Czy przyjmować na FB zaproszenia od dorosłych? Kinga

Czy przyjmować na FB zaproszenia od dorosłych? Kinga
07.06.2014

Może dla niektórych to będzie dziwne, ale myślę, że wiele osób ma taki problem. Nie za bardzo wiem, jak się mam zachować, kiedy dostaję na Facebooku zaproszenie od osoby, której nie chciałabym dodać do znajomych. Konkretnie, to chodzi o dorosłych, bo jak ktoś jest w podobnym wieku, to najwyżej odrzucam.

Jeśli zaprasza mnie koleżanka, z którą się nie widziałam kilka lat, albo ktoś, kogo widuję prawie codziennie, ale w ogóle nie mamy ze sobą kontaktu, to wiadomo co zrobić. Ale teraz mam taką sytuację, że czekają na mnie dwa zaproszenia od ludzi, których dobrze znam. Są dla mnie rodziną...

Chodzi o moją ciocię, która mieszka w innej miejscowości i znajomego rodziców, który często u nas bywa. Nie wiem, jak się mam teraz zachować.

 

Ktoś pewnie powie, że nie ma się czym przejmować i zaakceptować zaproszenie. To tylko głupi Facebook. Może tak, ale ja tam piszę różne rzeczy i dodaję zdjęcia, które zrozumieją tylko moi znajomi. Jak dorośli to zobaczą, to mogą sobie źle o mnie pomyśleć. No i to są ludzie, którzy często rozmawiają z moimi rodzicami, więc tym bardziej wstyd.

Nie chciałabym, żeby ciotka albo ten znajomy wiedzieli o mnie więcej, niż oni. Potem wyjdzie jakaś głupia sytuacja, że czegoś im nie powiedziałam, a oni się wygadają. Albo w ogóle im pokażą, co wyrabiam na FB. Nic strasznego tam nie dodaję, ale dziwnie bym się czuła.

Jeszcze bardziej dziwnie się czuję, kiedy mam odpowiedzieć na te zaproszenia. Na razie ukryłam, ale to wreszcie wyjdzie.

Jak przyjmę, to będę musiała się strasznie kontrolować. Jak odmówię, to się obrażą i pewnie powiedzą rodzicom. Wiem, że to wszystko głupi brzmi, ale powiedzcie mi dokładnie co z tym zrobić. Jeśli nie byłyście w takiej sytuacji, to pewnie mnie wyśmiejecie. Spróbujcie się postawić na moim miejscu.

Szkoda, że nie jest już jak kiedyś, kiedy w necie byli sami młodzi. Teraz ludzie w wieku moich rodziców się tam pchają i potem są takie problemy...

Kinga

62 % tak
38 % nie

Komentarze (16)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 09.06.2014 23:40
Hahaha..przepraszam ale strasznie rozmieszylo mnie ze "ciocia czy znajomy rodziców sie obrazi jak go niedodasz na fb " :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.06.2014 23:46
dla takich osób, jak ty, internet powinien być zablokowany!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.06.2014 22:26
Tak na marginesie sztywne dzielenie świata na my (młodzież) i oni (dorośli) to straszna dziecinada.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.06.2014 15:36
Przyjmij i przy każdym poście ustaw, żeby nie były widoczne dla tych dwóch osób
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 08.06.2014 10:56
Chciałabym mieć takie probemy jak współczesne nastolatki...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo