Czy pomalować córkę na komunię? Barbara

Czy pomalować córkę na komunię? Barbara
15.04.2016

Za chwilę czeka mnie ważna uroczystość. Moja córka przystępuje do I Komunii Świętej. Strasznie się stresuje, a mnie nerwy też nie odpuszczają. Trzeba zadbać o to, żeby czuła się tego dnia wyjątkowo i ugościć sporo osób na przyjęciu. Jakoś damy radę, ale pojawił się inny temat. Córka jest bardzo rozczarowana, że w naszej parafii nie można założyć tradycyjnej białej sukienki, tylko albę. Może to i dobrze, bo przynajmniej dzieci się nie przejmują, że jedno ma więcej pieniędzy, drugie było stać na coś mniej efektownego. Dla niej to kiepska informacja.

Ona pamięta jeszcze komunie siostry i kuzynek, kiedy miały na sobie falbanki i koronki. Sama chciałaby wyglądać tak pięknie. Tego nie zmienimy, więc zażyczyła sobie wizyty u fryzjera, który zrobiłby jej ładne loki. Chce jeszcze, żebym jej z tej okazji zrobiła makijaż... W jej wieku nie myślałam o takich rzeczach, ale żyłam w zupełnie innych czasach, więc może czegoś nie rozumiem.

 

Dla mnie dziecko z makijażem to jakiś ponury żart, ale podobno wszystkie koleżanki będą miały na sobie przynajmniej puder, pomadkę i tusz do rzęs. Zdziwiłam się, że ona w ogóle zna takie pojęcia! Teraz wierci mi dziurę w brzuchu. Chce, żebym przed wszystkim zrobiła jej próbny makijaż, bo może trzeba będzie coś dodać. Czy teraz naprawdę tak to wygląda? Przez kilka lat nie byłam na żadnej Komunii i może rzeczywiście coś się zmieniło...

Ciekawe, jak zareaguje na to ksiądz. Dzieci mają iść do ołtarza czyste i skromne, a tu nagle róż na policzkach, cienie na powiekach, wyraziste usta... Mogę zgodzić się na błyszczyk, ale całej reszty sobie nie wyobrażam. Chyba, że to naprawdę norma i czegoś nie rozumiem? Poradźcie, jak z nią rozmawiać i na co się zgodzić.

Barbara

85 % tak
15 % nie

Komentarze (32)

Ocena: 4.31 / 5
Anonim (Ocena: 5) 17.04.2016 23:02
miałam komunie w 2008 i do głowy mi nie przyszło żeby sie malować. Za to miałam upięte włosy i wianek ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.04.2016 17:07
błyszczyk plus brązowy tusz do rzęs tylko w kącikach oczu żeby ładniej wyglądały na zdjęciu. Malowanie dziecka jak Barbie jest w strasznym guście . Bawcie się dobrze.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.04.2016 20:20
u mojej znajomej podobnie dzieci ida do komuni w albach, ale ona potem przebiera córke na przyjecie rodzinne w sukienke z falbankami i wszyscy zadowoleni
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.04.2016 18:58
To normalne, że dziewczynka chce ładnie się prezentować podczas swojej Komunii, ale rolą rodzica, szczególnie matki, jest wytłumaczenie małej, że makijaż musi być stosowny do wieku. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie pozwolenie córce na błyszczyk, pomalowanie paznokci jakimś bezbarwnym lakierem, ewentualnie użycie tuszu do rzęs (choć istnieją jeszcze oliwki do delikatnego podkreślenia rzęs i to wydaje mi się lepszym rozwiązaniem). No i oczywiście zabranie jej do fryzjera. Na pewno wtedy będzie wyglądać ładnie i, przede wszystkim, stosownie do okazji. :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.04.2016 17:13
Fryzjer i błyszczyk lekki róż/brązer jak najbardziej tak :)
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo