Czy opłaca się wyjechać na wakacje all inclusive? Słyszałam różne opinie... Basia, 29 l.

Czy opłaca się wyjechać na wakacje all inclusive? Słyszałam różne opinie... Basia, 29 l.
09.06.2015

Chciałabym w tym roku wyjechać gdzieś dalej. Myślę o Chorwacji albo Bułgarii, bo pogoda pewna, morze ciepłe i w Unii Europejskiej, więc jakoś bezpieczniej. Oglądałam już oferty na stronach biur podróży, ale na nic nie potrafię się zdecydować. Jest sporo wyjazdów, które zapewniają nocleg i śniadania – bardzo tanie. Są też droższe all inclusive z 3 posiłkami dziennie oraz przekąskami i napojami w ciągu dnia.

Brzmi super, bo nie musiałabym się kompletnie niczym przejmować, ale... Sama nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie. Różnica w cenie nie jest ogromna, więc co oni mi podadzą do jedzenia za te 300-400 zł różnicy przez 10 dni? To muszą być jakieś resztki. A może nie i wcale nie jest tak źle? Nigdy nie byłam na takich wakacjach, więc mam wątpliwości. Zresztą, nie tylko o jakość mi chodzi...

 

Nie mam zamiaru tam leżeć plackiem na leżaku i być uzależnioną od godzin posiłków. Na rozpisce widzę, że są jakieś widełki i np. obiad podają 12-14, kolacja 19-21... Niby można się w tym zmieścić, ale jak pojadę na dłuższą wycieczkę, to przecież z tego nie skorzystam. Z drugiej strony – to i tak nie jest dużo pieniędzy. Gwarantują też drinki i przekąski, a te „na mieście” potrafią dużo kosztować.

Czy któraś z Was była na wyjeździe all inclusive i może mi coś o tym powiedzieć? Opłaca się? Czy może lepiej stołować się na własną rękę w lokalach? Niektórzy mówią, że tak jest nawet taniej, ale nie jestem przekonana.

Basia

26 % tak
74 % nie

Polecane wideo

Komentarze (13)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 09.06.2015 23:45
Jak dla mnie all inclusive jest zupelnie nieuzyteczne. Lubie sobie czasem wykupic same sniadania w hotelu, ale reszte posilkow wole jadac w restauracjach, kawiarniach, ktore mi sie spodobaja.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.06.2015 22:04
Na wakacje za granicę jeżdzę co roku i szczerze mówiąc to wakacje all inclusive mogę polecić tylko w jednym przypadku- gdy lecisz do Egiptu, Tunezji czy Turcji. W przeciwnym razie szkoda się wiązać jedzeniem w hotelu bo po pierwsze są lokalne i bardziej urokliwe miejsca, w którym można zjeść, po drugie jesz kiedy chcesz, po trzecie nie jesteś uwiązana i nie masz wyrzutów sumienia, że zamiast na kolacji jesteś dalej na plaży. Jeśli chodzi o Bułgarię to jest bardzo tanio ( byłam w zeszłym roku) jeśli chodzi o alkohol i jedzenie.
odpowiedz
b. (Ocena: 5) 09.06.2015 22:03
moim zdaniem zależy gdzie się jedzie i co tam będzie się głównie robiło, byłam na Chorwacji to śniadania i kolacje w zupełności wystarczyły bo każdy dzień spędzaliśmy inaczej tj. wycieczki, rejs statkiem to się znika na cały dzień a wcale nie jest aż tak drogo żeby sobie coś kupić, jeśli jedziesz do Egiptu lub Tunezji się opalać to bierz all inclusive
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.06.2015 16:03
Na wakacje za granicę jeżdżę prawie co roku. Kiedyś wybierałam opcje HB lecz już od kilku lat zawsze wybieram All Inclusive. Gdy przyjedzie się do ciepłych krajów chce się nam bardzo pić, nie musimy się ograniczać bo woda kosztuje np. 2 euro więc 8 zł za wode nie zapłacimy ;) Jedzenia możemy zabierać ile chcemy, jako przekąski bardzo często podawane są regionalne dania więc możemy poznać inną kulturę. Obliczając kiedyś co wychodzi taniej - wersja all wychodziła bardzo podobnie jak kupowanie picia i dodatkowego jedzenia 'na wlasną rękę' czasem nawet taniej (zależy od państwa do ktorego się wybieramy). Jeśli chodzi o godziny posiłków - nie musisz być przecież na każdym. Jak opuścisz jeden raz przekąski świat się nie zawali a dużo stratna nie będziesz. Z całego serca polecam Ci tą wersję jest dużo lepsza i przez wakacje masz komfort psychiczny że kończy Ci się woda lub chce Ci się czegoś słodkiego a sklep jest tak daleko !
odpowiedz
luka (Ocena: 5) 09.06.2015 15:37
"Chciałabym w tym roku wyjechać gdzieś dalej. Myślę o Chorwacji albo Bułgarii" To strasznie daleko...
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie