Czy ukrywać to, że jestem ruda? Małgosia, 18 l.

Czy ukrywać to, że jestem ruda? Małgosia, 18 l.
14.02.2014

Nie wiem skąd to się wzięło, że ludzie nie lubią rudych, ale to nie jest miłe. Przez całe życie słyszę, że jestem rudą marchewką, do tego fałszywą itd. Czy ja w czymś zawiniłam, że taka się urodziłam? Nie jestem z tego powodu szczęśliwa, ale co ja mogę na to poradzić. Nie chcę być oceniana na podstawie koloru włosów, a to się ciągle dzieje. Nie jestem żadną Gosią, tylko ciągle ruda, ruda, ruda.

Wiadomo, jak wyglądam. To nie tylko włosy, ale też brwi, rzęsy, blada cera, piegi na całym ciele. Wolałabym być piękną brunetką, ale tego nie przeskoczę. Przez długie lata musiałam znosić głupie komentarze, ale mam tego po prostu dosyć. Chciałabym się zmienić, ale nie wiem, czy dobrze robię. Pewnie pokażę swoją słabość, bo zawsze się broniłam, że ten kolor mi nie przeszkadza i się go nie wstydzę. A teraz chcę się go pozbyć.

 

Pomyślałam, że wreszcie ufarbuję te włosy. Nie na czarny, jak robi dużo dziewczyn w mojej sytuacji, bo to się za bardzo rzuca w oczy. Może jakiś brąz. Obojętnie, czy jaśniejszy, czy ciemniejszy. Rzęsy zawsze maluję tuszem, więc z głowy. Brwi też chyba można jakoś zamalować, zmienić podkład, zacząć się malować i nie będę już wstrętnym rudzielcem.

Z jednej strony tego nie chcę, a z drugiej – jeśli to ma mi pomóc, żeby ludzie zaczęli mnie traktować normalnie, to chyba warto to zrobić. Wiem, jakie będą komentarze. Że ruda zawsze pozostanie ruda, że stchórzyłam, poddałam się presji i w ogóle zmiękłam. Wydaje mi się, że mimo wszystko warto. Mylę się?

Małgosia

64 % tak
36 % nie

Komentarze (19)

Ocena: 5 / 5
Viola (Ocena: 5) 18.01.2018 22:44
Zafarbuj. Ja też naturalnie jestem ruda i do tego mam zielone oczy, czyli paskudnie. Podobają mu się rude włosy, owszem, ale z czarnymi oczami - uważam to za super zestaw. Niemniej jednak, odkąd farbuję włosy na naturalny blond to czuję się zdecydowanie lepiej i nikt nie podejrzewa, że tak naprawdę jestem ruda (dbam o brwi i rzęsy - henna).
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.06.2017 17:45
Zafarbuj. Rude włosy są okropne.
odpowiedz
Paulina (Ocena: 5) 16.02.2014 17:14
Uważam że rude włosy to atut i trzeba się tym szczycić przecież nie każdy ma taki kolor włosów, jesteś wyjątkowa. Naturalnie jestem blondynką ale farbuję włosy na rudo ponieważ lubię się wyróżniać. Na początku znajomi mi dogryzali ale teraz już nie. Oczywiście wołają na mnie ruda czasem nawet wiewióra to 2 denerwuje ale oni raczej nie robią tego żeby mnie obrazić i ja też tego tak nie traktuję. Nie przejmuj się docinkami innych przekręcaj to wszystko w żart i śmiej się z tego. Jak zauważą że nie przejmujesz się tym i się z tego śmiejesz to przestaną !!! Bądź sobą :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.02.2014 22:25
Pudrem gówna nie zakryjesz
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.02.2014 21:39
Jak skończysz gimnazjum to przekonasz się, że rude włosy to atut! ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo