Czy wyjechać na studia do Warszawy? Chcę poczuć, że jestem kimś! Anka

18.07.2015

To chyba mało popularna opinia, ale... W stolicy dzieje się najwięcej, są najlepsze sklepy, restauracje, najmodniejsi ludzie i miejsca. Nigdy nie byłam w Londynie albo Paryżu, więc nie mogę porównywać, ale gdyby wziąć pod uwagę inne polskie miasta, to Warszawa naprawdę nie ma sobie równych. To taki wielki świat dla większości z nas.

Za rok zdaję maturę i muszę wybrać jakieś studia. W grę wchodził zawsze Poznań, bo nawet blisko i uczelnie znośne, ale coraz mocniej myślę o Warszawie. Strasznie się boję, bo to spora odległość, zupełnie obce i ogromne miasto. Na dodatek ludzie o całkiem innej mentalności. No, ale może warto zaryzykować? Gdybym mogła powiedzieć, że mieszkam w stolicy, to byłabym kimś. Wszyscy by mi zazdrościli i pytali jak tam jest.

Może to dziwne, ale opieram się tylko na tym co widzę w TV i co czytam w necie. Nigdy tam nie byłam, więc nie wiem tak naprawdę, czego się spodziewać. Pociąga mnie myśl, że żyłabym w wielkim mieście, gdzie nikt mnie nie zna. Mogłabym odkrywać ludzi i miejsca. Na jednej ulicy restauracja Magdy Gessler, obok butik znanego projektanta, najmodniejsze kawiarnie, wokół świetnie wystylizowani ludzie. Brzmi dobrze!

Nie mam kompleksów, ale chciałabym się poczuć jak taka warszawianka. Nos do góry, wnikam w tłum i mogę wszystko. Nie wiem czy udźwignę to finansowo, co na to rodzice i znajomi, ale już sobie wyobrażam, jak zmieniam na Facebooku miejsce zamieszkania na Warszawę. Do tej pory było to dla mnie nierealne, ale dlaczego nie spróbować? Trochę boję się, że będę tylko „słoikiem”, ale naprawdę chciałabym się poczuć jak bohaterki „Seksu w wielkim mieście”. Moja mieścina się do tego nie nadaje.

Czy któraś z Was przeprowadziła się do Warszawy z mniejszej miejscowości? Jakie macie wrażenia? Czy to naprawdę takie fajne? Jak tylko o tym pomyślę, to mam dreszcze. Ale takie pozytywne. Nie wiem czy dorównam prawdziwym warszawiankom, ale strasznie bym chciała. Potem przyjeżdżałabym do domu raz na jakiś czas, z Warszawy... Byłabym kimś. To byłoby bardzo miłe uczucie.

Poradźcie, czy warto w ogóle o tym myśleć. Nie chcę też sytuacji, że sobie tam nie poradzę, wrócę do siebie i wszyscy będą się ze mnie śmiali.

Anka

54 % tak
46 % nie

Polecane wideo

Komentarze (49)
Ocena: 4.71 / 5
Basia (Ocena: 5) 10.08.2015 10:27
Ja studiuję 3 lata w Warszawie.ogólnie bardzo polecam Warszawę! Najlepsze chwile swojego życia spędziłam tu ;) Warszawa jest po prostu piękna! a Warszawiacy wbrew powszechnej opinii są bardzo sympatyczni ;) tylko ceny mieszkań kosmos,ale zawsze są akademiki :D spędziłam cały okres studiów,najlepsze imprezy,miejsca ludzie!!! Polecam! Trzymajcie się ludzie!
odpowiedz
Kaja (Ocena: 5) 20.07.2015 19:42
to nie miejsce zamieszkania czyni Cię kimś, ale to co umiesz, i co sobą reprezentujesz..... Ja mieszkałam przez okre studiów w wielkim mieście, poznałam kilka wpływowych osób, skończyłam stomatologię, zaczęłąm pracę....pamiętam jaki dostałam się na studia, miałą mega oczekiwania, liczyłam, że moje życie i podejście zmieni się o 180 stopni...skończyłam stomatologię, zaczęłam pracę, jestem sama, czuje się jak śmieć. To wszytsko jest w głowie, poczucie własnej wartości, jesli czujesz się nikim, będziesz się tak czuć nawet w butach ryłko w wawie na kolacji za 200 złotych, taka prawda.....
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 1) 20.07.2015 17:25
ten list był już 2 czy 3 lata temu a teraz jest znowu. Pamiętam go bo padło tam głupie sformułowanie o seksie w wielkim mieście
odpowiedz
anonimka (Ocena: 5) 20.07.2015 15:18
jak chcesz to jedź ale myślę że się rozczarujesz. ja się przeprowadziłam z mniejszego miasta do wawy (z powodów osobistych) i nie powiem żebym to jakieś takie super miasto było - jest metro ! i tylko to jest fajne jeśli chodzi o ludzi to tutaj dużo jest takich "dziwnych" osobników... przejedź się z kimś na dni otwarte czy coś takiego i od razu zobaczysz czy Ci się podoba to miasto czy nie :P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.07.2015 08:22
naprawdę chcesz tam jechać żeby zmienić status na fb? dziewczyno opamiętaj się! Pojechałam do warszawy na pare dni pozwiedzać i zobaczyć to "wielkie miasto", bardzo się rozczarowałam, nie podobała mi się zupełnie, z ulgą wróciłam do ukochanego Krakowa w którym studiuje już 4 rok z postanowieniem że więcej do stolicy nie pojadę. Myślisz że w Wawie będziesz kimś? W sumie jedź, będzie zabawnie jak ostro sie po tym przejedziesz i wrócisz z miną zbitego psa.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie