Czy wierząca katoliczka może nosić stringi? Nie wiem czy to moralne... Patrycja, 16 l.

07.03.2015

Mam 16 lat i jestem bardzo wierząca. Zawdzięczam to rodzicom, którzy tak mnie wychowali. Niestety, wielu młodych ludzi odwróciło się od Kościoła i nie ma już żadnych zasad. Przykro mi, ale ja sobie postanowiłam, że się nie poddam. Staram się żyć zgodnie z zasadami, które mi wpojono, ale jedna sprawa nie daje mi spokoju.

Chodzi o dziwną rzecz. Dostałam na urodziny od kuzynki zestaw bielizny, w tym stringi. Nie kojarzą mi się najlepiej i nawet nie miałam zamiaru ich zakładać, ale raz przymierzyłam. Poszłam tak na miasto i było mi strasznie wygodnie. Wreszcie nic mnie nie uwierało, a nawet było mi przyjemnie.

Zastanawiam się teraz, czy wypada mi coś takiego w ogóle nosić. Mam kilka obaw.

 

Kiedy tak chodziłam, to czułam jak majtki delikatnie się przesuwają i nie wiem jak to nazwać. To było chyba przyjemne uczucie i trochę jest mi wstyd. Nie powinnam w tym wieku myśleć o takich rzeczach. Nie uważam, że powinnam się z tego spowiadać, ale mam jakieś wyrzuty sumienia. 

Poza tym, wiadomo z czym się kojarzą stringi. Taką bieliznę noszą zazwyczaj panie lekkich obyczajów. Nawet kiedyś na katechezie była o tym mowa, że to wulgarne i żadna szanująca się kobieta nie powinna takich rzecz zakładać. Nie mam z kim o tym pogadać, bo mamie boję się przyznać. Nie wie, że dostałam taki prezent.

Czy z pozoru niewinne majtki mogą zaszkodzić mojej wierze?

Patrycja

44 % tak
56 % nie

Polecane wideo

Komentarze (41)

Ocena: 4.8 / 5
gosc (Ocena: 5) 12.06.2020 19:13
jak ci jest przyjemnie bo stringi cie łechca po miejscu intymnym,,, to nalezy ich nie nosic, ogolnie po to sa majtki zeby w nich smigac, a reszta to diableskie wymysly,,, to tak jakby chlop ze do majtek wpuscil jaka smyrajacy gadzet i by w tym chodzil, rozumiesz? to ze ci sie robi przyjemnie to znaczy ze pokusa grzechu bierze nad toba gore, pozdrawiam,
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.03.2015 12:41
Pranie mozgu robia ci i rodzice i nauczyciele. Stringi czy nie stringi to majtki i kazdy je nosi. Lepiej te stringi niz babcine gacie!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.03.2015 03:14
Nie ogarniam hahahaha kto wymyśla takie durne listy..... żal...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.03.2015 22:14
O masakra jaka gzica, Nie dość że katoliczka 16 lat to stringi nosić? Ogarnij się małolato co ty wiesz o życiu :O
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.03.2015 16:27
Ej słuchajcie, a tak z innej beczki : czy ksiądz ma prawo odmówić spowiedzi w Wielkim Poście ? Niedawno poszłam do spowiedzi, ksiądz mnie nie przyjął, bo powiedział, że dziś i jutro spowiadają się dzieci z klas 1-3 podstawówki, a ja mam przyjść w innym terminie. Dodam, że mieszkam w małym mieście. Nie dyskutowałam, bo nie wiedziałam, czy będę miała rację, ale dla mnie to wydawało się dziwne. Jak myślicie, miał prawo tak powiedzieć ? To chyba moja sprawa, kiedy przychodzę do spowiedzi,a ksiądz powinien mnie przyjąć.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie