Czy mogę palić e-papierosa w ciąży, a później przy dziecku? Renata

Czy mogę palić e-papierosa w ciąży, a później przy dziecku? Renata
01.10.2014

Wstyd mi się przyznać, ale paliłam papierosy od 14 roku życia. Wiadomo, że najpierw sporadycznie, ale od kiedy jestem pełnoletnia, to schodzi nawet paczka dziennie. To się zmieniło, bo zaszłam w ciążę i nie jestem głupia, żeby truć własne dziecko. Nie jest mi z tym łatwo, dlatego znalazłam sobie zamiennik w postaci elektronicznego papierosa. Czasami muszę wciągnąć trochę nikotyny. To chyba lepsze, niż sięgnięcie po prawdziwego. A bywają momenty, kiedy jest blisko.

W sumie, to chyba nic strasznego, bo tutaj nie ma żadnych substancji smolistych, a to one odpowiadają przecież za różne choroby, w tym oczywiście za raka. To tylko nikotyna w płynie. Wiadomo, że lepiej byłoby nic takiego nie przyjmować, ale jestem tylko człowiekiem. Ciąża nie sprawiła, że nagle stałam się okazem zdrowia. Czy ja dobrze myślę? Nie znam żadnych badań, które mówiłyby o jakieś strasznej szkodliwości, a przynajmniej jestem dzięki temu spokojniejsza.

 

Są przeciwnicy i zwolennicy, ale prawda jest taka, że e-papieros to dla wielu ratunek. Nie uważam, żebym odrobiną nikotyny zrobiła krzywdę swojemu dziecku. To są niewielkie dawki i raczej rzadko, więc w sumie nie ma o czym mówić. A co Wy o tym myślicie?

Mam też pytanie na przyszłość, bo tutaj też są różne opinie. Czy można elektronicznego papierosa palić przy dziecku? Wszędzie czytam, że cała nikotyna idzie do organizmu, a „dym” to tylko para wodna, która nie ma w sobie nic szkodliwego. Ale ciekawe jestem, jak maluchy na to reagują.

Jasne, najlepiej byłoby pomyśleć o zupełnym odzwyczajeniu się od takich przyjemności, ale znam siebie i wiem, że nic z tego nie wyjdzie. Coś mi się od życia jeszcze należy, a to nie jest znowu takie szkodliwe.

Renata

80 % tak
20 % nie

Polecane wideo

Komentarze (34)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 03.10.2014 12:24
"Nikotyna jest dość silną neurotoksyną, przewyższającą toksycznością wiele nielegalnych narkotyków. Stosuje się ją m.in. w mieszankach z innymi związkami jako środek owadobójczy."
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.10.2014 12:51
Moja mama paliła papierosy kiedy była ze mną w ciąży bo tak jej kazał lekarz, powiedział żeby ograniczyła ale nie rzucała bo taki szok dla organizmu mógłby się skończyć dla mnie tragicznie, co prawda to było 20 lat temu ale urodziłam się zdrowa i dostałam 10 pkt. zresztą zdrowa jestem nadal. Nawiasem sama w ciąży nie paliłam i nie pozwalałam by inni przy mnie palili i nadal moje dziecko nie ma kontaktu z nikotyna, a epapieros to tez swiństwo
odpowiedz
natalia92 (Ocena: 5) 02.10.2014 10:23
Nie rozumiem czy totakie naprawde trudne przedla Małej nienarodzonej istoty ? Ja też zaczęłam paqlić mając 14 lat i jadowiedziałam sie ze jestem to rzuciłam nie było lekko wiadomo to nałóg,ale czego się nie robi dla zdrowia Dziecka! Poczytaj sobie fakty i mity o e-papierosach czy faktycznie są takie "zdrowe" !!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.10.2014 20:45
ja palilam przez 7 lat i to tak duzo ze paczka na dzien to za malo jednak kiedy tylko dowiedzialam sie ze jestem w ciazy bez wahania rzucilam bo przeciez dziecko jest najwazniejsze...czym jest 9 miesiecy meczarni bez fajki jesli dzieki temu mamy pewnosc ze nie szkodzimy najwazniejszemu czlowieczkowi naszego zycia :):) dodam jeszcze ze bylam pewna ze wroce do nalogu jednak kiedy skonczylam karmic piersia i zapalilam to myslalam ze sie udusze i tak definitywnie zakonczyla sie moja przygoda z papierosami
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.10.2014 19:55
szisza najlepsza ;p
odpowiedz

Polecane dla Ciebie