Idę na Wielkanoc do rodziców chłopaka. Czy mam jeść wszystko, chociaż jestem weganką? Ula, 25 l.

Idę na Wielkanoc do rodziców chłopaka. Czy mam jeść wszystko, chociaż jestem weganką? Ula, 25 l.
24.03.2016

Od roku jestem na diecie wegetariańskiej, a od jakichś 2 miesięcy próbuję weganizmu. Przyłożyłam się do tego i naprawdę unikam wszystkich pokarmów pochodzenia zwierzęcego. Tylko idzie Wielkanoc i nie wiem jak to przeżyję. Idę na śniadanie do rodziców chłopaka i nie chciałabym robić sensacji, ani problemu.

Wiadomo, co będzie na stole. Jajka, biała kiełbasa, sałatka z dodatkiem pewnie jakiejś śmietany, to samo z chrzanem. Wszędzie jakieś dodatki zwierzęce i praktycznie nic mi nie zostanie. Kiełbasa oczywiście odpada, wędlina też, więc nie bardzo wiem, co mogłabym tam zjeść.

Sam chleb? Tylko z czym, skoro w maśle jest mleko? Zastanawiam się jak postąpić.

 

 

Czy myślicie, że powinnam bronić swoich przekonań także przy świątecznym stole? Najchętniej widziałabym to tak, że przynoszę swoje wegańskie jedzenie, uprzedzę o tym wcześniej jego mamę i po kłopocie. Ale już wiem, że ona się obrazi, bo chłopak zna ją lepiej ode mnie.

Nie przynosić nic i głodować potem przy stole, skoro ona tyle czasu to gotowała i przygotowywała? Wyszłabym na niekulturalną i zwyczajnie chamską. Nie chcę tak podpadać przyszłej teściowej. Ona jest swojską kobietą i takich diet nie rozumie.

Przełamać się i zjeść jajko? Nie wiem, jakbym się po tym poczuła…

 

Sama jestem sobie winna, wymyśliłam dietę, to mam cierpieć… Tak, słyszałam to. Ale ja z moim weganizmem nie mam problemów. Problemy mają ludzie wokół, którzy mają mnie za wariatkę albo jakąś niewychowaną. Coraz bardziej boję się tej niedzieli i nie wiem jak mam to rozegrać.

Ulec presji i zjeść coś niewegańskiego? Przynieść swoje jedzenie?

Bardzo bym prosiła o radę kogoś, kto był już w takiej sytuacji. Ja w każdym rozwiązaniu widzę jakiś kłopot.

Ula

58 % tak
42 % nie

Polecane wideo

Komentarze (18)

Ocena: 4.78 / 5
Anonim (Ocena: 5) 24.03.2016 23:31
Masz zasady ,to się ich trzymaj i nie zmuszaj się do niczego wbrew swojej woli ,myślisz ze jak będziesz udawac ,ze wszystko tobie smakuje ,to oni bardziej ciebie pokochają ,otoz nie bądź sobą i niczego nie udawaj ,ponieważ sama się tym zmęczysz i to ty bedzesz miała ich dość ,a przecież to nie o to chodzi .
odpowiedz
marta (Ocena: 5) 24.03.2016 22:36
najlepiej chyba przygotuj jakąś sałatkę wegańska, nawet nie mów że jest wegańska. :) najesz się nią i kilkoma rzeczami pochodzenia roślinnego, które znajdziesz.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.03.2016 18:37
Jajko czy sałatkę jarzynowa zjedz :) za resztę podziękuj i powiedz, że nie jadasz mięsa. Nie bombarduj ich od razu weganizmem skoro to troszkę zamknięci w schematach ludzie. "W gości" weź ze sobą jedno weganskie danie. Powiedz, że chciałabyś aby spróbowali Twojej kuchni. Wilk syty i owca cała. Z biegiem czasu powiedz im o tym, że jesteś weganka. Jak poznają trochę Twoja dietę, pokażesz im, że potrafisz robić coś smacznego to myślę, że to zaakceptują i nikt nie będzie Ci pod nos podsuwal szyneczki. Grunt takt i wyczucie. Nie krec nosem ani nie wygłaszaj monologów o przyjaciołach zeierzakach. Ja Cię rozumiem taki wybralas styl żywienia ale dla części takich typowych gospodyń to niedopomyslenia nie zjesc jajka przy świątecznym stole. Pamiętaj nie tłumacz się zbytnio, zapewnij gospodynie o tym, że na pewno wszystko jest smaczne ale kłóci się z Twoim sposobem zywienia. Liczę, że miło spędzisz ten czas i nie umrzesz z głodu ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.03.2016 11:44
Po pierwsze, powinnaś uprzedzić rodziców , że jesteś weganką. Jak chcesz być z chłopakiem na stałe, to chyba często będziecie się widywać z rodziną na różnych uroczystościach i świętach. Powinni to wiedzieć od początku, jego mamie na pewno byłoby przykro i czuła by się złą gospodynią, gdyby wiedziała, że u niej się męczysz. Wystarczy pogadać. I możesz zaproponować, że przygotujesz jakieś świąteczne wegańskie jedzonko sama, by oni też mogli spróbować takich specjałów :) Bez spiny.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.03.2016 09:26
Jedz chrzan ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie