Czy rodzina ma prawo wypominać mi studiowanie na prywatnej uczelni? Woleliby uniwersytet! Magda

Czy rodzina ma prawo wypominać mi studiowanie na prywatnej uczelni? Woleliby uniwersytet! Magda
12.11.2015

Piszę do Was ponieważ już nie daję rady i myślę, że poniekąd zawiodłam siebie i innych. W tym roku podjęłam ciężką decyzję - zmieniłam uczelnię z jednej z najlepszych w kraju na prywatną. Moja rodzina nie daje mi żyć, po prostu ciągłe docinki, obgadywanie za plecami. Powinnam być teraz na trzecim roku, a jestem znowu na pierwszym. Mój powód był nietypowy - problem z wykładowcą, który dał mi jasno do zrozumienia, że nie przejdę na jego przedmiocie. 

Dodatkowo ciągle traktował mnie gorzej, każdy był w stanie to zauważyć. Nie jestem leniem, lubię się uczyć, interesuje mnie kierunek który zaczęłam teraz studiować. Oprócz pracy, każdą wolną chwilę poświęcam na naukę. Po prostu, w pewnym sensie jest mi wstyd, że z uniwersytetu wylądowałam na uczelni prywatnej. 

Większość znajomych studiuje zaocznie ale na uczelniach państwowych. Mój kierunek zaocznie jest możliwy tylko na uczelniach prywatnych - stąd mój wybór. Po prostu nie radzę sobie ze sobą, z wyrzutami sumienia oraz martwię się, co powiedzą inni. W rodzinie nie mam oparcia - ciągle mnie tylko wyśmiewają i twierdzą, że niżej upaść nie mogłam... Gdyby nie to, byłabym zadowolona i szczęśliwa. 

Oczywiście jest dużo nauki, tak jak na uczelni państwowej, jednak wiem jakie większość osób ma zdanie na temat takich uczelni. Nie wiem co mam robić i jak przestać przejmować się zdaniem innych. Nie chcę mieszkać w Polsce, znam parę języków, ale chcę zdobyć wyższe wykształcenie, aby było mi później łatwiej. Czy oni mają prawo się tak czepiać? Jest w ogóle o co?

Magda

69 % tak
31 % nie

Komentarze (8)

Ocena: 4.5 / 5
Paulina (Ocena: 5) 12.11.2015 23:44
Mam koleżankę która po państwowej nic nie ma do tego była totalnym nieukiem.Druga studiowała na prywatnej robi praktyki w firmach za granicą i zakłada własną firmę.Trzeba mieć pomysł na siebie i robić to co się lubi a nie jak niektórzy poszli na siłę kujà i nic z tego;)) Będzie dobrze zobaczysz;)))
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.11.2015 23:05
Wlasnie ze ma znaczenie ,ponieważ do prywatnej tylko się chodzi , a w państwowej jeszcze trzeba się uczyc.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 12.11.2015 21:55
A może nie każdy musi studiować?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.11.2015 21:15
Zastanawiam się kiedy ludzie wreszcie zrozumieją, że jak ktoś chce się uczyć to nie ma znaczenia czy studiuje na uczelni prywatnej czy państwowej? Śmiem twierdzić, że pewne uczelnie prywatne biją na głowę uczelnie publiczne pod względem jakości kształcenia oraz kadry.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.11.2015 17:26
Tak wlasnie ,sugeruje .
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo