Czy przełożyć ślub, żeby narzeczony zdążył sobie zrobić zęby? Ola

Czy przełożyć ślub, żeby narzeczony zdążył sobie zrobić zęby? Ola
01.11.2014

Jestem z moim narzeczonym na etapie przygotowań do ślubu. Zastanawiamy się nad terminem. On chce jak najszybciej, ale sama nie wiem, czy warto się tak spieszyć. Wstępnie mówił coś o lipcu przyszłego roku. Boję się, że to zbyt wcześnie. Ja mogłabym poczekać nawet jeszcze jeden rok, żeby wszystko było tak, jak powinno. Nie wiem, czy ktoś zrozumie...

Nie widzę problemu w znalezieniu odpowiedniej sali weselnej, bo u nas w miejscowości są 3 i niemożliwe, żeby już nie było terminów. Gdybym się uparła, to pewnie nawet w tym roku moglibyśmy się pobrać. Nie chodzi też o pieniądze, bo rodzice obiecali, że pokryją wszystkie koszty. Nawet nie ma dyskusji, bo tak postanowili. Nie mam też wątpliwości, czy go kocham.

Tu się rozchodzi o moje wyobrażenia na temat tego dnia. A tak konkretnie, to o naszą prezentację. Ja chcę schudnąć, a on też powinien coś w sobie zmienić.

 

Do tej pory jakoś przymykałam na to oko, chociaż czasami mnie korciło, żeby coś powiedzieć. On ma strasznie zaniedbane zęby i z tego co widzę po zdjęciach, to nie jest świeża sprawa. Od dzieciństwa miał z nimi problemy. Teraz są krzywe, przebarwione i raczej mało wyjściowe. Zawsze się modlę, żeby przypadkiem zbyt szczerze się nie uśmiechnął, bo trochę wstyd.

Nawet nie chodzi o to, że to mnie obrzydza. Ja jakoś przywykłam, ale wiem jak ludzie potrafią być bezlitośni. Nie chcę, żeby on był obiektem drwin, a wiadomo, że w czasie ślubu wygląd jest bardzo ważny. Setki zdjęć, film, goście śledzący każdy nasz krok... Chciałabym się czuć pewnie, a uśmiech narzeczonego mi tego nie ułatwia.

Ja jeszcze może zdążę schudnąć, bo niewiele mi brakuje, ale zęby to grubsza sprawa.

On wymaga długiego leczenia, które nie tylko trwa, ale też kosztuje. Najlepiej byłoby to rozłożyć na wiele miesięcy i powoli przywracać tym zębom jako taki stan. Ale to nie jest takie proste. Potrzebny będzie pewnie aparat, leczenie, potem licówki. W rok się z tym wszystkim nie wyrobi, a on myśli o ślubie w lipcu. Ja bym wolała dłużej poczekać i żeby wszystko było tak, jak powinno.

Nie mówiłam mu o tym jeszcze wprost. On obiecał, że zajmie się zębami, ale chyba nie zdaje sobie sprawy, ile to może potrwać. Dla mnie to ważna sprawa i wolałabym, żeby najpierw się z tym uporał.

Myślicie, że mogę z nim o tym szczerze porozmawiać? Powinien zrozumieć, bo ostatnio sam nie ma ochoty na siebie patrzeć. Wreszcie dostrzegł problem.

Ola

17 % tak
83 % nie

Komentarze (13)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 03.11.2014 10:43
DAROWANEMU KONIOWI NIE ZAGLĄDA SIĘ W ZĘBY
odpowiedz
sknera (Ocena: 5) 02.11.2014 11:20
To jest dla mnie załosne. chyba bierzecie ślub dla siebie a nie co ludzie powiedzą na jego krzywe zęby
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.11.2014 18:45
Ja też chcę wziąć ślub dopiero wtedy gdy będę mieć już zrobione zęby. Nie mam bardzo krzywych, kształt zębów niby mam ładny bo nie są ani za duże, ani za małe, nie wychodzą mi na wierzch dziąsła jak się uśmiecham... no ale to jest takie moje marzenie - by mieć proste i białe zęby. Mam zamiar założyć go sobie w końcu w przyszłym roku, więc mam nadzieje, że na moim ślubie będę mogła pochwalić się pięknym uśmiechem.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.11.2014 18:26
to sobie możesz poczekać kilka lat xd napisałaś "najpierw aparat, licówki, leczenie" -.- chyba najpierw leczenie, bo do aparatu wszystkie zęby muszą być w 100% zdrowe. Jakby teraz sobie założył to, za rok spokojnie byś mogła wychodzić za mąż, bo po roku w aparacie zęby wyglądają już 100 razy lepiej, bo wchodzą w łuk, więc ortodonta mógłby mu ściągnąć aparat tylko na kilka dni, na termin ślubu.
odpowiedz
monia1234 (Ocena: 5) 01.11.2014 14:23
u mnie z kolei jest tak, że to ja mam problem z zębami. na razie studiuję ale już powiedziałam swojemu chłopakowi, ze dopóki nie będę miała zrobionych zębów to ma mi się nawet nie oświadczać. zęby zrobię z kilku pierwszych pensji, które dostanę. nie wyobrażam sobie iść do ołtarza z moim obecnym uzębieniem.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo