Czy zafarbować włosy rudej córce? Dzieci ją wyśmiewają... Liwia

Czy zafarbować włosy rudej córce? Dzieci ją wyśmiewają... Liwia
25.05.2016

Włosy mojej córki to zagadka dla całej rodziny. Ja - bardzo ciemna brunetka ze śniadą karnacją, mąż też czarny. Dziecko urodziło się z rude. Myślałam, że kolor jeszcze z czasem ściemnieje, ale nic się nie zmieniło. Nadal kolor marchewkowy, a do tego piegi na twarzy. Proszę mnie źle nie zrozumieć - uważam ją za najpiękniejszą dziewczynkę na świecie, ale żal mi patrzeć jak sama przez to cierpi.

Już od przedszkola jest przezywana z tego powodu, a w szkole jest jeszcze gorzej. Dzieci nie lubią rudych i bardzo źle o nich mówią. Jej koleżanek i kolegów nie interesuje nic, ale tylko jej kolor włosów. To podłe i zaczynam rozumieć, jak bardzo jest jej ciężko. Dlatego zastanawiam się nad tym, czy może jej jakoś nie pomóc. Pomyślałam o jakiejś lekkiej farbie, która z rudego zrobi brąz.

 

 

Ona ma już 10 lat, więc nie jest jakimś dzidziusiem. Coraz więcej widzi i rozumie. Nie poprosiła mnie „mamo, zafarbuj mi włosy”, ale jak zobaczyła jak ja farbuję, to powiedziała „też bym tak chciała”. Skończyło się nawet na płaczu. Nie zdawałam sobie sprawy, że jest aż tak gnębiona z tak głupiego powodu. Nie bardzo wiem, jak mam się teraz zachować. Nastawienia rówieśników nie zmienię, ale ten kolor w sumie bym mogła.

Nie mówię o radykalnym farbowaniu z rudego na blond albo czarny. Powoli, co jakiś czas o jeden ton, żeby to nie była zbyt widoczna przemiana. Może dzieci nawet się nie zorientują i pomyślą, że włosy same ściemniały. Do wakacji tak odrobinę, tydzień po tygodniu, a we wrześniu pokazałaby się już zupełnie bez rudego. Brwi akurat same jej ściemniały, a karnacja po lecie nie będzie taka blada.

 

Dla niektórych to może zabrzmieć dziwne, ale spróbujcie postawić się w mojej sytuacji. Dziecko mi płacze, że nie lubi siebie, bo inni je wyśmiewają. Muszę jakoś zareagować. Nie upieram się, że farba wszystko załatwi, ale może trochę złagodzi sytuację? Nie wiem. Biję się z myślami.

Z drugiej strony nie chciałabym zrobić sensacji - patrzcie, farbowane dziecko, głupia matka i w ogóle. To by było jeszcze gorszego od tego, co jest teraz.

Dlatego proszę rozsądne dziewczyny o poradę. Źle to sobie wymyśliłam?

Liwia

69 % tak
31 % nie

Komentarze (32)

Ocena: 4.88 / 5
Anonim (Ocena: 5) 29.05.2016 16:02
Rudy kolor jest piękny. Naucz ją pewności siebie. Nie farbuj jej włosów . Dzieci się śmieją ,bo są takie same. Niech podejmie decyzję o zmianie w wieku 16/17 lat .
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.05.2016 14:07
rudy to piękny kolor sama o takim marze
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.05.2016 14:05
kup jej szampon do brazowych wlosow i odzywke koloryzujaca z davinesa. Powoli stopniowo przyciemniaj. kiedyś będzie super laska z rudymi wlosami
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.05.2016 13:16
Gdybym była na Twoim miejscu to nie pofarbowałabym dziecku włosów. Jak już je raz pofarbujesz to już NIGDY nie wrócisz to swojego naturalnego koloru. Rudy to jest bardzo piękny i oryginalny kolor, a te dzieciaki się wyśmiewają z Twojej córki najprawdopodobniej dlatego że, wygląda inaczej i się wyróżnia. Radziłabym raczej porozmawiać z córką o samoakceptacji i spróbować jej wytłumaczyć żeby nie słuchała opinii innych. Jak jej pofarbujesz włosy teraz to za kilka lat może się okazać, że Twoja córka będzie na Ciebie wściekła bo chce mieć takie włosy jakie miała kiedyś, czyli rude. Jak trochę podrośnie, będzie miała 14, 15, 16 lat to wtedy z nią o tym porozmawiaj i jak będzie bardzo tego chciała to wtedy przefarbujecie włosy. Jak na razie nie widzę potrzeby farbowania włosów dla 10- latki bo to tylko zniszczy jej włosy i pozbawi pięknego naturalnego koloru. Jak napisałam wcześniej jak już raz się przefarbuje włosy to później jest niesamowicie trudno z powrotem uzyskać swój naturalny kolor. Twoja córka najprawdopodobniej chce zmienić kolor włosów dlatego, że inne dzieci ją wyśmiewają. Może być tak, że tak naprawdę ona lubi swoje rude włosy, ale chce go zmienić ze względu na to, że jest wyśmiewana przez innych. Weź pod uwagę też to, że jak przefarbujesz włosy to mogą z niej zacząć się naśmiewać bo przefarbowała włosy. Najlepiej to porozmawiaj z córką i znajdźcie wyjście z tej sytuacji bez uciekania w stronę farb do włosów. :)
zobacz odpowiedzi (1)
mi (Ocena: 5) 28.05.2016 09:29
rudy to nie kolor rudy to charakterrrrrrrr
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo