Ciężarna siostra chce wziąć ślub w białej sukni. Powinna? Karolina

14.05.2016

Moja siostra zaszła niespodziewanie w ciążę. Nikomu nie jest do śmiechu, ale dobrze - trzeba ją wspierać. Jej facet najgorszy nie jest, więc może ułożą sobie życie. Rozśmieszyła mnie tylko reakcja jego samego, bo natychmiast się oświadczył. Nalegał na błyskawiczny ślub, choćby za tydzień. No i za chwilę to się stanie, po niecałych 2 miesiącach od wieści o ciąży.

Ma być tradycyjnie - biała suknia, welon i ogólnie zgrywanie niewinnej dziewicy w kościele. Księdzu oczywiście nie powiedzieli, w jakiej są sytuacji. Straszne zakłamanie moim zdaniem, ale cóż. Miałam się nawet nie wtrącać, ale sama ona sama prosi mnie o rady. No to jej mówię, że biel i ciąża jakoś się gryzą.

 

 

Trzeba pamiętać, skąd się wziął akurat taki kolor. Nie chodzi o to, że jest ładny i odmładza. Biel to czystość, a czystość to dziewictwo. Ciąża przed ślubem to na pewno nie dziewictwo, a tym bardziej nie czystość. To po co się tak oszukiwać? Wszyscy goście wiedzą, że zmajstrowali dziecko, więc to strasznie dwulicowe. Ja bym w ogóle na jej miejscu zrezygnowała ze ślubu kościelnego, bo taka z niej katoliczka.

No, ale dobrze - niech mają ten sakrament. Tylko po co jeszcze ta biała suknia? Widziałam, jak z nią chodziłam po salonach, takie ładne błękitne albo wpadające w brzoskwinię. Też eleganckie i jasne, a przynajmniej pasujące do dziewczyny, która dziewicą na pewno nie jest. W niepokalane poczęcie akurat nie wierzę. W sumie to mnie nie posłuchała, o co mam żal.

Myślę, że dobrze jej doradzam. Nie tylko ja będę miała takie skojarzenia, że robi z siebie cnotkę, a pod sukienką skrywa ciążowy brzuch. Bez sensu robić z siebie takie pośmiewisko. Można wyglądać z klasą bez takich głupich sztuczek, w które i tak nikt nie uwierzy. Chyba, że ten nieszczęsny ksiądz, który nie wie, z kim ma do czynienia. Tu też się dziwię, że nie powiedzieli mu prawdy, ale trudno nadążyć za ich rozumowaniem.

Ciekawa jestem, co Wy o tym myślicie. Czy słusznie jej doradzam i czepiam się pomysłu białej kreacji? Ja wiem, że tak się zazwyczaj robi, ale myślałam, że moja siostra jest bardziej szczera!

Parsknę śmiechem, jak ją zobaczę w tej nieskazitelnej bieli.

Karolina

22 % tak
78 % nie

Polecane wideo

Komentarze (26)
Ocena: 4.69 / 5
Anonim (Ocena: 5) 27.05.2016 21:40
Ciężarna może iść w bialej sukni ale nie powinna mieć welonu
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.05.2016 10:40
Co za kobieta... Skoro w bieli do ślubu może iść tylko dziewica to co najmniej 95% panien młodych nie mogłoby mieć białych sukien i ogólnie produkcja białych sukien ślubnych byłaby mało opłacalna. Zajmij się sobą kobieto, krzywdę Ci zrobi tym, że będzie w białej sukni? Sama chyba jesteś jakaś niedopieszczona, że tak Ci to przeszkadza :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.05.2016 15:18
Skąd ten pomysł że biel się wzięła z dziewictwa? Macie, z Wikipedii: "Jedną z pierwszych kobiet, która użyła białej sukni ślubnej była Maria I Stuart, poślubiająca Franciszka II Walezjusza. Ta zmiana koloru sukni była potraktowana jako zła wróżba, jako że kolor biały był w tamtym okresie oficjalnym francuskim kolorem żałobnym. Biel sukien ślubnych stała się popularna po zawartym w roku 1840 małżeństwie Wiktorii Hanowerskiej z księciem Albertem."
zobacz odpowiedzi (2)
Alll (Ocena: 5) 16.05.2016 09:31
Dziewczyny ! Rzucacie się o to, że biel i welon/ wianek dla dziewic... Zaglądacie im do łóżek czy rozkładacie nogi i zaglądacie ? Szłam do ślubu w bieli i welonie będąc dziewicą, oczywiście nikt w to nie wierzył w rodzinie i też gadali bo jak można być z kimś 4 lata, jeździć na wakacje, pod namiot i nie " korzystać " według rodziny. Nam się udało na spokojnie to wytrwać bo tak sobie powiedzieliśmy i taka była NASZA wspólna decyzja. Co do koloru sukni i welonu siostry: - Nie podoba mi się okłamywanie księdza - ślub z kłamstwem, lepiej powiedzieć prawdę niż kroczyć przed ołtarz w zakłamaniu. Jednak 2 miesiąc ciąży czy nawet do 4 nie jest u niektórych kobiet widoczny... więc jak chce i się upiera niech wyglada w tym dniu jak ona chce w końcu to jej dzień tylko ten dzień nie powinien być rozpoczynany kłamstwem.
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 16.05.2016 09:05
OMG nie powinnaś się wpieprzać w nie swoje sprawy, to ślub Twojej siostry i jej sprawa czy wybierze białą czy inną sukienkę. Fakt niebieskie czy brzoswiniowe suknie ślubne też mogę byc ładne ale skoro ona sobie wymarzyła białą to niech idzie. Nie jest jedyna która z burzem lub z dzieckiem idzie do ślubu w białej sukni. To nic takiego. Księża w dzisiejszych czasach zazwyczaj już nie robią o to problemów. Mało która kobieta idąc do ślubu jest dziewicą :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie