Czy zrezygnować ze studiów dla chłopaka? Kasia, 19 l.

Czy zrezygnować ze studiów dla chłopaka? Kasia, 19 l.
03.10.2014

Mam wielki dylemat, który męczy mnie już od jakiegoś czasu. Mam 19 lat, jestem w klasie maturalnej, jak wiadomo jest to czas w którym trzeba wybrać studia i w pewnym sensie to co chcę się robić w przyszłości. Mieszkam w małej mieścinie, z której każdy ucieka po szkole średniej, na uczelnie oddalone o jakieś 60-100 km.

Brak perspektyw w tym mieście spowodował, że od rozpoczęcia nauki w liceum marzę o tym, żeby w końcu uciec z tej dziury. Niestety, dopiero w tym roku dotarło do mnie, że muszę podjąć bardzo ważną decyzję w życiu i chyba najważniejszą jak na razie. Mianowicie, chodzi o to, że nie mogę po prostu sobie uciec do innego miasta na studia, tak jak znajomi. Jest jedna rzecz, a raczej osoba, która mnie tu trzyma

Chodzi o mojego chłopaka. Jesteśmy ze sobą od 3 lat, oboje mamy w tym roku maturę. Może 3 lata w związku to nie jest dużo, ale nasze rodziny bardzo dobrze ze sobą żyją, mamy poważne plany co do naszego związku.

Mama mojego chłopaka ma największą firmę w mieście, która bardzo dobrze prosperuje i w której on pomaga i pracuje od małego. Poszedł do szkoły, w której wszystko zdaje bez problemu, maturę pisze na samej podstawie, a to dlatego, że ma załatwioną pracę i nie musi się martwić o to, czy będzie miał za co żyć. 

No i niestety w tym jest cały problem, ja chcąc dobrze zarabiać, rozwijać się, spełniać swoje marzenia, muszę wyjechać. A chcąc ułożyć sobie życie z facetem, którego bardzo kocham i wyjątkowo poważnie o nim myślę, muszę jednak tu zostać. Wiadomo, zostają w tym przypadku studia zaoczne, jednak to nie jest to o czym marzę... Bardzo cierpię słuchając i widząc jak moi znajomi żyją w innych miastach, mając i robiąc to czego ja zawsze chciałam.

Muszę podjąć w końcu tę decyzję, wybrać miłość lub karierę. Wiem, że mogę po studiach wrócić, ale boję się, że przez te parę lat może się sporo pozmieniać i go stracę. Nie wiedziałam, że będzie to aż tak ciężka decyzja i chciałabym poznać zdanie innych na ten temat.

Kasia

40 % tak
60 % nie

Komentarze (53)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 13.10.2014 10:55
Ja spotykam się z chłopakiem od 4 lat. od 2 lat jetem na studiach dziennych. Ja mieszkam w mieście oddalonym od niego o 70 km. Albo ja przyjezdzam na weekendy albo on do mnie, nie ma żadnych problemów z tym ze w tygodniu się nie widzimy. Czasem zrobi mi niespodziankę i w srodku tyg do mnei zajrzy. Kwestia dogadania, wcale nie musisz wybierać!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.10.2014 20:52
nie rezygnuj ze Swoich marzeń nawet pociągnij chłopaka za Sobą do miasta dziś ma ofertę dobrze płatnej pracy pewnie u mamy ale dziś firma dobrze prosperuje za tydzień dwa może już nie być tak kolorowo masz ambicie i chęci to nie rezygnuj.trzymam za Ciebie a w sumie za Was kciuki że da się przekonać że warto podjąć studia
odpowiedz
jdk (Ocena: 5) 07.10.2014 16:07
Moi znajomi też tak żyją. Są oddaleni od siebie o jakies 80km ale widuja się we wszystkie weekendy i odległosć nie stoi na przeszkodzie udanego związku. A jeśli Ty wyjedziesz i cos się zacznie psuć między wami, on Ci zacznie robić wyrzuty z tego powodu to wiedz że to nie ten jedyny.
odpowiedz
leehyori (Ocena: 5) 04.10.2014 14:07
Jeżeli autorka i jej chłopak są w klasie maturalnej w liceum, to muszą wybrać chociaż jeden przedmiot rozszerzony na maturze. Chyba, że są z rocznika 95 i chodzą do 4. klasy technikum, wtedy nie, bo idą starą podstawą programową. Ale autorka wspomina tylko o studiach, nic o zawodzie, czyli wątpię by była w technikum. W takim razie jak niby ten chłopak "maturę pisze na samej podstawie"? Jeżeli redakcja sama pisze te listy, to mogłaby się trochę bardziej postarać i sprawdzić jakie są fakty.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.10.2014 19:45
Wszystko da się pogodzić! Jestem na drugim roku studiów, dojeżdżam na uczelnię 50km od poniedziałku do piątku, a mój chłopak pracuje. Widujemy się 2-3 razy w tygodniu i moje studia nie stanowią przeszkody, by dalej się spotykać. Dla chcącego nic trudnego! Nie warto rezygnować ze studiów zwłaszcza, że w przyszłości możesz tego żałować.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo