Czy zakazać chłopakowi robienia mi zdjęć? Nienawidzę na siebie patrzeć! Beata, 25 l.

Czy zakazać chłopakowi robienia mi zdjęć? Nienawidzę na siebie patrzeć! Beata, 25 l.
29.10.2014

Mam dużo kompleksów i ogólnie nie lubię siebie. Innym też się raczej nie podobam, bo nigdy nie miałam powodzenia. Trochę za duży nos, rzadkie włosy, niespecjalna twarz. Jak patrzę w lustro, to tylko po to, żeby poprawić makijaż albo fryzurę. Nie wpatruję się, bo nie mam do tego nerwów. A już szczególnie nie lubię zdjęć ze sobą.

Jestem świadoma tego, jak wyglądam. Psuję każdą fotografię i wstyd mi się pokazywać w takim stanie. Nigdy nie oglądam zdjęć z wesel, ani innych takich uroczystości, bo potem chce mi się płakać. Widzę siebie, jest mi źle i jeszcze myślę o tym, że inni też mnie oglądają. To nie jest zbyt przyjemne.

Nawet chłopak nie sprawił, że nabrałam pewności siebie. Może mi mówić komplementy, ale ja wiem swoje. Wiem, że to zakrawa o jakąś obsesję, ale nic nie poradzę. A on jeszcze mi robi zdjęcia bez pytania.

 

Kilka razy już się o to pokłóciliśmy. Na wakacjach ciągle pstrykał bez mojej zgody. Czasami nawet o tym nie wiedziałam i potem on to pokazywał swojej rodzinie. Jak już go przyłapałam, to kazałam kasować i miałam go dosyć. On sobie nic z tego nie robi i już nie mam siły się o to sprzeczać. W głębi duszy cierpię, bo tego nie chcę.

Nie chcę, żeby on mnie fotografował i żeby inni to oglądali. Czuję się ze sobą wystarczająco źle, a on to jeszcze pogłębia. Czy mogę z nim o tym szczerze porozmawiać i raz na zawsze zakazać mu robienia zdjęć bez mojej zgody? To dla mnie ważne.

Tylko, że nie chcę wyjść na wariatkę. On pewnie mi powie, że powinnam się leczyć.

Beata

78 % tak
22 % nie

Komentarze (8)

Ocena: 5 / 5
Enghsdgki (Ocena: 5) 01.08.2016 20:50
Nie sadze aby bylo to choroba. Mam identyczny problem i mecza mnie ludzie ktorzy za wszelka cene chca zrobic sobie np. ze mna zdjecie. Problemem jest to ze nie jestes fotogeniczna, ja rowniez, inaczej wychodzisz na zdjeciach niz w rzeczywistosci. Nikt natomiast nie powinien bez twojej zgody cykac z toba fotek jezeli tego nie chcesz, miej swoje zdanie. Wkurwiajacy niest3ty sa tacy ludzie co nie przezyja sytuacji jak nie zrobia zdjecia, meczace to jest.
odpowiedz
VT (Ocena: 5) 31.10.2014 09:04
A może, moja Droga, musisz nauczyć się pozować do zdjęć i problem sam zniknie? :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.10.2014 09:19
problem jest w Tobie i nazywa sie brak samoakceptacji. To sie do leczenia nadaje. Ale póki co, wypracuj z chłopakiem jakiś kompromis. Szczerze z nim porozmawiaj (nie awantura i krzyki, ale powazna rozmowa) i powiedz mu o swoim problemie, o tym, jak źle się czujesz, kiedy robi Ci fotki z zaskoczenia. Ale powiedz też, że chcesz, żebyście oboje wypracowali jakiś kompromis. Umów się z nim może, że zrobi Ci zdjęcia, kiedy dobrze się ze sobą czujesz- takie zaplanowane, pozowane. ładnie sie pomalujesz, zrobisz jakąś fryzurę itd. pamiętaj, że związek, to kompromisy. To dążenie do tego, żeby wilk był syty i owca cała, kiedy mają odmienne podejście do pewnych sprawa. Ty ustąp, on też. A może umówiłabyś się na zdjęcia z kimś, kto zna się na fotografii? niech profesjonalistka Cię przygotuje, zawodowiec dobrze oświetli i niech wydobędą z Ciebie Twoje atuty. Nie wiem, gdzie mieszkasz, ale chętnie sama bym się zajęła pokazaniem Ci, że każdy może pięknie wyglądać (na zdjęciach także)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.10.2014 11:44
Zdecydowanie idź do psychiatry...Chyba,że wolisz poczekać aż chłopak Cię zostawi może dla przeciętnej,ale normalnej dziewczyny...8
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.10.2014 10:06
idz do psychiatry.... a myslisz, że jak nie ma zdjęc to nikt cie nie widzi? w rzeczywistości np, w czasie terazniejszym?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo