom jakoś to wszystko wystarcza, żeby dobrze wyglądać, a u mnie bez zmian. Znalazłam w internecie tabletki, które podobno świetnie działają i sama nie wiem, czy ich nie kupię. To moja ostatnia deska ratunku.

Podobno są bezpieczne. Widziałam zdjęcia z efektami kuracji i robią wrażenie. Wyglądają wiarygodnie, bo nie są to przemiany z 200 kg na 50, ale takie bardziej naturalne. Może mnie też by pomogły? W ogłoszeniu napisali, że to nie ma nic wspólnego z tym groźnym spalaczem tłuszczu, który niedawno zabił jakąś dziewczynę. To mają być same naturalne składniki.

Cena nie jest niska, ale jakoś to przeboleję. Jestem tylko ciekawa, czy to wystarczy. Z ćwiczeniami już dłużej nie wytrzymam, bo wszystko mnie boli. Dietę mogę jeszcze trzymać, ale bez przesady. Czasami muszę zjeść też coś normalnego. Czy próbowałyście takiej kuracji? Szkoda, że w aptekach nie ma takich leków i muszę kupować z nieznanego źródła, ale co zrobić. 

Proszę o sensowne rady.

Kinga

15 % tak
85 % nie

Komentarze (8)

Ocena: 5 / 5
VanDzik (Ocena: 5) 24.11.2016 23:49
Naturalne składniki Ci nie pomogą. Takich to sobie mogą używać osoby co chcą zrzucić po 2 kg, a i tak są szczupłe. W ciężkich wypadkach potrzebna jest ciężka artyleria. Chemia. Ale z bezpiecznego i sprawdzonego źródła. No i oczywiście dieta i ćwiczenia. Te 3 razem powinny coś ruszyć. Nie namawiam. Odpowiadam tylko na pytanie. A wiem, bo znam ten ból.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.11.2016 20:57
Bez sensu podejście. najpierw porywasz się z motyką na słońce, chcesz szybkich efektów, męczysz się czymś ponad Twoje siły i rzucasz to, zanim ma szansę zadziałać. Przy prawdziwym odchudzaniu, takim dobrym i zdrowym, nie ma czegoś, jak próbowanie kilku diet i wylewanie potu. trzeba po prostu racjonalnie się odżywiać (nie możesz chodzić głodna, zmeczona i rozdrażniona) i wprowadzać aktywność fizyczną. Dobrze robic to stopniowo i z głową. Najpierw zrezygnuj np. ze słodzenia herbaty i innych słodkich napoi. Zastąp je wodą, zielona herbatą. Ogranicz słodycze. zamiast ciacha z kremem zjedz 2-3 kostki gorzkiej czekolady. Zrezygnuj ze smażenia na tłuszczu. I nie katuj się. Na poczatek wystarczą intensywne spacery. jak do tego przywykniesz, to wprowadź kolejne zmiany. Efekty będą. Nie oczekuj, że po miesiącu będziesz chuda. Daj sobie czas! Zdrowe odchudzanie to ok. pół kg. tygodniowo. A te reklamowane środki, to wyłudzanie kasy i nic innego!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.11.2016 09:39
Jako dietetyk powiem Ci, że coś musisz robić źle ;) doświadczenie podpowiada mi,że pewnie głodzisz się kilka dni, potem napad na jedzenie i w kółko ;) nie tędy droga ! sport jest bardzo pomocny, ale to dodatek do odchudzania .Dieta to 70 sukcesu. Racjonalna dieta . Zadne suplementy nie pomogą w takim przypadku.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.11.2016 10:50
Jeśli z ćwiczeniami nie możesz wytrzymać przez dłuższy czas, dieta jest be i tylko na chwilę to nigdy nie schudniesz. I żadne tabletki ani inne wynalazki ci nie pomogą, bo zaraz nadrobisz te kilogramy które straciłaś.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.11.2016 08:59
Zrób sobie badania na tarczyce a jeśli wyjdą ok to jeszcze na krzywą cukrową i insulinową, idź do endokrynologa bo jeśli trzymasz dietę i ćwiczysz a waga ani drgnie to może masz jakiś problem hormonalny czy coś, jeśli to się potwierdzi to te tabletki raczej Ci nie pomogą bez leczenia i tylko wyrzucisz kase w błoto. Najpierw sprawdź czy z Twoim organizmem wszystko ok :) Z wynikami możesz pójść potem do dietetyka, dobry dietetyk ustali na podstawie tych badań, twoich preferencji i wagi odpowiednią dla Ciebie dietę :) ale sama dieta nie wystarczy zawsze musi być ruch przynajmniej 2-3 razy w tyg ale nie muszą to być od razu mega wyczerpujące ćwiczenia, znajdź taki rodzaj sportu który będzie ci sprawiał przyjemność np. rower stacjonarny, pływanie czy co tam lubisz :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo