Czy poinformować rodziców o zaręczynach SMS-em? Weronika, 29 l.

Czy poinformować rodziców o zaręczynach SMS-em? Weronika, 29 l.
28.10.2014

Jestem w trudnej sytuacji. Mam partnera, którego kocham i rodzinę, która nawet go nie lubi. Prawie wszyscy są przeciwni temu związkowi. Tata uważa, że on się nie nadaje, bo już kiedyś zostawił byłą żonę. Dla mamy jest nieodpowiedzialny i niezbyt zaradny, bo nie zarabia milionów. Wierzę, że to wynika z ich troski o mnie, ale czasami mi się wydaje, że to tylko zła wola...

Co by nie mówić, ja się tak łatwo nie poddaję. Nie mam zamiaru z nim zrywać, bo tak sobie życzą inni. Wręcz przeciwnie... Od tygodnia jestem z nim zaręczona, ale na razie nie potrafiłam się tym z nikim podzielić. Jak odwiedzałam rodziców, to przed drzwiami schowałam pierścionek do kieszeni. Nie chciałam ich denerwować.

Wiem tylko, że tak się długo nie da. Planujemy ślub, muszą się o tym dowiedzieć, a ja boję się rozpoczynać rozmowy na ten temat.

 

Dlatego mam pomysł, żeby poinformować ich jeszcze w tym tygodniu, ale już nie bezpośrednio. Może rodzice zasłużyli, aby im to powiedzieć w cztery oczy, ale sami doprowadzili do takiej sytuacji. Pod koniec tygodnia wyjeżdżamy razem za granicę na kilka dni. Mam zamiar wtedy wysłać sms-a o tym albo mms-a z pierścionkiem. Niech się oswoją przez ten czas, może potem nie będą tacy nerwowi.

Najwyżej wyjdzie na to, że oświadczył mi się w czasie wyjazdu. To już nie ma znaczenia, bo liczy się sam fakt. Pewnie nie będą pytać, co i jak, bo ciśnienie tak im skoczy, że to przestanie być istotne.

Co myślicie o takim rozwiązaniu? Gdybym zrobiła to w czasie normalnej rozmowy, to na pewno będą krzyki, płacz i nie wiem co jeszcze. Nie chcę na to patrzeć.

Weronika

74 % tak
26 % nie

Komentarze (10)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 28.10.2014 19:09
Zachowujesz się jak gówniara
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.10.2014 16:57
masz 14 lat?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.10.2014 15:06
jaaa... ty masz 29, czy 16 lat, bo cos mi tutaj nie pasuje :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.10.2014 13:51
Patrząc na tytuł zrozumiałam, że to chłopak oświadczył się przez sms, dlatego na pyt. dałam "tak". Ale jeśli chodzi o poinformowanie rodziców sms, to zdecydowanie radzę osobiście.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.10.2014 10:08
Weronika czy Ty aby na pewno masz 29 lat?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo