Czy przemycić na maturę telefon? Czułabym się pewniej... K., 19 l.

05.05.2016

Zdaję w tym roku maturę. Polskiego, angielskiego i matematyki aż tak się nie boję. Gorzej z kolejnymi przedmiotami, bo wybrałam WOS i historię. Strasznie dużo tam dat, do których nie mam głowy. Wszystko mi się miesza. Mniej więcej wiem, co i kiedy, ale wskazać konkretny rok to jakaś tragedia. Zastanawiam się, jak to zrobić.

Zwykła ściąga odpada, bo za dużo z tym zachodu. Nie umiałabym jej ukryć, a potem korzystać. Za dużo materiału, żeby coś z tego wyszło. Lepiej byłoby mieć telefon z dostępem do Sieci i sprawdzać na bieżąco. Zawsze można udawać, że tylko sprawdzałam godzinę. Chociaż wiem, że w ogóle nie powinnam z nim wchodzić do sali.

 

 

Nie wiem czy w ogóle będę musiała korzystać z takiej pomocy, ale czułabym się pewniej. Z drugiej strony trochę strach, że przez coś takiego w ogóle unieważnią mi maturę i każą wrócić w sierpniu. Tylko w sumie łatwiej mi ukryć telefon i go użyć, niż szarpać się z karteczkami.

Czy ktoś miał do czynienia z taką sytuacją? Nie czuję się oszustką, ale tych dat jest naprawdę za dużo. Uczyłam się i nie chcę oblać przez taką głupotę. W życiu mi się takie konkrety nie przydadzą. Chcę się dostać na studia i tyle.

Co Wy na to?

K.

79 % tak
21 % nie

Polecane wideo

Komentarze (20)
Ocena: 4.6 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.05.2016 18:40
Lepiej się nauczyć niż kombinować. Też piszę maturę i wiem, że na salę nie można wnieść nawet zegarka, który pika o konkretnej godzinie, a co dopiero telefonu. Przez Ciebie cała szkoła może mieć unieważniony egzamin..
odpowiedz
gość-ówka (Ocena: 5) 05.05.2016 18:12
Dziewczyno... to ma być egzamin dojrzałości.. z taką postawą... masakra... jesteś kolejną przedstawicielką pokolenia osób, dla których w tym kraju pewnie nie będzie pracy i będziemy Cię musieli utrzymywać z naszych podatków.. Na prawdę smutno się robi, że młodzi ludzie mają takie pomysły.. Ja bym się nieźle wkurzyła jakby unieważnili mi maturę przez Ciebie..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.05.2016 17:01
jakbym pisala z toba w jednej sali mature i by cie przylapali, to bym ci poza szkola dowalila za uniewaznienie matury wszystkich osob bedacej w tej sali. wiec lepiej nie ryzykuj bo inni moga sie zemscic.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.05.2016 14:55
W ogóle nie powinnaś ściągać, zresztą nie ma nawet takiej możliwości. Sale są małe a w nich kilku nauczycieli, którzy pilnują.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 05.05.2016 14:34
Boże, czy wy nadal wierzycie że te listy są prawdziwe? Serio wierzycie że laska ma taki dylemat życiowy że aż postanowiła napisać o tym na papi.locie? Weźcie się zastanówcie trochę....
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie