Czy wierząca katoliczka może nosić stringi? Nie wiem czy to moralne... Patrycja, 16 l.

Czy wierząca katoliczka może nosić stringi? Nie wiem czy to moralne... Patrycja, 16 l.
07.03.2015

Mam 16 lat i jestem bardzo wierząca. Zawdzięczam to rodzicom, którzy tak mnie wychowali. Niestety, wielu młodych ludzi odwróciło się od Kościoła i nie ma już żadnych zasad. Przykro mi, ale ja sobie postanowiłam, że się nie poddam. Staram się żyć zgodnie z zasadami, które mi wpojono, ale jedna sprawa nie daje mi spokoju.

Chodzi o dziwną rzecz. Dostałam na urodziny od kuzynki zestaw bielizny, w tym stringi. Nie kojarzą mi się najlepiej i nawet nie miałam zamiaru ich zakładać, ale raz przymierzyłam. Poszłam tak na miasto i było mi strasznie wygodnie. Wreszcie nic mnie nie uwierało, a nawet było mi przyjemnie.

Zastanawiam się teraz, czy wypada mi coś takiego w ogóle nosić. Mam kilka obaw.

 

Kiedy tak chodziłam, to czułam jak majtki delikatnie się przesuwają i nie wiem jak to nazwać. To było chyba przyjemne uczucie i trochę jest mi wstyd. Nie powinnam w tym wieku myśleć o takich rzeczach. Nie uważam, że powinnam się z tego spowiadać, ale mam jakieś wyrzuty sumienia. 

Poza tym, wiadomo z czym się kojarzą stringi. Taką bieliznę noszą zazwyczaj panie lekkich obyczajów. Nawet kiedyś na katechezie była o tym mowa, że to wulgarne i żadna szanująca się kobieta nie powinna takich rzecz zakładać. Nie mam z kim o tym pogadać, bo mamie boję się przyznać. Nie wie, że dostałam taki prezent.

Czy z pozoru niewinne majtki mogą zaszkodzić mojej wierze?

Patrycja

45 % tak
55 % nie

Komentarze (40)

Ocena: 4.8 / 5
Anonim (Ocena: 5) 09.03.2015 12:41
Pranie mozgu robia ci i rodzice i nauczyciele. Stringi czy nie stringi to majtki i kazdy je nosi. Lepiej te stringi niz babcine gacie!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.03.2015 03:14
Nie ogarniam hahahaha kto wymyśla takie durne listy..... żal...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.03.2015 22:14
O masakra jaka gzica, Nie dość że katoliczka 16 lat to stringi nosić? Ogarnij się małolato co ty wiesz o życiu :O
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.03.2015 16:27
Ej słuchajcie, a tak z innej beczki : czy ksiądz ma prawo odmówić spowiedzi w Wielkim Poście ? Niedawno poszłam do spowiedzi, ksiądz mnie nie przyjął, bo powiedział, że dziś i jutro spowiadają się dzieci z klas 1-3 podstawówki, a ja mam przyjść w innym terminie. Dodam, że mieszkam w małym mieście. Nie dyskutowałam, bo nie wiedziałam, czy będę miała rację, ale dla mnie to wydawało się dziwne. Jak myślicie, miał prawo tak powiedzieć ? To chyba moja sprawa, kiedy przychodzę do spowiedzi,a ksiądz powinien mnie przyjąć.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 08.03.2015 16:22
Moja kumpela też uważa się za wierzącą, bo chodzi na pielgrzymki, co tydzień do kościoła i modli się 3 razy dziennie, a to, co wyprawia na imprezach to woła o pomstę do nieba. Identycznie jej strój - cały rok cycki na wierzchu, czy to zima czy lato, a w spodniach to ją widuję może z kilka razy na rok, przeważnie nosi krótkie spódnice. Jednak to jest jej sprawa, jej wiara , ona się nie przejmuje opinią innych i moim zdaniem to, że założysz stringi to jest tylko i wyłącznie twój interes. Skoro ci wygodnie to nie rozumiem, czemu masz ich nie nosić.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo