Czy donieść rodzicom na siostrę, która pali? Ona ma 23 lata i nadal się ukrywa! Marta

Czy donieść rodzicom na siostrę, która pali? Ona ma 23 lata i nadal się ukrywa! Marta
28.02.2015

Może się nie powinnam w to mieszać, ale chce mi się śmiać. Moja siostra jest dorosła, a zachowuje się gorzej ode mnie... Ja mam 17 lat, a ona już 23. Wiem od dawna, że popala papierosy, a od jakiegoś czasu to w sumie nałogowo. Wiele razy ją widziałam z petem i zawsze mnie błaga, żebym nie powiedziała rodzicom. Nie wiem czy oni są tacy mało spostrzegawczy czy udają, ale chyba naprawdę o tym nie wiedzą.

Dla mnie to jest głupie. Dziewczyna się z tym męczy, bo ciągle żuje jakieś miętowe gumy, pryska sobie sprayem do buzi, musi wymyślać jakieś wyjścia z domu, żeby sobie zapalić. Jak rodzice siedzą cały dzień w domu, to aż ją nosi. Szuka tylko powodu, żeby wyjść. Przecież ona nie ma już 15 lat żeby się tak ukrywać!

Gdyby jeszcze moi rodzice byli wrogami palenia i sami nie jarali... Palą jak smoki. Siostra mogłaby sobie spokojnie palić na balkonie czy w ogródku.

 

Już mnie to denerwuje, bo ona się ukrywa, ja ją kryję, ciągle coś wymyśla, żeby wyjść. Nie łatwiej byłoby się normalnie przyznać? Pewnie rodzice nie będą zadowoleni, ale przyzwyczają się. Dlaczego pełnoletnia osoba ma tak dłużej udawać? Zastanawiam się czy jej w tym nie wyręczyć. Porozmawiać na spokojnie z mamą. Niech ona wie i sama z nią pogada.

Siostra może się na początku zdenerwować, ale później na pewno mi podziękuje. Oszczędzę jej stresów i zachodu. To szukanie okazji do zapalenia gdzieś w ukryciu musi być dla niej strasznie męczące. Powinnam się w to mieszać? Jak tak dalej pójdzie to do czterdziestki będzie się kryła...

W tym czasie chyba zupełnie oszaleje. Mam prawo o tym powiedzieć rodzicom?

Marta

36 % tak
64 % nie

Komentarze (14)

Ocena: 4.43 / 5
Zoo (Ocena: 5) 07.03.2015 09:18
Powinnaś ją zachęcić żeby wystąpiła w programie 12 krok. To jest dla uzależnionych.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.03.2015 23:47
Jak ją podkablujesz, to siostra zacznie palić więcej. Poza tym pewnie nie chce by rodzice się na niej zawiedli a uwierz, nikt nie jest zadowolony, że jego dziecko pali.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 01.03.2015 17:35
może nie chce żeby rodzice wyciągali od niej fajki. Czasem rodzice uważają że młodzi nie mają wydatków i ciągną jak najwięcej
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.03.2015 17:33
To jej życie. Jak chce się ukrywać cały czas, to jej problem. Po co będziesz jej to ułatwiać. Poza tym, jest dorosła.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.02.2015 22:38
A co ty swojego życia nie masz? Siostra juz sama moze podejmować decyzje o czym chce by ktos wiedział lub nie, tobie radze zająć się sobą, a nie wtykasz nos w kogos sprawe...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo