Czy mieszkać dalej z rodzicami, którzy traktują mnie jak małe dziecko? Aga, 27 l.

17.03.2016

Czasami czuję się tak staro... Ale rodzice szybko wyprowadzają mnie z tego błędu. Przestali mówić, że jestem ich małą dziewczynką, ale nadal mnie tak traktują. Moje koleżanki mieszkają już z chłopakami, rodzą dzieci, robią kariery, a ja jestem ich córeczką. Czuję się jak ubezwłasnowolniona. Wiem, że jest w tym sporo mojej winy, ale do tej pory nie potrafiłam się od nich uwolnić. Mają nade mną przewagę, bo wciąż z nimi mieszkam.

Zawsze byłam blisko z rodzicami i nie umiałam im się postawić. Tak się przyjęło, że oni ciągle są blisko, pomagają i robią wszystko, żeby było mi wygodnie. Doceniam to, ale w tym wieku to już przesada. Ciągle muszę meldować gdzie jestem i kiedy wrócę. Bo oni się martwią i tak dalej. Dla świętego spokoju to robię, chociaż wiem, że to jest raczej nienormalne.

 

Codziennie mama przygotowuje mi śniadanie, po pracy mam na stole ciepły obiad, wieczorem kolacja. Pilnuje, żebym zjadła, bo to dla mojego zdrowia. Bardzo często zmuszają mnie do chodzenia razem na zakupy lub w odwiedziny do rodziny. I chodzę z nimi, jak małe dziecko. Prawie za rączkę. Gdybym odmówiła, to by się obrazili i wyszłoby na to, że ich nie doceniam.

Niby pracuję i mam swoje pieniądze, ale nie stać mnie jeszcze na życie na własny rachunek. A bardzo bym chciała się od nich trochę odciąć i żyć swoim życiem. Niby fajnie nie przejmować się jedzeniem, sprzątaniem, płaceniem rachunków, ale chyba mi tego brakuje. Najgorsze jest to, że w tej chwili jeszcze nie dam sobie z tym wszystkim rady, a z nimi zaraz oszaleję...

 

Oni muszą wiedzieć co robię, z kim się spotykam, kiedy wrócę do domu. Ustalają godziny posiłków, plany na weekend, wakacje. Wiem, że sama daję im taką możliwość, ale dlaczego oni nie widzą w tym niczego dziwnego? Mogliby wreszcie zrozumieć, że za kilka lat będę kobietą po trzydziestce i wypadałoby się jakoś usamodzielnić. Gdyby zmienili swoje nastawienie, to byłoby mi łatwiej.

Teraz boję się sprzeciwiać i sama podejmować decyzji, żeby ich przypadkiem nie urazić. Chciałabym nie mieć wyrzutów sumienia, ale nie potrafię. Myślicie, że da się coś zmienić, mieszkając z nimi nadal?

Aga

82 % tak
18 % nie

Polecane wideo

Komentarze (13)
Ocena: 4.69 / 5
Anonim (Ocena: 5) 17.03.2016 12:42
Skoro zarabiasz to się wyprowadź. Nie musisz sama wynajmować mieszkania, a z kimś, to będzie taniej. To chyba lepsze niż ciągłe tłumaczenie się z każdego kroku. Moi rodzice wiedzą o mnie wszystko, ale nie dlatego, że wypytują, a dlatego, że sama im opowiadam, bo mamy doskonały kontakt. Jednak wiem, że nie chciałabym mieszkać z nimi do trzydziestki, wolę już wynająć gdzieś pokój, a takie rzeczy jak sprzątanie, gotowanie czy pranie nie są dla mnie problemem, bo to robię na stancji na studiach. Przynajmniej można się nauczyć czegoś.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.03.2016 12:32
NIe dziwie sie jak masz 27 lat i dalej z nimi mieszkasz
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.03.2016 12:15
Znałam pewnego kolesia kiedyś z osiedla, miał podobnie w domu, 30 lat a matka na karku nonstop, wracać musiał o 21 na chatę, ciągle do niego dzwoniła itp. Co prawda on już swoje przeskrobał, ale ona i tak robiła mu niezłą papkę z mózgu dodatkowo. Skończyło się to tragicznie. Zabił ją pewnego dnia. I siedzi.
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 17.03.2016 11:04
wyprowadz sie na stanńcje i nie daj się wpędzać w poczucie winny, jesteś dorosła i wolna osoba i twoim wewnetrznym obowiązkiem jest wydorośleć i zacząć zyć na własny rachunek, są toksyczni w swoim zachowaniu jeśli wpędzają cię w poczucie winy, pomyśl że masz tylko jedno zycie i musisz je przeżyć najlepiej jak potrafisz. Oni się Ciebie trzymają bo nie mają swoijego życia widocznie i boja się zostać "sami", smutni ludzie....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.03.2016 10:51
Współczuję. Mam 24 lata i też mieszkam z rodzicami, nie mam zamiaru się od nich wyprowadzać, no ale oni nie traktują mnie jak dziecko i nie robią wszystkiego za mnie. Jeśli u ciebie sytuacja wygląda tak jak opisałaś, to faktycznie lepiej się wyprowadzić.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie