Czy odłożyć maturę na przyszły rok? Nie mogę się teraz skupić... Anna, 19 l.

Czy odłożyć maturę na przyszły rok? Nie mogę się teraz skupić... Anna, 19 l.
01.03.2016

Jestem załamana. W tym roku matura, a ja jestem w rozsypce. Nawet nie chodzi o samą wiedzę i kwestię przygotowania (zdałabym, gdybym bym trochę popracowała nad matematyką), ale moje rozbicie psychiczne. Od września moją rodziną targają burze, masa problemów - także finansowych.

To wszystko spędza mi sen z powiek. Nie jestem w stanie wstać na ósmą do szkoły, a co dopiero mówić o uczeniu się po nocach. Wydaje mi się, że potrzebuję przerwy. Uważacie, że mogę sobie odpuścić maturę w tym roku i przełożyć ją na później? Już mam nawet taki plan...

W takich warunkach nie da się tego zrobić dobrze, a nie mam zamiaru zadowalać się fatalnym wynikiem.

Trochę się boję, że w moim życiu będzie coraz gorzej i nic się nie zmieni, ale jaki mam wybór? Teraz nie potrafię sklecić nawet sensownego zdania w zwykłym wypracowaniu, a co dopiero rozpisywać się na maturze. Za dużo stresu mam na co dzień. Nerwów związanych z egzaminem chyba bym nie przeżyła.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie już inaczej. Albo może jeszcze w tym, w jakimś innym terminie... Nie wiem, biję się z myślami i coraz trudniej mi się zdecydować.

Nie mam odwagi podejść do matury, a zrezygnować z niej chyba też...

Anna

82 % tak
18 % nie

Komentarze (15)

Ocena: 4.73 / 5
Anonim (Ocena: 5) 01.03.2016 14:06
To już tu było :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.03.2016 12:56
Nie masz jakiejś bliskiej rodziny do której mogłabyś się przeprowadzić do maja?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.03.2016 10:56
Matura to nic. Zobaczysz co to sesja na studiach. Ja na Twoim miejscu bym spróbowała, co Ci szkodzi ? Niczego się nie nauczyłaś przez tyle lat szkoły ? Jak nie zdasz to trudno, zdasz w poprawce lub w następnym roku. Ale przynajmniej spróbuj :) Wiem, że to łatwo mówić ,,dasz radę, nie załamuj się", ale serio - trochę wiary w siebie :)
zobacz odpowiedzi (4)
Anonim (Ocena: 5) 01.03.2016 09:04
Lepiej podejdź w tym roku. Co Ci szkodzi spróbować? Jeśli zawalisz jeden egzamin, to poprawisz w sierpniu. Jeśli więcej niż jeden - możesz poprawiać w maju 2017r. A może zdasz maturę i latem otrzymasz świadectwo? :) Skoro teraz chodzisz do szkoły i nie możesz się skupić, to istnieje ryzyko, że w przyszłym roku, gdy "wypadniesz z rytmu" i np. pójdziesz do pracy, możesz mieć jeszcze większy problem ze skoncentrowaniem się na nauce.
zobacz odpowiedzi (4)
Anonim (Ocena: 1) 01.03.2016 09:03
Jeśli teraz Sobie nie radzisz to zastanawia mnie jak poradzisz sobie w dorosłym życiu, kiedy to Ty będziesz musiała podejmować decyzję itp, też zrobisz sobie gap year, bo życie Cię przerasta?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo