Nie chcemy prezentów, wolimy pieniądze. Wypada tak napisać w zaproszeniu na ślub? Gosia

Nie chcemy prezentów, wolimy pieniądze. Wypada tak napisać w zaproszeniu na ślub? Gosia
18.06.2016

Pobieramy się za kilka tygodni. Ślub tylko cywilny, nie będę wnikała dlaczego. Wszystko już prawie pozałatwiane i zostało nam zaprosić gości. Mam tylko nadzieję, że przyjdą, bo niektórzy w tym czasie wyjeżdżają...

Sprawa rozbija się o treść tych zaproszeń, bo coś trzeba wydrukować. Denerwują mnie te głupie wierszyki, więc chcemy wszystko napisać własnymi słowami. Kto, co, kiedy + adres miejsca, gdzie będzie wesele, jeśli daną osobę chcemy tam widzieć. Ale na końcu zazwyczaj daje się teraz info, jakie prezenty są mile widziane.

Spotkałam się z różnymi wersjami, ale żadna mi do końca nie pasuje. Tak prosto z mostu – chcemy dostać pieniądze, bo planujemy kupić mieszkanie.

U znajomych widziałam prośbę o wino, bo zakładają domową winnicę, albo kupony lotto, pluszaki dla dzieci z domu dziecka, datki na schronisko dla zwierząt... Nagle ludzie przestali być materialistami. Rozumiem, że tu chodzi o to, co w zamian kwiatów, ale ja chcę im dać do zrozumienia prosto z mostu, że żadnego rzeczowego prezentu nie chcemy.

Większość rozumie, że daje się kopertę, ale na każdym ślubie zdarzają się jakieś beznadziejne zastawy, żelazka, ekspresy do kawy. Koleżanka dostała nawet odkurzacz. Nie chcę takich gratów do wynajmowanego mieszkania, póki nie mam własnego. Podstawowe sprzęty i tak już mamy.

Co proponujecie w tej sytuacji? Jak można w jakiś znośny sposób dać znać, że liczymy na gotówkę? W ogóle wypada tak zrobić?

Gosia

35 % tak
65 % nie

Polecane wideo

Komentarze (34)

Ocena: 4.94 / 5
gość (Ocena: 5) 30.06.2016 12:38
My z mężem postanowiliśmy dopisać wierszyk aby prezenty zmieściły się w kopercie a zamiast kwiatów, chcemy otrzymać wino. Jakoś nikomu to nie przeszkadzało. Wszyscy mówili że to nawet lepiej bo nie będzie nietrafionych prezentów.
odpowiedz
Ola (Ocena: 5) 20.06.2016 18:22
Powiem tak. Ja osobiście nie czuję się urażona czytając wierszyk (zresztą i tak zawsze daję kopertę, bo to dla mnie wygodniejsze i nie ma prawdopodobieństwa, że prezent będzie niewypałem). Jednak ludzie są różni i niektórych to oburza. Ja bym nie ryzykowała, teraz i tak większość gości koperty daje.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.06.2016 17:40
moja siostra mieszka w uk,wiec prezentow i tak by ze soba nie zabrala. na zaproszeniu widnial wierszyk cos tam,zeby prezent zmiescil asie do koperty
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 19.06.2016 22:04
Jak kogos nie stać to nie robi zadnych przyjęć ,a tym bardziej weselnych .
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 19.06.2016 13:54
NIE, NIE, NIE I JESZCZE RAZ NIE.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie