Czy powinnam mówić do mamy po imieniu? Tak mi zaproponowała! Iza, 18 l.

Czy powinnam mówić do mamy po imieniu? Tak mi zaproponowała! Iza, 18 l.
14.06.2014

Jestem ciekawa Waszego zdania na ten temat. Otóż, niedawno skończyłam 18 lat i podobno jestem już dorosła. Tak bardzo, że mama nie chce być już moją mamą, ale przyjaciółką. Zawsze nią była, bo wspaniale się dogadujemy, ale teraz chce to podkreślić. Zaproponowała mi, żebym mówiła do niej po imieniu. No to chyba nie jestem aż tak dojrzała, bo mnie to dziwi.

Zawsze była moją mamą i tak się do niej zwracałam. To chyba zupełnie normalne. Teraz już nie powinnam mówić „cześć mamo”, ale „hej Aga”. Nie „idę z mamą do sklepu”, ale „idę z Agusią na shopping”. Czy tylko dla mnie to brzmi idiotycznie? Mam ją traktować i nazywać tak samo, jak każdą inną koleżankę?

Lubię jej luźne podejście do życia, ale tym razem chyba przesadziła.

 

Nie wiem skąd to się wzięło. Myślałam, że kryzys wieku średniego dopada tylko facetów. Ona chyba chce się w ten sposób odmłodzić, bo czym innym jest córka u boku, która mówi do niej „mamo”, a czym innym nastolatka, z którą jest na „ty”. Raz spróbowałam spełnić jej prośbę i poczułam się głupio. Według mnie to nie wypada.

A ona zaczyna mnie poprawiać, żebym nie mówiła „mamo”, bo przecież na coś się umówiłyśmy. To głupie. Mamę ma się tylko jedną, a ja mam się jej pozbyć. Teraz to ma być Agnieszka – moja starsza przyjaciółka, która tak się złożyło, że 18 lat temu mnie urodziła. O tym mamy zapomnieć.

Potrafiłybyście się tak przestawić? 

Iza

72 % tak
28 % nie

Komentarze (23)

Ocena: 5 / 5
Amy (Ocena: 5) 17.07.2018 02:10
Ja bym się zgodził. W końcu mamy XXI wiek i żyjemy w Europie. Do czegoś nas to zobowiązuje. Wszędzie do rodziców mówi się po imieniu i nic złego się nie dzieje, ale jak zwykle Polacy muszą we wszystkim widzieć problem. Naprawdę jesteśmy aż tak zacofani?
odpowiedz
Agata (Ocena: 5) 17.06.2014 13:58
Mamę ma się tylko jedną i zawsze będzie dla nas mamą ze względu na szacunek do Mamy nie zgodziłabym się mówić do Niej na "Ty"!!! Co innego ma się sprawa teściowej gdy zaproponuje mówienie na "Ty" zgadzaj się będzie dużo łatwiej niż powiedzieć mamo... Ja nie umiem mówić do swojej mamo a tego ode mnie oczekuje. Moja Mama jest dla mnie wzorem, idealną Mamą i nie da się teściowej zrównać z Mamą! A nazywanie ich obu tak samo jest dla mnie męczące, a nawet oburzające... a co dopiero mówienie do Mamy po imieniu. Daj jej ten list do przeczytania myślę, że powinna zrozumieć
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.06.2014 21:30
Hej dziewczyny, mam do was pytanie. Parę lat pracuje w małej firmie (jesteśmy tylko ja i parę lat starsza szefowa). On pierwszego dnia pracy spytała czy może mi mówić na "ty" (na co się zgodziłam) po czym oznajmiła że ja mam zwracać się do niej na pani. co myślicie o takiej sytuacji? męczy mnie to jednostronne "tykanie", ale wiem że to niekulturalne żebym ja proponowała żeby mówić jej na ty
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 16.06.2014 20:49
Myślałam, że chodzi o mamę- teściową :D Gdyby tak było to byłabym jak najbardziej na tak! Ale do swojej mamy nigdy bym nie powiedziała po imieniu, chyba że w jakichś żartach.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.06.2014 19:22
chora moda z zagranicy... jak byłam w Irlandii to tam właśnie tak jest. Do mnie też starsze i to o wiele wiele osoby kazały sobie mówić na TY, a też byłam świadkiem jak smarkacze do rodziców na TY gadali. Chore to jest..
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo