Czy odważyć się i skasować swoje konto na Facebooku? Paula, 22 l.

Czy odważyć się i skasować swoje konto na Facebooku? Paula, 22 l.
06.08.2015

Myślę o tym od dawna, ale nie mogę się zdecydować. Facebook zaczyna mnie strasznie denerwować. Wchodzę tam z przyzwyczajenia i za każdym razem tego żałuję. Moi znajomi wrzucają jakieś śmieci, co chwilę widzę jakieś awantury w komentarzach, przechwalanie się wakacjami, dziećmi, samochodami. I po co ja tam jestem? Właśnie się zastanawiam...

Przez ostatni rok dodałam tylko 2 posty. Jeden to teledysk do ulubionej piosenki, a drugi – podziękowanie za życzenia urodzinowe. Nie jestem tam aktywna, korzystam tylko z czatu. To też mogę zastąpić czymś innym.

Ale wiecie co? Boję się to zrobić...

 

Nie wiem jak to będzie bez. Powrót jest niemożliwy, chyba że od zera. Nagle odetnę się sama od wszystkich znajomych. Zazwyczaj mnie ich wypociny irytują, ale co innego popatrzeć i ponarzekać, niż potem nie mieć do tego dostępu. Chciałabym się od tego uwolnić, ale to chyba faktycznie działa jak uzależnienie.

Niby nie korzystam, a żal jakiś będzie. Czy któraś z Was się odważyła i może mi powiedzieć, jak się żyje bez Facebooka w dzisiejszych czasach?

Paula

31 % tak
69 % nie

Komentarze (20)

Ocena: 4.8 / 5
Anonim (Ocena: 5) 08.08.2015 15:53
Możesz spróbować. Twoje kontro przez jakiś czas zostaje w serwisie, usuwa się dopiero po pewnym czasie. Też się nad tym zastanawiam.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.08.2015 21:47
Jak dla mnie to najwygodniejsza platforma do kontaktowania się z ludźmi bo prawie każdy tam jest. Nie wiem jakich macie znajomych, moi są całkiem spoko, a jak ktoś mnie denerwuje to go ukrywam. Bardzo lubię oglądać zdjęcia z podróży i sama też trochę wrzuciłam ale wiadomo, że nie w formule "ja i sfinks", "ja w basenie hotelowy", "ja na leżaku" bo wiem, że dla postronnych coś takiego jest mało interesujące - za to piękne krajobrazy czy jakieś ciekawostki to już co innego. Poza tym często ktoś poleca ciekawe artykuły, można polubić profile, na których codziennie pojawia się coś zgodnego z interesującą nas tematyką... Tak, to prawda - selekcję znajomych zrobiłam całkiem ostrą. Część wywaliła, części nie obserwuję i pewnie dlatego teraz nie narzekam. Nie mówię "zakładajcie" albo "nie kasujcie" bo to indywidualna sprawa. Chcę tylko zwrócić uwagę, że z facebookiem jest jak z większością rzeczy - sam w sobie nie jest zły, złe może być dopiero to jak się z niego korzysta.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.08.2015 19:18
nigdy nie miałam ani nie mam zamiaru zakładać fb po co !! żyje się cudownie;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.08.2015 17:47
bez fb żyje się wyśmienicie, zamiast tracić czas na pierdoły, ma się go na to, co naprawde jest wartościowe, nigdy nie miałam ani nie bedę miała konta na fb, Edyta 27 l.
odpowiedz
Callisto (Ocena: 5) 06.08.2015 15:05
Żeby usunąć facebooka musisz najpierw wygooglować tą opcję, bo sam portal ma ją celowo ukrytą. Konto całkowicie zostaje usunięte po dwóch tygodniach. Przez ten czas nie możesz się logować, konto jest zamrożone, a każde logowanie je na nowo aktywuje. Przez ten czas sama zobaczysz, czy lepiej się z tym czujesz, czy nie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo