Czy wrzucić pieniądze do puszki WOŚP? Mam wątpliwości... Renata, 24 l.

Czy wrzucić pieniądze do puszki WOŚP? Mam wątpliwości... Renata, 24 l.
31.12.2015

Za kilka dni kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i sama nie wiem, co mam o tym myśleć... Przez lata wspierałam tę akcję. Nawet w podstawówce byłam wolontariuszką i bardzo się cieszyłam, że sporo zebrałam. Potem co roku chodziłam na koncerty, dawałam drobne kwoty, potem coraz większe i z dumą nosiłam na ubraniu czerwone serduszko. Nie miałam wątpliwości, że warto, bo ta fundacja robi bardzo dużo dobrego dla dzieci, a ostatnio też dla ludzi starszych. Mój zapał nagle gdzieś zniknął... Nie wiem, czy warto ich znowu wesprzeć.

Żeby nie było – doceniam wspaniałą robotę, którą zrobił Owsiak i jego ekipa. Sama widziałam w szpitalu wiele sprzętu, które zakupiono dzięki WOŚP. To realna pomoc i to się ceni. Słyszałam też od koleżanki, że na oddziale geriatrycznym, gdzie leżała jej babcia, wreszcie wstawiono specjalne łóżka dla osób, które nie chodzą. Super! Ale... jakim kosztem? Nie wiem, czy wszystkie pieniądze idą właśnie na takie cele. Dlatego pierwszy raz zastanawiam się, czy w ogóle coś wrzucić do puszki.

Szczerze mówiąc, Owsiak zaczął mnie trochę denerwować. Nawet jak nikt go nie pyta, to wypowiada się na tematy, na jakie nie powinien. Po co mieszać w to wszystko swój światopogląd, politykę i tak dalej... 

Przekonuje mnie argument, że Caritas zbiera wielokrotnie więcej kasy dla potrzebujących i się tym tak nie obnosi. Nie jestem specjalistką od księgowości, podatków i fundacji, więc nie umiem powiedzieć, czy sprawozdania finansowe WOŚP są przejrzyste. Co chwilę wychodzą informacje, że fundacja przejada część tych pieniędzy albo płaci nimi za organizację Woodstocku. Akurat do tego nie chciałabym przykładać ręki, bo dla mnie to zupełnie niepotrzebna i szkodliwa impreza.

 

Owsiak znowu z kimś się sądził, są wątpliwości komu i jaki sprzęt dają. Zdarzyło się też, że zabierali z oddziału łóżka. Ta cała atmosfera zaczęła mi się nie podobać. Może za mało wiem, ale boję się, że kiedyś wyjdzie cała prawda i nie będziemy z niej zadowoleni.

Dlatego mam proste pytanie – wierzycie WOŚP i wspieracie? Nie macie żadnych wątpliwości? Chciałabym wierzyć, że to wspaniała akcja bez żadnych przykrych tajemnic, ale chyba nie potrafię...

Wrzucicie w tym roku coś do puszki?

Renata

25 % tak
75 % nie

Komentarze (15)

Ocena: 4.73 / 5
Anonim (Ocena: 5) 01.01.2016 19:57
Jeśli masz wątpliwości,to nie wrzucaj,ale ja co roku wspieram WOŚP,bo uważam,że to co robią jest wspaniałe. Dzięki nim życie wielu ludzi zmieniło się na lepsze... Te pieniądze nie idą na jakieś bzdury tylko na potrzeby innych,a nie jak to czasami na całkiem co innego. Także ja wspierałam,wspieram i będę wspierać WOŚP.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.12.2015 22:48
Wlasnie ze nie jest jak na każdym innym koncercie ,bylam raz ,więcej na taki koncert nie pojade.
odpowiedz
AA (Ocena: 5) 31.12.2015 20:15
Mi sie wydaje, że Owsiak robi kawał dobrej roboty, na pewno nie jest idealny ale lepiej że ten WOŚP jest niż żeby go nie było, czytałam niedawno zdanie że ludzie którzy tak są przeciwni WOŚPowi zmieniają zdanie na ten temat jak widzą swoje dziecko w np. inkubatorze z logo WOŚP a co do Woodstocku to byłaś tam, że takie głupoty piszesz? Śmieszy mnie to, że często najwięcej negatywnego mają do powiedzenia na temat Woodstocku osoby które nigdy tam nie były. Fakt różne rzeczy mogą tam się dziać ale tak jest na każdej podobnego rozmiaru imprezie, ja nigdy nic strasznego tam nie widziałam ani nie przeżyłam, wręcz przeciwnie można tam spotkać wielu przyjaznych i ciekawych ludzi :) Ja popieram WOŚP :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.12.2015 17:33
Jeżeli masz wątpliwości to nie dawaj ,a jeżeli chodzi o Woodstoc to bylam i widziałam mlodziez pod wpywem wszystkiego i uprawiających seks gdzie popadnie Wszystkiego sobie nie wezmie ,zawsze cos zostanie na jakiś sprzet dla tych biednych dzieciaczkow.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 1) 31.12.2015 12:32
a wiesz o tym glupia babo ze kazdy noworodek ma darmowe badanie sluchu wlasnie dzieki wosp? jest organizacja wiec i ponosi koszty, ale tyle pomocy co zyskaly szpitale to sie ceni i bede wspierac wosp!!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo