Czy zatrudniłybyście nianię, która dobrze się zajmuje dziećmi, ale czasami pali papierosy? Iga, 23 l.

Czy zatrudniłybyście nianię, która dobrze się zajmuje dziećmi, ale czasami pali papierosy? Iga, 23 l.
19.02.2015

Mam na imię Iga i mam 23 lata. Studiuję pedagogikę, mam coraz więcej wolnego czasu i chciałabym sobie dorobić. Może to dziwne, że zajmuję się takim kierunkiem i nigdy nie opiekowałam się dziećmi, ale tak wyszło. Wcześniej było dużo nauki, praktyki. Byłam przez jakiś czas w przedszkolu, ale nie mogłam się wykazać. Chciałabym wreszcie się gdzieś zaczepić.

Problemem może być jednak to, że nie jestem taka idealna. Mam dużo cierpliwości, znam wiele sposobów na uspokojenie dziecka i na pewno sprawdzę się w tej roli, ale mam taką słabość, że czasami palę. To nie jest tak, że wypalam paczkę dziennie i nie mogę bez tego żyć. Ale zupełnie przestać na razie nie potrafię i kilka papierosów dziennie wypalam. Czy to będzie wielka przeszkoda?

Na pewno nie paliłabym przy dziecku w domu, ale gdyby nadarzyła się okazja...

 

Mam koleżankę, która też popala, opiekuje się dzieckiem i ma nawet zgodę, żeby raz na jakiś czas wyjść na balkon zapalić. Odsuwa firanki, dziecko bawi się tuż za szybą i ma go na oku. Myślę, że też bym tak mogła, ale najgorsze będzie przekonanie rodziców. Oni od razu sobie pomyślą, ze będę truła ich pociechę... W życiu bym go nie narażała na dym.

Ewentualnie w czasie spaceru, kiedy bawi się w piaskownicy, a ja bym odeszła kilka kroków i zapaliła. Czy coś by się z tego powodu złego stało? Ja tak nie uważam. Jestem tylko człowiekiem, a nie jakimś ideałem bez wad. 

Czy dla Was to by był problem? Skreśliłybyście taką kandydatkę, gdyby naprawdę się nadawała, ale niestety paliła? Tylko szczerze...

Iga

79 % tak
21 % nie

Komentarze (20)

Ocena: 3.95 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.02.2015 18:29
Jeśli nie paliłabyś przy moim dziecku to myślę,że bym Cię zatrudniła :) Chociaż wolałabym abyś paliła e-papierosa :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.02.2015 17:29
Pracuję jako opiekunka od 19 roku życia , nie mam z tym żadnego problemu, jeśli rodzice mojego podopiecznego pozwalają zapalić to palę na zewnątrz, jeśli nie to szanuję to ... lepszy nałóg papierosowy niż coś gorszego i palenie papierosów nie wpływa na moje kompetencje, jestem dobrą opiekunką i to się nie zmieni.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.02.2015 17:09
Mój dziadek ( 72 lata) babcia (70) tato (46) Palą wszyscy po jedną paczkę dziennie - dziadkowie od około 40 lat tato od 20 stu i co wszystkie badania w normie, płuca jak u niepalącego ... :-) mnie się krzywda też nie dzieiej jak tato raz na jakiś czas przy mnie zapali papierosa. wyluzujcie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.02.2015 15:39
to jak w końcu brzmi pytanie? „Czy zatrudniłybyście nianię, która dobrze się zajmuje dziećmi, ale czasami pali papierosy?" czy "skreśliłybyście taką kandydatkę, gdyby naprawdę się nadawała, ale niestety paliła? " Ja bym nie skreśliła, ale nie wiem co kliknąć w tej sondzie...
odpowiedz
Bezimienna (Ocena: 5) 19.02.2015 14:40
Ja bym nie skresłała Cię, rozumiem potrzeby mimo ze nie pale i nigdy nie paliłam i tym bardziej nie jestem zwolenniczką palenia, ale nic co ludzkie nie jest nam obce takze i tu, nałog to nałog jak np kawa codziennie. Fakt faktem ze szkodzisz sobie i otoczeniu, jeśli obiecałabys mi ze nie bedziesz paliła w domu ani blisko dziecka to zatrudniłabym Cię :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo