Czy to normalne, że chłopak każe mi się ważyć i odchudzać? Iza, 26 l.

Czy to normalne, że chłopak każe mi się ważyć i odchudzać? Iza, 26 l.
09.02.2016

Po kilku miesiącach znajomości zamieszkałam z chłopakiem. A raczej on się do mnie wprowadził, bo skończył studia i potrzebował jakiegoś lokalu po opuszczeniu akademika. Spoko. Zaczął pracować, dorzuca się do rachunków, więc niby problemu nie ma. Na dodatek ja go kocham i ogólnie sielanka, ale niepokoi mnie jeden szczegół.

On ma jakąś obsesję na temat mojej wagi. Kiedyś nie było tematu, ale teraz... Wstawił do łazienki wagę i co tydzień każe mi się ważyć. Oczywiście nie słowami „waż się!”, ale jakoś tak mnie urabia, że wreszcie to robią. Najpierw on, potem ja, niby nic dziwnego, ale nie spodobała mi się jego reakcja, kiedy przytyłam.

Ogólnie miało chodzić o to, żebyśmy byli w formie, a wychodzi na to, że mnie kontroluje.

W ten weekend wyszło na to, że przytyłam 3 kg. Nie w tydzień, tylko w dwa, bo przez jakiś czas byłam u rodziców. Faktycznie objadałam się, bo mama coś upichciła, potem wizyta u rodziny, ciastka z koleżankami i mogłam przybrać na wadze. Ale ja tak po prostu mam. Raz trochę więcej, potem to szybko spada.

Przez całe życie ważę od 63 do 67 kg. Nie widać wtedy wielkiej różnicy. A on na to, że się zapuściłam i w tym tygodniu dieta. Nawet mnie nie zapytał o zdanie. Potem pojechaliśmy na zakupy i on zabronił mi kupić mięso i słodycze. Zamiast tego będzie ryba, a do przegryzania seler naciowy.

On mnie normalnie odchudza i boję się, że to nie koniec.

W ogóle mi się nie podoba, że ma z tym jakiś problem. Co go to obchodzi czy ważę więcej o 3 kg? To aż taka różnica? Twierdzi, że to z troski. Według mnie to jakaś obsesja, ale chyba jestem dla niego za bardzo wyrozumiała i się poddałam. On mi dyktuje ważenie, a teraz jeszcze dietę. Gdyby sam chociaż był idealny, a oponkę ma na brzuchu. Sam niech chudnie.

Boję się, że jak schudnę, to jemu tak się spodoba, że każe mi jeszcze więcej. On lubi szczupłe, nawet bardzo chude kobiety i się z tym nie kryje. Ja obsesji na tym punkcie nie mam, bo wiem, że to nie jest zdrowe. Mam na szczęście niewielkie wahania, więc nie ma się o co martwić.

Czy Waszym zdaniem jego postawa jest normalna?

Iza

85 % tak
15 % nie

Komentarze (11)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 09.02.2016 23:10
Oczywiście że nie powinien! Nie wierz że to z troski prawda jest taka że lubi chude dziewczyny, zwraca uwagę na wygląd i boi się żebyś nie przytyła. Zrozumiałe jest że szczupła sylwetka wygląda lepiej i podoba się wielu facetom (aczkolwiek nie wszystkim) ale nie powinnaś wiązać się z facetem któremu aż tak bardzo zależy na wadze partnerki. Pomyśl choćby o tym, że kiedyś w przyszłości, jak będziesz w ciąży i przytyjesz to co będzie? Taki facet Cię zostawi, a po co Ci po? Lepiej poszukaj kogoś normalnego. Trzeba o siebie dbać ale bez przesady. Poza tym powinnaś czuć się dobrze w swoim ciele a nie odchudzać się dla jakiegoś buraka, faceci to nie wszystko.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.02.2016 21:08
Nie wiadomo ile masz wzrostu, ale jeśli nie masz powyżej 170cm, to ważysz trochę dużo i z treści wynika, że nie jest to waga mięśni. Nie mówię, że masz się odchudzać, bo to Twoje życie i ciało, ale rzeczywiście większość ludzi na świecie uważa, że szczuplejsze kobiety są bardziej atrakcyjne, ale jeśli facet zaczął z Tobą być wiedząc jak wyglądasz i ile ważysz, to jest po prostu prostakiem, skoro nagle zaczął robić z tego problem. Rozumiałabym go, gdybyś jakoś bardzo przytyła, mało kto chciałby być z otyłą kobietą (względy wizualne, ale też masa ograniczeń). Może z nim po prostu pogadaj i uświadom go, że nie planujesz dobić do setki :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.02.2016 16:30
Wywal go z domu i po kłopocie. Na co ci taki pacan? A co będzie jak przytyjesz w ciąży i nie wrócisz do dawnej wagi? Idiota nie facet
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.02.2016 14:52
Sorry, ale jeśli twoja stała waga to ok 65 kg to nigdy nie będziesz naturalnie chucherkiem 45-55 kg, chyba że całe życie będziesz na diecie. Po co ci to? Jeśli człowiek z którym jesteś panicznie boi się, że przytyjesz to znaczy że ma jakiś problem z twoją wagą - mówiąc brutalnie; nie podobasz mu się i być może nie kocha cię.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 09.02.2016 12:18
Nie napisalas ,ile masz wzrostu ,bo jak 160 i taka waga ,to może tobie zwrocic uwagę .Ogolnie faceci lubia szczuple dziewczyny .
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo