Czy nadać córce imię Kylie? Ewa, 29 l.

Czy nadać córce imię Kylie? Ewa, 29 l.
20.02.2016

Witam wszystkich w Polsce i poza granicami. Ja sama żyję od 2 lat w Wielkiej Brytanii, chociaż planuję powrót i nie mam zamiaru pluć na moją ojczyznę. Myślę, że najpóźniej za kilka lat wrócę, bo tutaj wcale nie ma takiej sielanki, jak niektórzy myślą. No, ale najważniejszy dzień w życiu przytrafi mi się tutaj, bo na początek kwietnia mam termin porodu pierwszego dziecka.

To będzie córeczka, o której zawsze marzyłam, ale jeszcze nie wiem jak powinna mieć na imię. Żyję w zawieszeniu – w obcym kraju, ale z myślą o powrocie do ojczyzny. Nie wiem jak to będzie i gdzie kiedyś zamieszka moja córka. Dlatego wybór wcale nie jest dla mnie prosty.

Gdybym siedziała w kraju, to pewnie wybrałabym Zofię albo Dorotę. Ale tutaj?

 

 

Dziecko będzie żyło przez przynajmniej pierwsze lata w UK, z brytyjskimi dokumentami, pójdzie do brytyjskiego przedszkola i będzie miało brytyjskich kolegów. To może ułatwić sprawę i postawić na coś angielskiego? Podoba mi się imię Kylie, ale znowu jak wrócimy do Polski, to może mieć przez to kłopoty...

Nie potrafię się zdecydować, a mąż mi wcale w tym nie pomaga. To wreszcie Zofia czy Kylie? O którym kraju mam myśleć dokonując wyboru? O ojczyźnie czy tym, gdzie żyję i jeszcze trochę pomieszkam?

Moja mama jest przeciwna obcym imionom. Nawet w takiej sytuacji.

 

Jej zdaniem zwłaszcza na emigracji powinnam pielęgnować polskość. Robię to! Na święta państwowe wywieszam polską flagę, chodzę do polskiego kościoła, uczestniczę w życiu kulturalnym Polonii... Zaraz mi doradzi, żeby córkę nazwać Stanisława albo Krystyna, bo to przecież takie polskie.

Nie pytałabym o zdanie, gdybym sama umiała coś postanowić. To zbyt poważna sprawa, żeby popełnić błąd, którego się będzie potem długo żałowało. Doradzicie?

Ewa

77 % tak
23 % nie

Komentarze (57)

Ocena: 4.81 / 5
Jj (Ocena: 5) 24.02.2016 00:29
Też uważam, że najlepiej byłoby wybrać imię, które występuje w obu językach.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.02.2016 20:26
nadaj polskie imię, w UK wiele jest różnorodności, a w jak sama mówisz dobrze jest pielęgnować polskość. ponadto jeśli macie polskie nazwisko to głupio będzie wyglądać.. Kylie Kowalska albo Jessica Malinowska nie sądzisz?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.02.2016 19:55
hahaha a co zainspirowała Cie Kyllie Jenner? :D Spoko, Twoje dziecko i tak zapewne nie będzie wyglądać jak ona, choćbyś nie wiem co zrobiła :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.02.2016 18:44
Uważam, że imię powinno pasować do nazwiska, ale rób jak uważasz.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.02.2016 13:45
a ojciec dziecka to Polak?jak tak to nie nadawaj jej takiego imienia.nie pasuje do polskiego nazwiska.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo