Czy przed porodem powinnam wydepilować się do zera? Ilona

Czy przed porodem powinnam wydepilować się do zera? Ilona
28.09.2016

Na ten temat nigdzie się głośno nie mówi, także nie wiem. Wolałabym się nie najeść wstydu na porodówce, chociaż wiem, że lekarze różne rzeczy już widzieli. Powiem wprost - zazwyczaj nie depiluję okolicy intymnej do zera. Raczej skracam maszynką elektryczną. Zostaje może centymetr owłosienia i tak mi pasuje. Ciarki mnie przechodzą, jak pomyślę o pozbyciu się wszystkich włosków. Wolałabym tam nie zbliżać żyletki.

Ale teraz sama już nie wiem, co powinnam zrobić. Na zdrowy rozum, to może w jakiś sposób utrudnić poród. Zwłaszcza, jak będzie trzeba coś tam szyć i się okaże, że najpierw pielęgniarki będą musiały mnie ogolić. To może lepiej to zrobić za wczasu i się tak nie ośmieszać? Jakoś nie mam śmiałości, żeby o to zapytać bardziej doświadczone koleżanki.

 

Zupełnie nie wiem, jak się w szpitalach patrzy na takie rzeczy. Przyjdzie owłosiona - zaniedbana? Całkiem ogolona - wulgarna? Niby chodzi tylko o owłosienie, a interpretacje mogą być różne. Od strony praktycznej też się nie orientuję, jak to wyglada. Czy włosy mogą być, a może przeszkadzają? Czytałam różne książki i artykuły o porodach, ale na ten temat wszystkie milczą.

A jak Wy uważacie? Czy powinnam się całkiem wydepilować na chwilę przed rozwiązaniem czy zupełnie sobie odpuścić i mogę wystąpić z dżunglą? Tylko się nie śmiejcie. To naprawdę mnie teraz najbardziej interesuje…

Ilona

66 % tak
35 % nie

Komentarze (8)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 28.09.2016 20:53
Przed rozwiązaniem dostałam od mojej ginekolog kartkę, z "zadaniami" do wykonania przed porodem (rodziłam przez planowe cc). Widniało tam m.in. golenie miejsc intymnych. Po prostu spytaj swojego lekarza prowadzącego ciążę, to jest lekarz i nic nie jest dla niego dziwne - ginekolog nie takie rzeczy widywał przecież, ma różne pacjentki: golące się codziennie, nie golące się wcale, więc po prostu zapytaj.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.09.2016 15:01
Tak, depilacja do porodu jest wymagana, lepiej poprosić męża żeby to zrobił niż jakąś obcą pielęgniarkę w szpitalu
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.09.2016 12:05
Chyba lepiej ogolić... Chociaż przypomniało mi się jak czytałam historie z porodówek i jeden lekarz powiedział do pacjentki, że z jego czasów to tylko prostytutki się tam goliły...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.09.2016 11:49
Moim zdaniem najlepiej zadzwonić do położnej z którą masz rodzić i się zapytać. Wymagania mogą być różne zależnie od szpitala. Nie cierpię się golić na dole bo mam potem mega podrażnioną skórę, a wiadomo że poród do najbardziej higienicznych rzeczy nie należy. Jak można uniknąć dodatkowo zakażenia skóry to wolałabym nie golić.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.09.2016 11:16
nie rozmiem jak mozna w dzisiejszych czasach sie nie depilowac.az dziwne ze twoj maz chcial sie kochac z toba.wlosy tam sa ohydne.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo