2 tyg. temu zdałam egzamin na prawko. Czy mogę już jeździć sama? Sylwia, 21 l.

2 tyg. temu zdałam egzamin na prawko. Czy mogę już jeździć sama? Sylwia, 21 l.
02.07.2015

Zdałam prawo jazdy za drugim razem. Myślałam, że to się nigdy nie uda, ale chyba trafiłam na porządnego egzaminatora. Jeżdżę dobrze, nie stwarzam niebezpiecznych sytuacji i nawet powiedział, że chciałby, aby na drogach było więcej takich kierowców. Gdybym mogła, to już dzisiaj wsiadłabym sama do samochodu i pojechała nawet kilkaset kilometrów. Umiem jeździć, a wprawy trzeba jakoś nabrać.

Nawet pytałam tatę, czy pożyczy mi swój samochód za 2 tygodnie, żebym mogła pojechać z koleżanką na weekend w góry. Powiedział, że chyba oszalałam i jeśli kiedyś mi na to pozwoli, to miną lata, a nie tygodnie od egzaminu. Nie wiem o co mu chodzi!

To jak ja mam nabrać „ogłady za kółkiem”, skoro nie mogę spróbować?

 

Słyszałam, że najlepiej zacząć jeździć zaraz po egzaminie, żeby nie wyjść z wprawy. Właśnie to chcę zrobić, ale swojego samochodu się jeszcze nie dorobiłam. To jak inaczej? Kilka razy ojciec dał mi poprowadzić, kiedy siedział obok i nie miał żadnych zastrzeżeń. Nie jeżdżę za szybko i orientuję się na drodze.

Mama też mnie nie wspiera i mówi, że to za wcześnie. Bo samochód to nie zabawka i inne takie. Przecież ja o tym wiem. Długo się uczyłam jeździć i zdałam państwowy egzamin! Mam prawo jeździć sama i czuję się na siłach.

Wy kiedy zaczęłyście?

Sylwia

50 % tak
50 % nie

Komentarze (43)

Ocena: 4.88 / 5
Anonim (Ocena: 5) 04.07.2015 17:30
Samochodem możesz jeździć od razu ale nikt nie ma obowiązku Ci go pożyczać.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 4) 03.07.2015 18:45
co innego pożyczyć samochód i jeździć sobie po mieście a co innego pożyczyć samochód na 2 tygodnie...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.07.2015 17:54
Prawo to bedziesz miala jak sobie sama kupisz auto, rodzice nie maja obowiazku dawac ci ich auta. Ba, nie musza zapewnic ci nawet prawa jazdy. Musza zapewnic podstawowe potrzeby. Prawo bedziesz miala jak sobie kupisz sama. Strasznie roszczeniowa jestes. Jakbym miala taka corke to bym w ogole nie dala poki nie wydorosleje
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.07.2015 15:56
A CO CZEKASZ NA NASTEPNY EGZAMINY OBUDZ SIE NASTEPNEGO NIE BEDZIE TY JUZ ZDALAS MOZE TWOJ OJCIEC NIE WIDZIAL TEGO PRAWOJAZDY.WYTLUMACZ OJCU ZE ONO JEST PRAWDZIWE
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.07.2015 13:18
Hahaw liceum większość dziewczyn zrobiła prawo jazdy i do tej pory (minęło 5 lat) nie jeżdzą samochodem. Po co robiły prawo jazdy?!
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo