Czy kupić alkohol na osiemnastkę córki? Część jej gości może być niepełnoletnia... Anonim

Czy kupić alkohol na osiemnastkę córki? Część jej gości może być niepełnoletnia... Anonim
26.05.2015

Córka poprosiła mnie o zgodę na zorganizowanie imprezy z okazji jej osiemnastki. Zgodziłam się oczywiście, bo trzeba to uczcić. Nie będę wtedy obecna w domu, bo dajemy jej pełną swobodę, ale do tych urodzin trzeba się przygotować. Na pewno przygotuję przynajmniej jedną potrawę na ciepło, sałatki i inne przekąski. Do tego owoce, słodycze, napoje gazowane i... Właśnie nie wiem – alkohol? Zastanawiam się nad tym poważnie i nie wiem. Córka na razie nic o tym nie mówiła, ale pewnie poruszy temat.

Ona skończy 18 lat, więc zgodnie z prawem będzie mogła się napić. Nie mówię o wódce, ale jakiś drink czy wino. Nawet jestem w stanie to zaakceptować, bo to rozsądna dziewczyna. Problem w jej rówieśnikach, których przecież wszystkich nie znam. W większości to osoby w jej wieku, ale wiele z nich skończy 18 lat dopiero za kilka miesięcy. I co z tym zrobić? Serwować alkohol oficjalnie nieletnim?

 

Boję się też trochę, jak to się może skończyć. Młodzi ludzie nie znają umiaru. Ale jest też ryzyko, że jak sama nie zadbam o jakieś lekkie trunki, to oni sami sobie przyniosą wódkę. W czasach mojej młodości to było nie do pomyślenia, żeby rodzice stawiali procenty na stole, ale trochę się zmieniło.

Stąd moje pytanie – czy zadbać o alkohol na urodzinach córki? A może nie powinnam przykładać do tego ręki, skoro część towarzystwa może być niepełnoletnia?

Proszę Was o radę.

Anonim

47 % tak
53 % nie

Komentarze (19)

Ocena: 4.79 / 5
Anonim (Ocena: 5) 26.05.2015 17:38
Nie kupuj, bo trafisz do więzienia jak coś się stanie!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 26.05.2015 17:02
ale po co się martwić oni po gimbazie i tak mają te wątroby zjechane
odpowiedz
jjjj (Ocena: 5) 26.05.2015 14:16
Na mojej osiemnastce kupiłam każdemu 0,5l. wódki na głowę.. tak trzeba było liczyć, a wiem ile moi znajomi potrafią wypić. Na koniec imprezy z ponad 30 flaszek została jedna. Gdybym nie miała alkoholu na imprezie, zostałabym wyśmiana. Wszyscy się super bawili. To normalne że teraz alkohol jest wszędzie, aż się dziwię że ktokolwiek zadaje takie pytanie...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.05.2015 13:38
Tak jak napisałaś - jak sama im nie postawisz na stół to i tak coś sobie skombinują. Radziłabym coś kupić, trochę wódki, wina, piwo, bo wiadomo, że każdy lubi co innego. Ale bez przesady, nie skrzynkami :) Jak tak się martwisz to zrób też więcej jedzenia, by nie pili na pusto i zaproponuj córce, by potańczyli, a nie tylko siedzieli za stołem. Powinnaś zaufać córce, ale powiedz jej że jak zawiedzie twoje zaufanie to już inaczej porozmawiacie i by w razie czego dzwoniła do ciebie. U mnie na 18 też był alkohol, choc tylko ja i dwie inne osoby były wtedy pełnoletnie, z tym, że moi rodzice znali wszystkich gości.
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 26.05.2015 13:03
Osiemnastka to właśnie ten przełomowy moment dla nastolatka, gdzie może się napić zgodnie z prawem. Na wszystkich osiemnastkach, na których byłam nikt nigdy nie zastanawiał się kto jest pełnoletni a kto nie, ja jestem z grudnia i przez cały rok miałam pecha uczestniczyć w osiemnastkach, na których teoretycznie alkoholu nie mogłam tknąć :p nigdy nie zdarzyło mi się upić, ale z własnego doświadczenia wiem jednak, że młodzież w tym wieku nie zna umiaru i potem pojedyncze przypadki rzygają w kątach. Zapytaj córkę ile gości przewiduje i przelicz ile potrzebuje alkoholu - symboliczny szampan + 0,5 wódki na 2, a ja bym nawet przeliczyła na 3 osoby, ponieważ część i tak na 100% przyniesie alkohol ze sobą. Na osiemnastkach akurat lepiej zapewnić mniej alkoholu niż za dużo, bo młodzi czują się w obowiązku, by wszystko wypić.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo