Czy załatwić sobie zwolnienie z WF-u? Wiola, 16 l.

Czy załatwić sobie zwolnienie z WF-u? Wiola, 16 l.
20.08.2014

Za chwilę do szkoły… Strasznie szybko te wakacje minęły. Mam problem, bo nie bardzo wiem, co zrobić z WF-em. Idę do pierwszej klasy liceum, więc jeśli coś załatwiać, to teraz. Mam znajomą lekarkę, która mogłaby mi wypisać zwolnienie z góry na cały rok, ale czy warto? Do tej pory o tym nie myślałam, ale jak ostatnio była u moich rodziców to tak się zgadałyśmy i ona powiedziała, że jak coś, to mam dać znać.

Podobno wielu już wypisała, bo WF w szkole to jakaś tragedia. Nuda, beznadziejni nauczyciele i żadnych korzyści. No nie wiem, tak przynajmniej się trochę ruszałam… Ale może ona ma rację? W planie mam wszystkie WF-y jako pierwsze, więc przynajmniej mogłabym się wyspać. A jeśli chodzi o ćwiczenia, to przecież mogę się poruszać sama, bez nauczyciela nad głową.

Zastanawiam się, czy warto tak zrobić. Jeśli któraś z Was załatwiła sobie takie zwolnienie, to dajcie znać, co było potem. Ćwiczycie, czy lenistwo bierze górę? Ja nie lubię szkolnego WF-u, ale boję się, że bez tego to już w ogóle nic nie będę robiła. A trochę schudnąć by się przydało.

Wiem, że niektórzy chcieliby mieć taką możliwość i nawet szukają lekarzy, którzy zgodzą się wypisać. Ja mogę mieć to od ręki i zgłupiałam. Wcześniej to mi się kojarzyło z pójściem na łatwiznę, a teraz to już sama nie wiem.

Warto się zwalniać?

Wiola

25 % tak
75 % nie

Komentarze (27)

Ocena: 5 / 5
Ja (Ocena: 5) 22.08.2014 20:54
Gdybym miala taka okazje, to skorzystalabym. Lubie sport i cwiczenia, ale wf w szkole wspominam okropnie. Nie dosc ze spotkaly mnie nudy i same nienormalne nauczycielki, to jeszcze chodzilam caly dzien spocona i zmeczona. Jesli naprawde ci zalezy - bedziesz cwiczyc na wlasna reke, trzeba tylko troche samozaparcia.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.08.2014 17:01
jesli masz taka mozliwosc to sie nawet nie zastanawiaj. masz racje, wf w szkole to jakas masakra, ciagle jedno i to samo, krzyki i klotnie na sali. nic pozytecznego z tego nie ma.. a raczej z duza utrata wagi to sie nie wiaze ;p
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.08.2014 12:31
Miałam zwolnienie wfu od trzeciej gimnazjum już do końca mojej edukacji (przez problemy z kolanem) ale uważam że zwolnienie z wfu to najlepsze co mnie spotkało przy tej chorobie! Wf jest beznadziejny, wszyscy się kłócą, ciągle jakieś gry zespołowe, a potem siedzi się takim spoconym na lekcjach, ohyda. Sport jest cudowny ale z wfem ma niewiele wspólnego! Więc bierz zwolnienie a ćwiczyć można w domowym zaciszu
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.08.2014 23:01
Ja miałam zwolnienie i na tym skorzystałam. Sama sobie zawsze mogę ćwiczyć kiedy chcę, a tak przez te 2 godziny tygodniowo z nauczycielem oceniającym człowiek nabiera wstrętu do ćwiczeń. Sama potrafię dużo więcej się ruszać, bo 2 godziny to mało na tydzień. Wstydziłam się ćwiczyć przy grupie, bo mam za duży biust, a w czasach liceum jeszcze nie znałam sklepów z dobrą bielizną, nie wiedziałam, że istnieje taki rozmiar jak H. No i jak człowiek upocony siedzi na lekcjach to lipa, a ja akurat się nadmiernie pocę. W upały po spacerze przez kilka minut ocieram pot chusteczką a dalej płynie ciurkiem zwłaszcza z szyi.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.08.2014 19:00
Kliknęłam ,,nie", ale sama to bym brała ;D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo