Czy udawać, że nie wiem o uzależnieniu córki od e-papierosa? Anonim

Czy udawać, że nie wiem o uzależnieniu córki od e-papierosa? Anonim
04.09.2015

Nie znam się na takich rzeczach, ale jakiś czas temu znalazłam w biurku córki jakieś dziwne buteleczki. Takie małe, plastikowe, na nich wszystko po angielsku i tylko jakieś rysunki. Na jednej był banan. Wąchałam, bo myślałam, że to może jakieś perfumy, ale śmierdziało chemią. Dopiero koleżanka mi uświadomiła, że to jest płyn do elektronicznego papierosa.

Nie powiedziałam ani słowa na ten temat, ale zaczęłam węszyć. Faktycznie, jak córka rano wychodzi, to potem czuć w jej pokoju taki specyficzny zapach. Może nie smród, ale tak jakby jakśa chemia jej się rozlała. To musi pochodzić z e-papierosa, czyli ona go codziennie pali. Pewnie nawet zabiera ze sobą do szkoły.

Gdzie ja popełniłam błąd, że tak niepostrzeżenie się uzależniła? Zastanawiam się co z tym zrobić...

 

Najpierw chciałam jej wszystko wygarnąć i czekać na jej reakcję. Nie wiem czy się od razu przyzna, ale jeśli nie, to zacznę jej robić przeszukania w pokoju i wreszcie na coś trafię. Tego nie chcę. Boję się też, że może się skończyć gorzej. Skoro tak zasmakowała w nikotynie, to kiedy zabiorę jej e-papierosa, to może sięgnąć po normalne.

Wszystko to jest szkodliwe, ale elektroniczny chyba trochę mniej. Zastanawiam się, skąd ona to wzięła, bo pełnoletnia jeszcze nie jest. Czytałam gdzieś ostatnio, że taka moda wśród młodzieży. I co mam z tym zrobić? Chyba wolę, żeby truła się takimi płynami, niż tytoniem i karmiła raka.

Poradźcie coś, bo nie chcę popełnić błędu wychowawczego!

Anonim

66 % tak
34 % nie

Komentarze (7)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 04.09.2015 15:30
Jak sama nie będzie chciała rzucić to nic nie zrobisz, ale porozmawiaj z nią z czym wiąże się ryzyko palenia. Niestety nastała moda na e-papierosy, a one są chyba jeszcze gorsze od normalnych. Czytałam, że mogą zawierać nawet glicerynę. Nawet nie wiadomo jakie mają skutki uboczne, ale pewnie raka tez można od nich dostać.
zobacz odpowiedzi (1)
siri (Ocena: 5) 04.09.2015 12:58
Może podmienisz jej liquidy na beznikotynowe? Wiśniowa zerówka Tabque smakuje tak samo jak nikotynowa, może w przypadku tych liquidów będzie tak samo :P
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 04.09.2015 04:42
Ja bym na Twoim miejscu powiedziała jej, że się martwisz, że zniszczy sobie zdrowie, że to jest szkodliwe, że uzależnia, itp. Dowiedz się czego tam potrzebujesz i działaj. Jak jej zaczniesz dawać polecenia/rady to nie posłucha.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.09.2015 00:36
Nie powinnaś niczego jej "wygarniać, ale nie udawaj też, że nic nie wiesz. Spróbuj po prostu spokojnie z nią o tym porozmawiać. Jestem w 3 gimnazjum, w mojej klasie (18 osób) pali jakieś 10 osób. To taka moda. Spróbuj wyjaśnić córce, że nie warto truć się dla szpanu i przekonaj ją, by przynajmniej ograniczyła palenie. Najlepiej byłoby, gdyby rzuciła, ale od czegoś trzeba zacząć. I przede wszystkim nie krzycz na nią, nie miej pretensji, nie oceniaj. W ten sposób tylko ją od siebie odstraszysz. Jesteś jej matką, wiesz, jak z nią rozmawiać. Do dzieła.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.09.2015 00:24
too late
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo