Mam okropne zdjęcie w dowodzie! Powinnam wymienić dokument? Beata, 22 l.

Mam okropne zdjęcie w dowodzie! Powinnam wymienić dokument? Beata, 22 l.
25.08.2016

Pewnie niektórzy się będą śmiali, ale co mi tam. To dla mnie problem, więc proszę o radę, a nie złośliwe komentarze. Chodzi o mój dowód osobisty, a konkretnie – zdjęcie. Dokument wyrobiłam zaraz po 18. urodzinach, a od tego czasu trochę się zmieniłam. Teraz mam 22 lata i teoretycznie jeszcze przez 6 lat powinnam się z tym męczyć.

Ta fotka jest naprawdę straszna. Wyglądam na niej, jak jakaś niedorozwinięta. Byłam typową brzydulą z przetłuszczonymi włosami i pryszczami na całej twarzy. Wzięłam się za siebie i teraz wyglądam o wiele lepiej, ale to zdjęcie zostało.

Doszło do tego, że boję się pokazywać dowód. Normalnie wpadam w panikę, że mnie wyśmieją albo ktoś postronny to zobaczy.

Nie to, że teraz uważam się za piękną, ale jakoś nie mogę spokojnie myśleć, że do 28. urodzin mam się legitymować czymś takim. Dlatego zastanawiam się nad zrobieniem nowego zdjęcia i wyrobieniem kolejnego dowodu. Stary jakoś zniszczę i powiem w urzędzie, że nie da się z niego korzystać. 

Pewnie i tak będę musiała za to zapłacić, ale święty spokój jest chyba wart każdych pieniędzy. Nie wydaje mi się, żebym w tej sprawie przesadzała. Ukrywam dowód głęboko w portfelu, oczywiście zdjęciem do dołu, żeby przypadkiem nie wyszło na wierzch. Mam obsesję i przyznaję się do tego.

Myślicie, że wymiana to dobry pomysł?

Beata

48 % tak
52 % nie

Komentarze (7)

Ocena: 5 / 5
A. (Ocena: 5) 25.08.2016 21:16
O,j ja też mam beznadziejne zdjęcie i też nie lubię pokazywać dowodu.Ale się jeszcze przemęczę 4 lata, potem i tak dowód straci ważność i wymiana.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 25.08.2016 09:40
Każdy ma.
odpowiedz
agi (Ocena: 5) 25.08.2016 09:19
w dowodzie jak w dowodzie... ja w prawie jazdy wyglądam jak pucata 13stka z warkoczykami a la Pokahontas haha! miałam 18 lat kiedy zabrałam się za to (w tym wykonałam to zdjęcie), ale z różnych powodów zdobyłam prawko dopiero 2 lata później. teraz od 6 lat wożę ze sobą dokument na ktorym wyglądam jak młodsza i grubsza siostra siebie... hahah! a prawko jest bezterminowe, nie tak jak dowód - 10 lat i wymiana na nowy. ale przecież z powodu takiej pierdoły nie będę płacić, nawet nie wiem teraz ile ale coś prawie stówkę chyba - aby zaktualizować swoją fotę :P
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.08.2016 13:54
Jak tak bardzo Ci przeszkadza to zdjęcie to idź do urzędu, powiedz, że zgubiłaś i wyrób nowy z lepszym zdjęciem. Zapłacisz za to (nie pamiętam już ile) ale jeśli dzięki temu Ci ulży to warto to zrobić.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo