Czy powinnam pokazywać się w bikini pomimo wielkich blizn? Ilona, 25 l.

Czy powinnam pokazywać się w bikini pomimo wielkich blizn? Ilona, 25 l.
29.05.2014

Nie wiem jeszcze gdzie się wybieram na wakacje. Możliwe, że nigdzie, ale to nie znaczy, że mam zamiar siedzieć w domu. Chciałabym poczuć ten klimat i przynajmniej poopalać się nad jeziorem lub pokąpać na basenie. Ale widzę pewien problem. A raczej wydaje mi się, że inni mogą go zobaczyć... Otóż, 2 lata temu miałam wypadek samochodowy. Na szczęście nic wielkiego mi się nie stało, ale rozwalone części auta pokiereszowały mi uda i plecy. Mam wyraźne blizny, bo rany trzeba było szyć.

Nie wygląda to zbyt ładnie i zdaję sobie z tego sprawę, ale cóż ja mogę zmienić? Przyzwyczaiłam się, chociaż podświadomie staram się ukrywać. Nigdy nie odsłaniam pleców i nóg, bo nie chcę żeby ludzie na mnie patrzyli przez pryzmat ran. W zeszłym roku było to jeszcze zbyt świeże, żeby się odważyć, ale w tym jestem już pewniejsza siebie. Zastanawiam się, czy wypada mi się pokazać w stroju kąpielowym.

 

Od razu powiem, że nie lubię jednoczęściowych, chociaż wiem, że taki byłby najlepszy. Przynajmniej zasłoniłby blizny na plecach. Nóg i tak nie ukryję, więc bardziej myślę o normalnym bikini z dwóch części. Wiem, że to nie ja powinnam się wstydzić, ale osoby, które będą się ewentualnie gapić, ale nie chcę być sensacją na plaży lub basenie.

Dlatego mam pytanie – czy to w ogóle kogoś jeszcze rusza? Może niepotrzebnie się stresuję? Doradźcie coś, bo chcę się czuć swobodnie, a przy okazji nie zrobić z siebie głupka...

Ilona

14 % tak
86 % nie

Komentarze (41)

Ocena: 5 / 5
Aprill (Ocena: 5) 02.06.2014 20:44
Nie mam blizn, nie odczuwam tego co Ty. Jednak pomimo tego, nie ukrywałabym się z nimi - mam nadzieję. Dużo ludzi ma mnóstwo kompleksów itp. Uważam, nie warto się załamywać. Życie ma się jedno i trzeba z tego korzystać. Ja nie jestem zadowolona ze swojej figury i wiele razy zastanawiałam się: czy zakryć swoje ciało czy jednak ubrać się jak każda młoda kobieta. Jeżeli komuś nie pasuje moje ciało uroda, kompleksy to trudno. Ważne, abyś Ty się dobrze czuła i dała sobie szansę :) Nie jesteś jedyną osobą z takim problemem, przełam się i pozwól sobie żyć. To powinno dać się zaakceptować i mam nadzieję, że przed okresem wieku starczego, bo wtedy już nie wypada pokazywać się w bikini czy w mini ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.05.2014 23:52
Ja mam 2 po wypadku na motorze. Czy się ich wstydzę? Absolutnie nie, wręcz przeciwnie, podobają mi się. Nie afiszuję się z nimi jakoś szczególnie, ale nie mam problemu z tym, żeby wskoczyć w coś, w czym będzie je widać. Poza tym przypominają mi o pasji, która jest dla mnie najważniejsza i o trudnościach, które musiałam przezwyciężyć :) A to, czy założysz bikini powinno zależeć tylko od Ciebie. Czy Ty będziesz się z tym dobrze czuć.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.05.2014 23:20
wyj eb sie na to na plazy kazdy ma wyje bane, normalnie chodz sobie w bikini, grubasy tlusciochy lataja nad morzem w strojach a sorry to jest 10000000 razy gorsze niz jakies blizny
odpowiedz
annnnnnnnnnnnn (Ocena: 5) 29.05.2014 20:17
tu nie chodzi o to czy powinnaś, ale czy chcesz pokazywać się w bikini? jeśli wiesz, że będziesz czuć się komfortowo to je zakłądaj, a jeśli ni eto zakryj się kolorowym pareo i możesz cieszyć się plażą. wg mnie powinnaś olać innych i robić to co ty chcesz. mówię tak bo sama przez całe życie miałam kompleksy. szczególnie jeśli chodzi o moją śneżnobiałą skórę. słońce się ode mnie dosłownie odbija i ludzie się gapią z dziwnymi minami, przez to chodziłam ciągle w długich spodniach i rękawach. a teraz mam 25 lat i mam ludzi gdzieś, jak ich oślepiam to nie mój problem,
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 29.05.2014 20:09
Blizny to nie powód do wstydu, to powód do dumy! Pokazuj je ile wlezie, niech te słabiaki na plaży wiedzą, że mają do czynienia ze skurwielem którego nawet wypadek samochodowy nie załatwi!
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo