Czy pójść na rozmowę o pracę bez makijażu? Karolina, 24 l.

Czy pójść na rozmowę o pracę bez makijażu? Karolina, 24 l.
25.10.2016

Szukam pracy od sierpnia i już mnie to dobija. Byłam tylko na 3 rozmowach i za każdym razem nic z tego nie wychodziło. Nie starałam się o wysokie stanowiska. Recepcjonistka, sekretarka, praca biurowa. Mam chyba kompetencje, nie jestem głupia i wydaje mi się, że stwarzam dobre wrażenie. Nie wiem dlaczego mnie nie biorą. Ogromnych żądań finansowych też nie stawiam. Może to wina mojego wyglądu, bo za bardzo się staram?

Zawsze ubieram się elegancko - biała koszula, do tego czarne spodnie albo spódnica za kolano. Obcasy obowiązkowo, ale takie średnie. Ewentualnie jeszcze marynarka. Włosy upinam z tyłu. No i mam słabość do makijażu. Trochę podkładu, mocno podkreślone oczy i pomadka to minimum. I może w tym jest problem? Może skromny wygląd lepiej się kojarzy?

 

Koleżanka mi poradziła, żeby raz pójść zupełnie bez makijażu. Zupełnie bez niczego - nawet tuszu i błyszczyka. Wtedy wyjdę na skromną, odpowiedzialną i pracowitą. Bo jak ktoś nie dba za bardzo o wygląd, to znaczy, że ma ważniejsze sprawy na głowie. Poza tym make-up kojarzy się z imprezowym stylem życia, a takiego pracownika przecież nikt nie chce. To byłby chyba pierwszy raz w dorosłym życiu, kiedy niczego bym sobie nie poprawiła…

Zaryzykować? Nie chciałabym się ośmieszyć, ale w sumie nie mam nic do stracenia. 3 rozmowy i zerowy efekt, to może w takiej pokornej i grzecznej wersji komuś bardziej przypadnę do gustu? Tylko, że na stanowiskach, o które się staram, trzeba przecież jakoś wyglądać… Pogubiłam się. Doradźcie!

Karolina

42 % tak
58 % nie

Komentarze (7)

Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 5) 26.10.2016 02:37
umiar- mówi ci to coś?
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 25.10.2016 22:21
Pójście na rozmowę kwalifikacyjną bez makijażu traktowane jest źle - szczególnie na stanowiska biurowe, gdzie zwykle ludzie którzy dokonują rekrutacji znają się na swojej robocie. Zupełny brak makijażu u kobiety jest źle widziany, lekki makijaż jest wręcz wskazany.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.10.2016 21:32
Mysle ze makeup nie ma tu dużego znaczenia no chyba ze bardzo z nim przesadzasz. Może po prostu jednak nie spełniasz kryteriów .
odpowiedz
momox (Ocena: 5) 25.10.2016 18:45
Make jest ok! Byle umiarkowany, podkreślający a nie kamuflujący urodę. Ja zawsze mam make up stonowany, twarz wyrównana lekkim podkładem albo BB, brwi muśnięte kredką, rzęsy tuszem, ew. odrobina różu. Raczej zwróć uwagę na Twoje przygotowanie, prezentowaną motywację i to w jaki sposób odpowiadasz na pytania.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.10.2016 08:37
Nie sądzę aby to była wina makijażu ale możesz na następnej rozmowie postawić na jakiś delikatny makijaż
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo