Czy zgodzić się na komunijny makijaż córki? Podobno to norma! Barbara

Czy zgodzić się na komunijny makijaż córki? Podobno to norma! Barbara
03.05.2014

Za chwilę czeka mnie ważna uroczystość. Moja córka przystępuje do I Komunii Świętej. Strasznie się stresuje, a mnie nerwy też nie odpuszczają. Trzeba zadbać o to, żeby czuła się tego dnia wyjątkowo i ugościć sporo osób na przyjęciu. Jakoś damy radę, ale pojawił się inny temat. Córka jest bardzo rozczarowana, że w naszej parafii nie można założyć tradycyjnej białej sukienki, tylko albę. Może to i dobrze, bo przynajmniej dzieci się nie przejmują, że jedno ma więcej pieniędzy, drugie było stać na coś mniej efektownego. Dla niej to kiepska informacja.

Ona pamięta jeszcze komunie siostry i kuzynek, kiedy miały na sobie falbanki i koronki. Sama chciałaby wyglądać tak pięknie. Tego nie zmienimy, więc zażyczyła sobie wizyty u fryzjera, który zrobiłby jej ładne loki. Chce jeszcze, żebym jej z tej okazji zrobiła makijaż... W jej wieku nie myślałam o takich rzeczach, ale żyłam w zupełnie innych czasach, więc może czegoś nie rozumiem.

Dla mnie dziecko z makijażem to jakiś ponury żart, ale podobno wszystkie koleżanki będą miały na sobie przynajmniej puder, pomadkę i tusz do rzęs. Zdziwiłam się, że ona w ogóle zna takie pojęcia! Teraz wierci mi dziurę w brzuchu. Chce, żebym przed wszystkim zrobiła jej próbny makijaż, bo może trzeba będzie coś dodać. Czy teraz naprawdę tak to wygląda? Przez kilka lat nie byłam na żadnej Komunii i może rzeczywiście coś się zmieniło...

Ciekawe, jak zareaguje na to ksiądz. Dzieci mają iść do ołtarza czyste i skromne, a tu nagle róż na policzkach, cienie na powiekach, wyraziste usta... Mogę zgodzić się na błyszczyk, ale całej reszty sobie nie wyobrażam. Chyba, że to naprawdę norma i czegoś nie rozumiem? Poradźcie, jak z nią rozmawiać i na co się zgodzić.

Barbara

34 % tak
66 % nie

Komentarze (54)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 12.05.2014 20:57
Skoro dziewczynce bardzo zależy to czemu nie pomalować jej rzęs i ust delikatną szminką? Już w tym wieku dziewczynki chcą być ładne, a przecież to szczególny dzień. Skoro nie może mieć sukienki, w której poczuje się wyjątkowo, to jeśli odrobina makijażu może ją zastąpić nie widzę problemu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.05.2014 09:25
ahahhahahhahahahhahhahahahahhah oollllllooool tyle w tym temacie xDDDDDDDDDD
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.05.2014 21:36
Nie, nie, nie i jeszcze raz NIE !
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.05.2014 12:39
Nie
odpowiedz
IntenSiveism (Ocena: 5) 05.05.2014 12:14
Jeżeli teraz mozna 8-latkowi robić "delikatny" makijaż to może niedługo noworodkom z okazji wyjścia ze szpitala będziemy taki robić? Nie dajmy się zwariować dzieci to dzieci muszą mieć pewne granice i nie ważne że inny rodzic je przekracza. Nie idźmy na ślepo z tłumem...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo