Czy jestem złą matką, bo chcę wyjechać na wakacje bez dzieci? Katarzyna, 30 l.

Czy jestem złą matką, bo chcę wyjechać na wakacje bez dzieci? Katarzyna, 30 l.
25.07.2014

Możliwe, że niektórym się narażę, ale chyba większość matek przynajmniej spróbuje mnie zrozumieć. Prawda jest taka, że macierzyństwo potrafi być piękne, ale też koszmarnie męczące. Codziennie te same obowiązki, nieprzewidywalne zachowania dzieci. Musisz mieć oczy dookoła głowy i nad wszystkim czuwać. Ja chciałabym od tego po prostu odpocząć. Jedyna okazja w roku to mój urlop, ale do tej pory się nie udawało. Dzieci były bardzo małe, więc trzeba je było brać ze sobą, albo w ogóle nigdzie nie wyjeżdżać.

Teraz syn ma 6 lat, a córka 3. Wystarczająco dużo, żeby dali sobie radę z dziadkami przez 2 tygodnie. Wszystko zaplanowałam w ten sposób, aby im było dobrze, a my moglibyśmy odetchnąć. Moi rodzice nie mają nic przeciwko i nawet się ucieszyli, ale mąż ma jakieś wątpliwości. „Jak to będzie wyglądało?! My się rozbijamy po świecie, a dzieci siedzą zamknięte w mieszkaniu? U obcych ludzi?” - tak mniej więcej wyglądała rozmowa z nim.

 

Szczególnie ci obcy ludzie mnie uderzyli, ale rozumiem, że to taki skrót myślowy. Nie wiem o co mu chodzi. Twierdzi, że on nie potrafiłby z czystym sumieniem tak postąpić. Oddać dzieci, zostawić na pastwę losu i tak dalej, i tak dalej... Dziwi mi się, że miałabym odwagę tak postąpić. On nie potrafiłby wypoczywać z myślą, że maluchy są gdzieś daleko i pewnie tęsknią. Ale prawda jest taka, że już z nimi o tym rozmawiałam i cieszą się na myśl o wakacjach z dziadkami. Syn nawet mnie zachęca, żeby ich zostawić.

Czy z tego powodu, że chcę odpocząć od obowiązków, w tym nawet od dzieci, od razu jestem złą matką? Dziwne komentarze spotkały mnie nie tylko ze strony męża, ale także koleżanek, którym powiedziałam o tym pomyśle. Nie wiem, co mam z tym wszystkim zrobić. Ja nie widzę w tym nic złego, ale może rzeczywiście coś mi się poprzestawiało w głowie...

Katarzyna

72 % tak
28 % nie

Komentarze (21)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 25.07.2014 20:29
kobieto pakuj się i jedź zła matką wcale nie jesteś. czasem trzeba trochę od dzieci odpocznąć i dzieci od rodziców tez. m
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.07.2014 19:04
Jedźcie. Dzieciom u dziadków krzywda się nie stanie, a Wy z mężem też czasem powinniście mieć trochę czasu dla siebie. Skoro ma was to pozytywnie naładować tym lepiej. Często gdy pojawiają się dzieci, kończy się małżeństwo bo ludzie wychodzą właśnie z założenia "że jak to tak bez dzieci, co powiedzą sąsiedzi", a później coraz bardziej się od siebie oddalają i niejednokrotnie kończy się rozwodem.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.07.2014 17:40
3-letnie dziecko jest nadal ogonkiem mamy, który potrzebuje cie jak najwięcej. 2 tygodnie to kupa czasu, nie wiem czy to jest dobry pomysł.
zobacz odpowiedzi (1)
Aneta (Ocena: 5) 25.07.2014 16:16
Odstaw dzieciaki do dziadków i niczym się nie przejmuj, rodzice wychowali Ciebie to i z wnukami sobie poradzą, a Twój mąż jeżeli jest taki chętny do wypoczynku (o ile w ogóle można tak nazwać urlop z dwójką małych dzieci) to zaproponuj mu, że przez kolejny miesiąc będzie wszystkie weekendy spędzał z dziećmi, a Ty będziesz leniuchować albo wychodzić ze znajomymi ;) zobaczymy czy wtedy też będzie taki ochoczy do zabierania wszędzie dzieci. A to, że będą tęsknić ? Bardzo dobrze, to uświadomi im ile rodzice dla nich znaczą, i docenią to jaką fajną rodzinę mają :) ( z pewnością przynajmniej kilka dni po powrocie będą do rany przyłóż :) ). Ja jestem w ciąży z pierwszym dzieckiem, ale już z mężem kombinujemy z kim i gdzie zostawiać małego raz na tydzień lub dwa żeby nie zwariować :) Należy Ci się odpoczynek od codzienności :)
odpowiedz
Gabrysia (Ocena: 5) 25.07.2014 16:14
Osobiście nie jestem za wakacjami bez dzieci, bo tego sobie w nie wyobrażam. Ale i nie potępiam osób, które chcą jechać bez dzieci. W Twoim przypadku to dzieci już są w takim wieku że mogą zostać bez mamusi te 2 tyg, ja mam znajomą, która urodziła synka w lutym, a już w lipcu zostawiła go na 2 tyg z dziadkami, bo chciała odpocząć, w takiej sytuacji to można twierdzić, że z tą matką jest coś nie tak.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo