Czy wyjechać na kilka dni, zamiast pójść na cmentarz we Wszystkich Świętych? Paula, 26 l.

Czy wyjechać na kilka dni, zamiast pójść na cmentarz we Wszystkich Świętych? Paula, 26 l.
28.10.2015

Za kilka dni Wszystkich Świętych. Wszędzie znicze i te paskudne chryzantemy. Ludzie zaczynają szaleć, tak jakby groby były najważniejsze. Według mnie liczy się przede wszystkim pamięć, ale co kto lubi. Gdybym mogła, to też bym się wybrała na cmentarz. Ze skromnym bukiecikiem i jedną lampką. Wystarczająco.

Jakoś mnie nie przekonuje, że im więcej wydasz na kiczowate ozdoby, to znaczy, że bardziej kochałaś zmarłą osobę albo bardziej o niej pamiętasz. Mniejsza z tym, nie taki jest mój kłopot. Chodzi o to, że znalazłam jakiś czas temu świetną ofertę wyjazdu na weekend. Super miejsce i podejrzanie tanio.

Sprawdziłam wszystko, kupiłam i dopiero potem się zorientowałam, że to wypada w świąteczny weekend. Nie za bardzo wiem, co z tym zrobić.

 

Prawda jest taka, że najchętniej wyjechałabym na ten weekend i sobie odpoczęła. Dużo nie wydałam, a należy mi się chwila odpoczynku. Namówiłam faceta, a ten się zaczyna wycofywać. Też się ocknął, że w niedzielę jest Wszystkich Świętych, a my mielibyśmy wyjechać w piątek i wrócić w poniedziałek.

Matka mu wierci dziurę w brzuchu i zmusza, żeby przyjechał do domu, bo chce razem z nim iść na grób ojca. Inaczej nie można. A raczej – co by ludzie powiedzieli... Także jestem rozdarta, wątpliwości faceta też mi w tym nie pomagają.

Czy naprawdę będę złym człowiekiem, jeśli zignoruję Wszystkich Świętych i wybiorę się na groby tydzień później?

Paula

36 % tak
64 % nie

Komentarze (13)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 30.10.2015 13:23
chcesz to jedz :) ja mimo wszystko uwielbiam przejsc sie na cmentarz poznym wieczorem, caly ten klimat na cmentarzu jest bardzo specyficzny. ogolnie mam gdzies wybieg mody, innych ludzi. nie dla nich tam ide. w tym roku bedzie ciezko, niedawno odeszla bliska mi osoba, ale chce jak co roku na spokojnie przejsc sie i coz...o jeden znicz wiecej zapalic
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.10.2015 23:14
Chodze na groby swoich bliskich czesto ,ale w ten dzien nie zawsze ,tez nie lubie tlumow .
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.10.2015 20:26
jedz. Na cmentarz pójdz wczesniej albo ja wrócisz. Sama napisałaś ze chodzi o pamięć a pamiętać powinniśmy każdego dnia . Nic wielkiego sie nie stanie gdy właśnie w ten dzień nie pójdziesz na cmentarz
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.10.2015 18:57
Nie chodzę na cmentarz w te dni. Nie znoszę tego. Nie interesuje mnie ta ogólna popisówa nowymi szmatami i wypolerowanymi, piętnastoletnimi złomami sprowadzanymi z Niemiec (proszę nie mylić z jakąś ogólną niechęcią do starych samochodów). Jak chcę iść, to idę w każdy inny dzień. Polecam wyjazd. Pogoda prawdopodobnie dopisze. Sama mam już zaklepany weekend, a załatwiałam go z pełną świadomością daty.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.10.2015 17:38
Dobrze ze jest taki dzien raz w roku ,poniewaz ludzie ,ktorzy przez caly rok tam nie chodza i nie dbaja o ten grob ,w ten dzien idzie na niego i robi na tym grobie porzadek i zapala znicz.Moim zdazniem jest to obowiazek ,zeby nie zapomniec o naszych bliskich i im sie to nalezy .
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo