Czy usunąć z Facebooka zdjęcia z byłym? Ola, 19 l.

17.05.2014

Nie chcę zostać źle zrozumiana. Nie jestem gimbusiarą, która toczy całe swoje życie na Facebooku, ale to jednak istotna sprawa. To, co publikujemy w Internecie dużo o nas mówi. Bliżsi i dalsi znajomi w każdej chwili mogą kliknąć w mój profil i sprawdzić całą moją historię. Gdzie byłam miesiąc i rok temu, zajrzeć do archiwum zdjęć i na podstawie tego wszystkiego wyrobić sobie zdanie. Wiem, bo sama czasami z nudów przeglądam, to co dodali inni. Czasami aż łapię się za głowę.

Ja krępujących rzeczy nie dodaję, ale sytuacja wygląda tak, że rozstałam się z moim chłopakiem. Definitywnie, na amen, finito. Nic z tego związku już na pewno nie będzie. Czy to oznacza, że powinnam zupełnie o nim zapomnieć i wymazać go ze swojego życia? Raczej nie, ale na FB wygląda to specyficznie... Ostatnio nie zamieszczałam tam żadnych nowych zdjęć. Wszystkie starsze są związane z nim. Albo on mi je zrobił, albo jesteśmy na nich oboje. Mam je teraz wykasować?

 

Mam z tym problem, bo widzę argumenty za i przeciw...

- to jest prawda o mnie i mojej przeszłości

- rozstaliśmy się, ale nie chcę o nim zapomnieć

- to kawał mojego życia, którego nie mogę tak po prostu usunąć

- nadal go szanuję

- nie mam problemu, żeby na nie patrzeć

- nie chcę go w ten sposób obrazić

Serce podpowiada, żeby się tym nie przejmować i zostawić, jak jest, ale rozum mówi co innego. W końcu się z kimś zwiążę i on zobaczy te zdjęcia...

Nie brakuje takich, na których się obejmujemy i całujemy. Żaden facet tego nie zniesie. Mogłabym przez to stracić szansę, że poznam kogoś fajnego, bo on zobaczy fotki i szybko się wycofa... Ale chyba minęło za mało czasu, żebym nagle wszystko pokasowała...

Koleżanki mówią, że jestem dla niego bardziej łaskawa, niż on dla mnie. Ale u niego zdjęcia ze mną pozostały. Może nie jesteśmy już w związku, ale po co psuć nasze relacje jeszcze bardziej. Jeszcze potrafimy ze sobą rozmawiać i nie życzę mu źle.

Niby to tylko głupi Internet, a o czymś świadczy. Co radzicie?

Ola

38 % tak
62 % nie

Polecane wideo

Komentarze (27)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.05.2014 16:24
Usun FB a potem sie utop. Byle powinne umierac w ogniu piekielnym. Muahahahhahahahahahhahahha
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.05.2014 12:31
Ja bym wykasowała te na których się całujecie lub obściskujecie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.05.2014 23:40
Zdjęcia z buziaczkami i przy zachodzącym słońcu odpadają. Ale sama mam gdzieś na profilu zdjęcia z jakiegoś grilla, roweru czy nawet wesela z moim byłym. Nie mam 15 lat żeby udawać że go nie znam czy z nim nigdy nie byłam.
odpowiedz
queen b (Ocena: 5) 18.05.2014 12:19
Usuń te zdjęcie które sugerują, że byliście parą (całowanie, przytulanie itd), a z codziennych sytuacji, które pokazują, ze jesteście przyjaciółmi zostaw. Pomyśl, że jakiś przystojny kolega, robi rozeznanie na fb i patrzy: "o nie, ona ma chłopaka, dam sobie spokój| albo "wiem, że jest wolna, ale chyba jeszcze za nim tęskni"
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.05.2014 11:29
Ja uważam, że dużo zależy od tego jak wygląda profil. Jeśli masz albumy ponazywane "misiaczkami i pysiaczkami", to lepiej wykasować, żeby nie dawać innym mylnego wrażenia, że jesteście parą. Zdjęcia, na których się całujecie czy obejmujecie są dosyć osobiste, sugerują zażyłość, ja bym też wyrzuciła. Jeśli jednak masz jeden główny album gdzie w toku zdjęć pojawia się część z nim, to ja bym po prostu zrobiła segregację. Jak sama przyznałaś, to jest część Twojego życia, nowy facet powinien akceptować Cię razem z nią. Nie musi patrzeć na pocałunki, ale nie powinien być zły za wspólne zdjęcie z wakacji, czy tym bardziej takie, które zrobił Ci były. Wszystko z umiarem,
odpowiedz

Polecane dla Ciebie