Rodzice są przeciw białej sukni ślubnej, bo nie jestem dziewicą. Zaskoczyć ich w kościele? Renata

Rodzice są przeciw białej sukni ślubnej, bo nie jestem dziewicą. Zaskoczyć ich w kościele? Renata
12.03.2016

W maju biorę ślub i zdaję sobie sprawę, że okoliczności nie wyglądają normalnie. Chodzi o to, że z moim facetem jesteśmy razem od prawie 10 lat i mamy już dwoje dzieci. Jakoś nie po drodze było nam do kościoła, ani urzędu. Wreszcie moi rodzice wymusili na nim oświadczyny, teraz organizują nam wesele i ogólnie nie mam się o co martwić. Tyle tylko, że postanowili decydować nie tylko o menu i miejscu imprezy, ale też o mojej sukni.

Ja chciałam założyć białą, bo to zawsze było moje marzenie. Nie rusza mnie to, że od dawna żyję w związku, dziewicą nie jestem i urodziłam dwoje dzieci. Dla mnie to żaden symbol czystości. Po prostu podoba mi się, jak panna młoda ma jasną kieckę, bo wtedy wygląda jak panna młoda. Czymś się trzeba odróżnić od całej reszty gości. Co na to mama? Wykluczone. To byłoby niepoważne i ludzie by się ze mnie śmiali.

 

 

Serio? Kogoś naprawdę podnieca sytuacja, że dzieciata kobieta zakłada białą sukienkę do ślubu i niby udaje dziewicę? Nie wierzę. To nie są już te czasy. Dzisiaj dziewic przed ołtarzem już się raczej nie spotyka. Przynajmniej ja o takim przypadku nie słyszałam. Moim celem nie jest ukrywanie moich „win”, bo nie uważam, że zrobiłam coś złego.

Chcę tylko dobrze wyglądać i spełnić swoje marzenie!

Sprawa jest niestety skomplikowana. Gdybyśmy sami organizowali wszystko i płacili, to mogłabym się postawić. Ale teraz to nie wchodzi w grę, bo oni się odgrażają, że wtedy mi nie pomogą. I co ja mam zrobić?

Wymyśliłam podstęp. Pożyczę od koleżanki błękitną sukienkę, którą ona nosi, jak chodzi na jakieś wystawne imprezy. Powiem rodzicom, że w niej wystąpię. Jest ładna i nie jest biała, więc się zgodzą. A potem jak przyjdzie co do czego, to ubiorę się w białą i tak ich zaskoczę w kościele. Chyba wtedy nie narobią mi wstydu i przemilczą sprawą? Mam taką nadzieję.

Inaczej się chyba nie da, bo oni są strasznie przewrażliwieni na punkcie, co i kto o nich mówi albo myśli. Jak ich postawię przed faktem dokonanym, to może nareszcie zmądrzeją. Przekonają się, że to nie jest żaden skandal.

Zrobić tak?

Renata

24 % tak
76 % nie

Komentarze (27)

Ocena: 4.33 / 5
Anonim (Ocena: 5) 15.03.2016 00:00
Kolor kolorem, ślub ślubem... to nie Twoja mama bierze ślub ale Ty. Przecież to Twój/Wasz dzień... ja perdykam... dorosłe kobiety a problemy nastolatek: "a co mama powie, jak zrobie sobie kolczyk"
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.03.2016 13:33
Biała suknia jest symbolem czystości uczuć a nie ciała, welon bardziej jest symbolem dziewictwa. Są woalki czy inne ozdoby które można wybrać :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.03.2016 20:32
Cóż prawda jest taka że w dzisiejszych czasach ludzie nie zwracają już raczej uwagi na tradycję tylko na upodobania i panna młoda z dzieckiem i welonem nikogo już nie dziwi. A szkoda. Uważam że tradycje powinno się podtrzymywać ;) Przecież zamiast białej suknie można założyć taką o kolorze ecru a zamiast welonu jakiś ładny wianek, ozdobną spinkę, kokardę, woalkę. Naprawdę jest ogromny wybór...No ale jak kto woli. Idąc przed ołtarz i mając 2 dzieci i tak jest już takim pogwałceniem tradycji a przede wszystkim wiary jaką wyznajesz że kolor sukni nie robi chyba zbyt dużego problemu...;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.03.2016 12:24
Po co w ogóle wam ślub kościelny, skoro nie czujecie wagi sakramentu ? weźcie cywilny i po sprawie... Dla mnie to pogardzenie istoty sakramentu. Nienawidzę hipokrytów, robią to tylko dlatego bo rodzie tego chcą, albo dlatego że chcą zabłysnąć, udając świętoszków, a tak na prawdę to tylko pozory. Brak mi słów, żal mi takich ludzi bo nie wiedzą co tracą... no ale cóż...
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 13.03.2016 11:59
Załóż też wianek - będzie pięknie. :]
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo