Czy zacząć nosić kolorowe ubrania? Pół roku temu zmarł mój tata... Marta, 18 l.

26.02.2016

Pół roku temu zmarł mój tata. Nagle dowiedzieliśmy się o chorobie, nie zaczęli go jeszcze leczyć i już odszedł. Strasznie to przeżyłam. Tak jak moja mama i młodsi bracia. Powoli się przyzwyczajamy i w sumie nie jestem już taka smutna jak wcześniej. Nie pogodziłam się z tym, ale próbuję normalnie żyć. Po swojemu. Mama mi to trochę utrudnia, bo ona mówi, że powinnam być w żałobie przynajmniej przez rok. Tak jak ona. Ale ja mam już tego dosyć...

Od pół roku chodzę w czarnych ubraniach. Czasami ciemnogranatowych. Żadnego białego, a o innych żywszych w ogóle zapomniałam. W zimie jeszcze jakoś to znoszę, bo czarna kurtka, czarne spodnie, sweter i już. Ale powoli zacznie się robić cieplej i ja chciałabym już wyglądać normalnie. Moje koleżanki twierdzą, że dobija ich mój widok. Sama jak patrzę w lustro to chce mi się bez powodu płakać.

 

 

Chciałabym znowu ubierać się tak, jak przed śmiercią taty. Minęło dużo czasu, chyba nie muszę czekać na to aż rok. On by tego raczej nie chciał. Próbowałam to powiedzieć mamie, ale ona mówi, że za szybko zapomniałam o ojcu i jest jej z tego powodu przykro. Bardzo się myli, ale trudno z nią na ten temat w ogóle rozmawiać. Zaraz płacze i trzeba ją uspokajać.

Nie wiem co mam teraz zrobić. Czuję, że mogę zakończyć żałobę, przynajmniej jeśli chodzi o ubrania, ale nie chcę urazić mamy. Kocham ją bardzo. Wydaje mi się tylko, że za bardzo przejmuje się tym, co inni ludzie powiedzą.

Czy kolorowe ubrania oznaczają, że człowiek już nie odczuwa straty? Nie wydaje mi się.

Marta

16 % tak
84 % nie

Polecane wideo

Komentarze (15)
Ocena: 4.47 / 5
Anonim (Ocena: 5) 28.02.2016 19:48
żałobę ma się w sercu a nie na ubraniach. Myślę ze powinnas chodzic w kolorowych bo przeciez to nei ma znaczenia. O tacie zawsze będziesz pamiętać nie ważne czy w czarnych czy w kolorowych.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.02.2016 20:33
moja mama zmarła 3 miesiące temu... bardzo cierpię i jest mi jej bardzo brak,ale nie umieram się na czarno uważam że to powinna być indywidualna sprawa kazdego.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.02.2016 17:48
Żałobę nosi się w sercu a nie na sobie. A poza tym jeżeli ktoś lubi ubierać się w kolorowe ubrania to ciężko jest by nagle na czas żałoby chodził non stop ubrany na czarno. Chociażby ze względów liczby ubrań. Ja np mam bardzo mało ubrań w tym kolorze.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 26.02.2016 15:44
Jeżeli gorzej się czujesz przez to, że nosisz same ciemne rzeczy, to przestań to robić i zacznij nosić żywsze, jaśniejsze kolory. Twój tata pewnie by tak chciał. Przecież to jaki masz kolor na sobie nie zmienia tego, czy go kochasz czy nie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.02.2016 14:22
Nie nosiłam żałoby ani po mamie, ani po tacie. To i tak nic nie zmieni.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie