Czy przekłuć sobie uszy w tak późnym wieku? Diana, 27 l.

Czy przekłuć sobie uszy w tak późnym wieku? Diana, 27 l.
21.04.2016

Wiem, że to śmiesznie zabrzmi, ale tak się złożyło i moja mama nie zadbała o przekłucie mi uszu w dzieciństwie. Wiem, że coś takiego najlepiej zrobić w wieku 3-4 lat. Wcale tak nie boli, dziecko szybko zapomina, a dziurki zostają na całe życie. Ja ich niestety nie mam i do dzisiaj nie potrafię się przemóc. Kilka razy próbowałam i zawsze strach mnie oblatywał.

Boję się bólu, krwi, zakażenia, że mi to źle zrobią, zarosną, albo nie wiem co jeszcze. Jestem panikarą, bo nawet u lekarza płaczę na widok strzykawki. Tak sobie myślę - warto się tak stresować?

Tyle lat przeżyłam bez, to może dać sobie siana…

 

 

Ale z drugiej strony, ja bym naprawdę chciała zacząć nosić kolczyki. Nawet ostatnio dostałam taki fajny komplet kolczyki + naszyjnik. Autor prezentu nie zauważył, że nie mam dziurek w uszach. Klipsy są niestety niewygodne i ciągle spadają. Nie wiem jak bym teraz przeżyła do przekłucie. Jestem chyba za stara i za bardzo się boję.

Wiem, że istnieją jakieś pistolety, ale czy to dobrze działa? Nie znam się. Zresztą, tego też bym się obawiała, bo jeszcze mnie czymś zarażą albo jakiś nerw mi uszkodzą.

Co myślicie o przekłuwaniu uszu w takim wieku?

Diana

24 % tak
76 % nie

Komentarze (24)

Ocena: 4.83 / 5
Anonim (Ocena: 5) 23.04.2016 18:36
Ja to zrobiłam w wieku 18 lat. Prawie nie boli . Warto. pozdrawiam
odpowiedz
Podpis... (Ocena: 5) 21.04.2016 22:48
lepiej przekłuć mając 27 lat niż robić kolczyki niemowlakom. To dopiero chore. Dla mnie to okaleczanie dziecka i nic innego. Ja zrobiłam kolczyki w wieku 7 lat, na moją wyraźną prośbę. Jednak wierciłam się na fotelu i babka krzywo zrobiła te kolczyki. Teraz mam tunele w uszach, ponieważ zrobiła je za wysoko i wolałam rozciągnać uszy niż robić dziurki jeszcze raz
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.04.2016 21:25
po pierwsze żadnych pistoletów. po drugie nie wolno przekłuwać takim małym dzieciom uszu. nie chodzi o t że dziecko szybko zapomni - ono po prostu nie jest w stanie wyrazić świadomej zgody na ten zabieg. sto razy lepiej jest przekłuć się w wieku 30 lat niż przekłuć dziecko 3-letnie. to jest dramat. piercing to rodzaj okaleczenia ciała i każdy musi sam zadecydować czy i ile kolczyków chce. tymczasem nawet o ozdobach nie pozwalamy dzieciom decydować. 10 lat to minimum.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 21.04.2016 15:36
U kosmetyczki, Boże Jedyny, dziewczyny... do wykonania JAKIEGOKOLWIEK kolczyka jest wykwalifikowany odpowiednio tylko i wyłącznie piercer. Robi zabieg szybko, sprawnie i przy okazji nie rozrywa Wam płatka ucha kolczykiem... a co do samej idei - to leć, raz się zyje!
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 21.04.2016 13:56
Idź! Jak kosmetyczka zaznaczy Ci pisakiem "kropeczki" czyli miejsca w których ma być kolczyk, to po prostu dobrze się przyjrzyj w lustrze czy na takiej wysokośći i czy tak chcesz, bo wiele dziewczyn źle spojrzy albo w ogóle, a potem narzekają że mają nierówno. Najpierw kosmetyczka się Ciebie zapyta czy jest dobrze, potem Ci przekłuje. Nic nie boli - uwierz! :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo