Czy powinnam pokazywać się w bikini? Na plecach mam ogromną bliznę. Nie chcę nikomu obrzydzić urlopu! Arleta, 24 l.

Czy powinnam pokazywać się w bikini? Na plecach mam ogromną bliznę. Nie chcę nikomu obrzydzić urlopu! Arleta, 24 l.
23.06.2015

Sporo w życiu przeszłam, ale nie chcę robić z siebie ofiary losu. Nie liczę na współczucie, ani nie chcę do tego specjalnie wracać. Nie lubię rozmów na temat moich problemów zdrowotnych, operacji, rehabilitacji itd. Jak trzeba, to mówię, ale nie chcę się z tym specjalnie obnosić. I mam teraz taki problem, bo nie da się tego ukryć. Mam ogromną bliznę, która biegnie praktycznie przez cały kręgosłup. Od łopatek aż do pupy.

Wielka pionowa linia, już nie rzuca się tak w oczy, ale jest też kilka zgrubień i przebarwień. Widać to od razu. Nie ma żadnych przeciwwskazań, żebym nie mogła tego opalać, ale sama nie wiem... Marzę o tym, żeby na wakacjach plażować w dwuczęściowym bikini, ale rozum mi podpowiada, żeby tego nie robić. Sama czułabym się pewnie w porządku, ale bardziej chodzi mi o to, żeby nie obrzydzać innych ludzi.

 

Nie wiem jak bym się poczuła, gdybym kilka lat temu musiała coś takiego oglądać. Pewnie byłoby mi głupio i ogólnie jakoś dziwnie. Ja tutaj się opalam, a obok ktoś, kto przeżył poważną chorobę, miał operację, pewnie cudem przeżył... Nie wiem czy potrafiłabym się wtedy wyluzować i może nawet miałabym jakiś żal, że musiałam na to patrzeć.

To głupie, wiem, zwłaszcza z mojej perspektywy. Ale co Wy o tym myślicie? Czy wzbudzę sensację, jeśli pokażę się w takim stroju i obnażę wszystkie swoje blizny?

Co mi radzicie?

Arleta

21 % tak
79 % nie

Komentarze (13)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 23.06.2015 16:59
wstydzić to moga sie osobny zaniedbane, z tłustymi włosami, owłosionym ciałem czy choćby grube z obżarstwa. ale nie rozumiem, czemu osoba taka jak Ty, którą spotkało coś bardzo złego, miałaby czuć się źle. Pewnie spojrzałabym na Ciebie przez chwile, zastanowiła się moment co się stało, po czym wróciła do własnego życia. nie przejmuj się, korzystaj z życia.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.06.2015 15:09
a ja mam bliznę na twarzy to też mam ją zasłaniać, albo nie wychodzić z domu? :D głowa do góry... gorzej już być nie może!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.06.2015 13:19
Mam to samo i co z tego? Nie przejmuje się tym, ja akceptuję siebie i przez to inni akceptuja mnie.
odpowiedz
mmm (Ocena: 5) 23.06.2015 13:11
a weź przewstań xD to ty sie masz dobrze bawić a nie rpzejomwać sie innymi :p blizna to blizna dużo ludzi je ma :p
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.06.2015 12:25
właśnie wyszłam ze szpitala, również mam bliznę w widocznym miejscu (po usunięciu nowotworu), ale na pewno nie będę się z nią ukrywać :D po tym, co przeszłam, wiem, że trzeba wykorzystywać każdą chwilę w życiu, a nasze różne głupie lęki nas hamują! idź na plażę i baw się dobrze. szczerze myślę, że nikogo to nie obrzydzi, mogą jedynie Ci współczuć,ale dobrze wychowani ludzie raczej nie będą się gapić i bawić we wścibskie pytania ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo