Idę pierwszy raz do ginekologa. Czy powinnam się ogolić do zera? E.

03.02.2016

Chodzę do pierwszej klasy liceum i jeszcze nie byłam nigdy u ginekologa. Mama chce mnie tam zabrać. Nawet się nie boję badania, bo trzeba kiedyś to zrobić. Przejmuję się tylko tym, co lekarz sobie o mnie pomyśli. Jak się przygotować do tego? Jestem owłosiona w tym miejscu i jeszcze się nie goliłam. Pewnie dostanę jakiegoś podrażnienia jak to zrobię.

Chciałabym prosić o pomoc. Żeby ktoś mi doradził, jak mam to zrobić. Nie chcę zrobić z siebie pośmiewiska w tym gabinecie, ani żeby on potem mamie coś głupiego powiedział. Czy wystarczy, że zetknę nożyczkami nadmiar tych włosów czy mam się całkiem ogolić do gołej skóry?

Pytam poważnie, bo jedno i drugie wyjście wydaje mi się głupie.

 

 

Jak się ogolę do zera, to on sobie może pomyśleć, że ja jestem jakaś zboczona albo dziwna. Jak tylko zetnę, to skąd mam wiedzieć, czy go tym nie obrzydzę? Nie wiem jakie są zwyczaje u takiego lekarza. Jak idę do dentysty to myję zęby, a tu jak się przygotować?

Doradźcie mi. Tak, żeby mógł mnie normalnie zbadać i żebym nie wyszła na jakąś kopniętą. Mamy wstydzę się zapytać, bo wiecie, jak jest. Nawet słowa „ginekolog” nie umiem przy niej wymówić. Wiem, że kiedyś się przyzwyczaję, ale na razie tak to wygląda.

Pomóżcie!

E.

56 % tak
44 % nie

Polecane wideo

Komentarze (12)
Ocena: 4.92 / 5
Anonim (Ocena: 4) 04.02.2016 00:51
Absolutnie się nie gól! Możesz się pozbyć ewentualnie nadmiaru owłosienia, ale nie depilować/golić do zera. Wielu ginekologów mówi, że to niehigieniczne. Ja osobiście zupełnie nie rozumiem idei pozbywania się całości zarostu z "tamtych" okolic. Przecież to są rejony, których nikt praktycznie nie widzi, a na lekarzu nic nie powinno zrobić większego wrażenia...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.02.2016 22:16
jak nigdy się nie goliłaś to tego nie rób, bo jeszcze się pozacinasz i dopiero będzie siara. ginekologa włosy łonowe raczej nie przestraszą ;P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.02.2016 21:24
Ja nie golę, co najwyżej bym przycięła. To nieprawda że zgolona jest bardziej higieniczna - łatwiej o infekcje i przedostają się drobnoustroje. Nie ma co śledzić głupio mody powstalej z filmów pornograficznych.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.02.2016 14:17
nie gol. ginekologa to nie interesuje. umyj sie i tyle. Golenie miejsc intymnych to nie obowiazek :)
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 03.02.2016 12:55
Ginekolog, zwłaszcza taki z długim stażem pracy, widział naprawdę wiele. Jedne pacjentki się depilują, inne zwłaszcza te 50+ nie. Po prostu przed wyjściem zadbaj o higienę miejsc intymnych, a niektóre gabinety są również wyposażone w bidet. Jeśli wcześniej się nie goliłaś, to się nie gól, bo możesz dostać podrażnień, najwyżej ogól sobie dla własnego komfortu "nadmiar" tzn pachwiny lub uda (zależy jak bujne masz owłosienie). Możesz przy okazji spytać go, co sądzi na temat depilacji intymnej - są lekarze, którzy odradzają, bo w ten sposób bakterie mają lepszy "dostęp" do delikatnych stref. To jest lekarz, taki sam, jak np. dentysta i ma w obowiązku rzetelnie rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości, dla niego wagina to jak dla zegarmistrza zegarek, chleb powszedni i na pewno nie ma głupawych myśli patrząc na pacjentkę ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie